Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Карма - къде съм сбъркал ?
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Карма - къде съм сбъркал ? Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Въпроси към Труден
Автор Съобщение
dwdimov

Регистрирация: Dec 03, 2011

МнениеПуснато на: 17 12 2011 09:49
 Заглавие: Карма - къде съм сбъркал ?
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Здравейте Труден,

Бих искал да ви разкажа накратко моята история и да ви помоля да отговорите на два въпроса - къде съм сбъркал в предишните животи и какво да направя, за да облекча тази карма в този.

От 5 годишен заеквам. Ходих (и ходя) при логопеди, психолози и т.н., но това нещо все си стои. В професионално отношение се насочих към правото, може би грешка. Завърших българско право, европейско право.
Карах стажове в 2-3 международни институции. Сега съм в Брюксел на стаж в европейската комисия.

Всеки път, когато трябва да обяснявам нещо сложно, заекването се появава, телесни тикове, 5-10 секундни блокове. Вчера например трябваше да изнеса презентация пред 20 човека. Запъвах се на всяка дума. Бърках думи, изречения.

Това нещо, с което съм роден, слага тежък печат върху живота ми. Въпреки борбите ми да намеря мястото си в живота създава огромни трудности в професионални отношение. В лично отношение ситуацията е подобна. Трудности с другия пол...

Много често си мисля да се откажа от правото, от цялата борба и да прекратя тези мъки, въпреки това не съм сигурен, че това е правилното решение. Харесва ми и ми се отдава като професия с изключение на говоренето. Но мисля че, отстояване на правото да говориш, въпреки проблемите, е висше право и ако го отстоявам помагам и на себе си и на обществото.

Всеки път, когато заеквам се чудя - къде съм сбъркал преди това ? Как мога да видя грешките си ? Толкова душевна болка създава този опит за говорене.. Да кажеш името си се превръща в ад.

Какво да направя, за да намаля това нещо, ако не в този живот поне в следващите животи?

Сърдечни поздрави,

Даниел
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 17 12 2011 16:13
 Заглавие:

Здравей Даниеле,

Кармата е малко криво разбрана, и обикновено се приема като наказание.
Няма такова нещо като карма-наказание.
Ако си се преродил и трябва да изправяш предишни грешки, защо не помниш грешките за които си "наказан"?
Мислиш ли, че Бог е толкова жесток, или че ние самите сме толкова жестоки към себе си, за да се наказваме без да знаем защо?

Твоето заекване...
То не е наказание, а подтик към себеопознаване.
Когато пееш не заекваш нали?
Защо?
Защото не мислиш за себе си, не мислиш за другите, не съдиш себе си и другите, не анализираш.
Когато пееш си свободен от всичко и себе си.

Опитай се да не се концентрираш толкова върху проблемите, върху личността си, върху планове и очаквания.
Когато говориш не мисли.
Даже Иисус е казал на учениците си: когато ви питат, не мислете какво ще кажете, защото отговорът ще ви бъде поставен на езика.

Твоето притеснение от заекването те държи в него.
Страхуваш се да не се изложиш, ако започнеш да заекваш на неподходящо място и време, и заекването идва.

Кажи си "По дяволите какво другите мислят за мен. Всичко ще е както трябва да бъде."
Какво ако изгубиш адвокатската си кариера.
Ти можеш и други неща, и ги можеш много добре.
Какво ако някой те помисли за неудачник? - за теб са важни онези, които те познават и обичат.

Отпусни се приятелю.
Ако си наказан, то е защото в минал живот си бил самовлюбен, себецентриран Нарцис.
Ето ти сега удобен случай да изправиш предишна грешка.
Освободи се от себе си и живей като в песен

Регистрирация: Dec 03, 2011

МнениеПуснато на: 17 12 2011 16:36
 Заглавие:

Благодаря Труден !

Смятам, че веднага индикира причината за проблема и разбра ситуацията. Съгласен съм и с разрешението.

Обаче по някаква причина е толкова трудно да промениш закоравялата мисловна структура. Всичко се върти по стария начин, стари мисли, стари вярвания, стари страхове.

Как може да променя съзнанието си и да спра да бъда вечно мислещ за мнението на хора, работодатели, колеги и други? Виждам как съм се превърнал в човеко-угаждач, за да добия похвали и намеря работа. Наистина съм самовлюбен и себецентриран Нарцис.

Как мога да направя пълна промяна ?

Даниел
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 18 12 2011 01:02
 Заглавие:

Не можеш да се промениш, Даниеле.
Хората са като различни животни.
Лъвът е лъв, конят е кон, орелът е орел...
Всяко същество се променя между раждането и смъртта, но лъвът се ражда лъв и умира като лъв., конят се ражда кон и като кон умира.
Орелът му трябва време за да полети, на лъвът му трябва време за да почне да ловува, а на конят, за да понесе някого на гърба си.

Щом си стигнал до мен с твоите въпроси, значи имаш техните отговори,
Никой не задава въпрос за непозната материя.
Овчарят не задава въпросите на Айнщайн.

Хората приемат своите недъзи като непълноценност, а то е обратното.
Всеки недъг е пречка, чието предоляване те прави по-силен, по-мъдър и по-пълноценен.

Ако прочетеш във форумите как съм писал пред няколко години, ще видиш колко невъздържан съм бил.
Има неща, които бих искал да не съм казвал, но те си стоят и не ги трия, макар, че мога да го направя.
Умните ще видят глупостта и невъздържаността ми като растеж, като път към помъдряване.
По- простичките ще ме видят като смотаняк.
И какво от това?
Тяхното мение не променя този, който съм днес.
Чуждата любов и чуждата осъдителност не ме променят.
Промяната е в мен, в същността ми.
Само моята любов ми служи и само моята омраза може да ми навреди.

Има един трик в медитацията.
Сигурно си забелязал на снимки и картини, че медитиращите докосват палеца с един от другите си пръсти.
Това се прави, за да се създаде навик-катализатор за по-бързо влизане в медитация.
С времето съзнанието приема докосването на палеца с другия пръст като сигнал за влизане в медитативно състояние, и навлизането в това ниво става почти моментално.

Ползвай този трик, за да се отървеш от заекването.
Измисли си някакво докосване на пръстите или нещо, което да ти е удобно, но винаги да е едно и също и правено по един и същи начин.
Ако ще ползваш докосване на палец, не е нужно да го правиш с двете ръце, но винаги трябва да е с една и съща ръка и с едни и същи пръсти.
Научи няколко стихотворения и/или песни и докато декламираш и пееш, ползвай този трик.
Прави го всеки ден, когато ти е удобно
Когато говориш ползвай същия трик.
С времето заекването ще изчезне. Аз ти го гарантирам.
След време няма да имаш нужда и от трик, за да не заекваш.

Отпусни се, и да не ти пука.
Чуждото мнение не те променя.
Ако си роден орел, като орел ще си отидеш

Регистрирация: Nov 28, 2011

МнениеПуснато на: 18 12 2011 16:48
 Заглавие: здравейте!

препоръчвам сутрин на гладно от това :
http://www.youtube.com/watch?v=xLNeQnKwNjA
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Въпроси към Труден