Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Пътят на душите...
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Пътят на душите... Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Въпроси към Труден Иди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Akashia
Светлина
Светлина

Регистрирация: Sep 10, 2003

МнениеПуснато на: 29 08 2004 13:45
 Заглавие: Пътят на душите...
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Това е заглавието на една книга,която четох отдавна.Но засяга една от най-нашумелите теми не само в България,а и по целия свят - прераждането.
И за Човекът това звучи успокоително,казва си :"Ако не днес,утре.Ако не в този живот,в другия."Ето защо е много угодно да вярваш в това - едно велико успокоение за страхуващите се от смъртта.
В Библията става въпрос за сътворението на човека.Първо той го създава по образ и подобие свое,а после от кал.Бог е дух и подобието на Бог също е дух.А калта е физическото,материалното тяло.
Труден много пъти е казвал,че се прераждат само тези,които идват от ТАМ.Само тези,които са родени от Бога.Тези,които по своята същност са ДУХ,осъзнат...
И тогава възниква въпросът:Тогава защо източните религии твърдят,че всеки се преражда.Нима всички те грешат?
Възможно е.
А Възможно ли е човек да се издигне от калта и да израстне в ДУХА?Нима тъй красивото цвете лотус не израства в калта ?
----
Та аз започнах с книгата.Доктор Майкъл Нютън е психолог,връщащ душите в спомените им за минали прераждания чрез регресия.
---
Случай 1
П. (Пациент): О, Боже мой! Аз всъщност не съм мъртъв, нали? Искам да кажа, тялото ми е мъртво -мога да го видя под себе си - но аз се нося из въздуха.,. Мога да погледна надолу и да видя тялото си, което лежи изпънато на болничното легло. Всички около мен мислят, че съм мъртъв, но аз не съм. Искам да извикам: Ей, аз всъщност не съм мъртъв! Това е толкова невероятно... сестрите издърпват чаршаф върху главата ми... хора, които познавам, плачат. Предполага се, че съм мъртъв, но аз съм все още жив. Странно е, защото тялото ми е абсолютно мъртво, докато аз обикалям над него. Жив съм.
Това са думите, изречени от мъж под дълбока хипноза, които разкриват акта на смъртта. Думите му са изричани на кратки, възбудени изблици и са пълни с благоговение, докато той вижда и чувства какво е да си дух, току-що отделил се от своето физическо тяло. Този мъж е мой пациент и аз току-що съм му помогнал да пресъздаде сцената на смъртта си от предишен живот, докато той се е излегнал в удобен шезлонг. Малко преди това, като следваше моите инструкции по време на въвеждането му в транс, този пациент се върна назад във времето, съживявайки спомени от детството си. Докато заедно се опитвахме да достигнем до етапа, когато е бил в утробата на майка си, неговите подсъзнателни възприятия постепенно се сляха.
П: Ами... издигам се все по-високо... продължавам да се нося из въздуха.., поглеждам назад към тялото си. Все едно че гледам филм, само дето аз участвам в него! Лекарят утешава жена ми и дъщеря ми. Жена ми хлипа (пациентът се върти в стола си притеснен). Опитвам се да проникна в ума й... да й кажа, че с мен всичко е наред. Тя е толкова завладяна от скръбта, че не мога да я достигна. Искам тя да узнае, че вече не страдам... Свободен съм от тялото си... То повече не ми трябва... и ще я чакам. Искам тя да знае, че... но тя... не ме слуша. О, започвам да се отдалечавам...
Та това е само един от стотиците случаи на този лекар.Нима всички са синове на Бога или тези Спомени не са техни,а на цялото ?И как така разпознават себе си в тях.
После същите пациенти под хипноза разказват за Духовният свят,как всеки си има духовно име и смисълът на тяхното идване и връщане...
Нима всичко това е илюзия ?
Питам всички ви,защото в мен се е породило едно неразбиране,един конфликт в ума ми и искам да се освободя от него...
Благодаря ви!

http://oceansoul.truden.com/
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 29 08 2004 18:26
 Заглавие:

Akashia написа:
Тогава защо източните религии твърдят,че всеки се преражда.Нима всички те грешат?

На западната култура като че й е позволено да изрази съмнения относно християнството и мюсулманството, но много рядко и почти никога не прави това по отношение на източните религии.
Зашо ли?
Предполагам, защото в Източните религии не присъства агресивността на западните, и това ги прави по приемливи за разбирането на човека относно Любовта.

И ако в едно разбиране за Любовта липсва агресивност, това значи ли, че Разбирането е ПЪЛНО?
Не, разбира се.

Когато един Просветлен "обясни" Бога, това обяснение остава да "живее" в непросветлени човеци.
РАЗБИРАНЕТО на не просветлените изкривява Истината в думите на Просветлените.
Така се е стигнало до днешното християнство, мюсулманство, юдейство, будизъм и всичко за което се сетите в религиите на света.

Има ли прераждане?
Има, разбира се.
Щом Буда го е казал, щом Исус го е казал, значи има.
Но кое ви кара да мислите, че всички се прераждат!?
Коя ЛОГИКА ви доведе до това ПРЕДПОЛОЖЕНИЕ?

Исус каза: "Аз давам живота си, и пак си го вземам обратно. Никой не ми го взема, но от себе си го давам."

Какво може да даде някой?
Всеки дава каквото има.

Ванга каза: "Кой ти е казал, че си се преродил, и кой ти каза, че ще се преродиш? Първо трябва да се родите, за да се преродите."
Значи, за да си дадеш живота и да си го вземеш обратно, трябва да имаш Живот. Трябва да си се родил, за да го имаш, и разполагаш с него.

Не съм чел книгата спомената от Акашия, защото знам, че е бонбмонче за децата, но съм сигурен, че никъде в нея не се твърди, че всеки човек може да се върне в своето минало.
При клинична смърт много хора са разказвали за чудни преживявания след смъртта си, но повечето от преживелите смъртта си нямат спомени от нея.

Значи някои хора могат да видят "отвъд", а някои не могат...
Само този факт трябва да е достатъчен да ви каже, че не всеки има минал живот. Но пак чудно защо това кара хората да мислят, че всички се прераждат, но не всички могат да видят минали свои животи, и не всеки може да види какво има отвъд смъртта.
Аз лично не виждам никаква логика в едно такова мислене.

Малко по-горе казах, че "не всеки има минал живот".
Това също не е точно казано.
Има Един Дух, който има много "животи", живени в хората, и ако някой се е Родил в Духа, той може да види всичко, което е в този Дух.
Това обаче, в никакъв случай не значи, че този който е видял тези "животи" някога ги е "живял", в смисъла, който човек влага за думата "живот".

Николай никога не е живял никой друг живот.
Николай е това, което има в себе си като знание от раждането си до този момент.
Николай е едно ОФОРМЕНО ЗНАНИЕ в този свят, и нищо друго по никое друго време не може да е било, или някога да бъде Николай.
Труден е това, което Николай не би могъл да знае(бъде) от тукашният си живот.
Труден е това, което Николай не би могъл да има като вкус в себе си, защото Тука този вкус го няма.
Труден е "живял" и ще "живее", защото има Живот, но Николай никога повече няма да се върне.
Труден един ден ще бъде пак Тука, но това няма да е Николай.
Николай е личността оформена от материалното знание на този свят.
Труден е Този, Който е благоволил да дойде и живее Тука чрез Николай.

Можете ли да вникнете в горното?

-----------------

Всичко някога преживяно в този материален свят остава в Духа.
Нищо не се губи.
В Духа има СПОМЕНИ и Осъзнаване.
Тези спомени много често могат да бъдат уловени от някой човек, но това не значи, че е видял минал свой живот.
Видял е спомен от един Сън.
Тези спомени, желания, страхове, омраза... преживени през вековете преди нас, са все още около нас. Те до голяма степен "ръководят" човешкото разбиране и стремежи.
И понеже човек винаги твори в делата си повече "зло" от колкото Добро, около нас присъства голяма духовна мръсотия, която направлява живота на земята.
При идването на всяка нова ера (период от около 2000 години), тази мръсотия се изчиства, за да започне новата ера на "чисто".
Цитат:
7 И стана война на небесата: Излязоха Михаил и неговите ангели да воюват против змея; и змеят воюва заедно със своите ангели;
8 обаче, те не надвиха, нито се намери вече място за тях на небето.
9 И свален биде големият змей, оная старовременна змия която се нарича дявол и сатана, който мами цялата вселена; свален биде на земята, свалени бидоха и ангелите му заедно с него.

Ето как в Библията е описано това "прочистване" на "лошите спомени" в Духа.

Ако всички човеци се прераждат, какъв е смисълът Буда да дойде за да им го каже. Те така и така ще го разберат между своите прераждания.
Някой изваждат теорията за деградация в прераждането, ако не си осъзнат за него.

Птицата никога няма да дегенерира в къртица, нито къртицата ще полети един ден като птица (казвал съм го вече)

Всяко нещо е родено в своята ОКОНЧАТЕЛНА същност, и не се променя.
Така и Бог е непроменим.
Непроменим е и човека.
Непроменим е и Пътникът пътуващ през тази Пустиня, и само Той може да се върне обратно на мястото където вече е бил.
Този който не Пътува няма къде да се върне, защото той остава на мястото в което се е родил, и това не е завръщане а смърт.

Светлина
Светлина

Регистрирация: Sep 10, 2003

МнениеПуснато на: 31 08 2004 01:13
 Заглавие:

Благодаря ти Труден за отговора ....
Наистина много...
Казах ти,че мене беше се породил кофликт...
Защото приемах нещата за НАУЧНИ - следователно верни.
Има една такава манипулация от страна на обществото,която е посята още от най-ранни детство,че щом нещо е научно не подлежи на съмнение.
Учудена бях от факта,че хората виждат спомените на Цялото - като свои спомени...виждат себе си в тях.Разказват за целта на своите прераждания и какво искат да постигнат (Да бъдат разбиращи,по-добри).
Говорят за житейския опит,който трупат чрез ЖИВОТИТЕ си на земята ...
Говорят за Духовният свят,който обитават между преражданията.
Това е регресия наистина с много хора...Наистина ли смяташ,че всичко това са илюзии и защо всички тези хора виждат тази илюзия по един и същи начин.... Question

Искам да ви покажа нещо от Ванга :
"Много хора ме питат:<<Кажи ми какъв съм бил в предишният си живот>>А аз отговарям:<<Кой ти е казал на теб,че си имал предишен живот?"Други пък питат :<<Какъв ще бъда в следващия си живот?>>А аз викам:Кой ти каза че ще имаш следващ живот?"
Я по-добре мисли за сегашния си живот,как да бъдеш по-добър

http://oceansoul.truden.com/
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
arnasko

Регистрирация: Jan 26, 2004
Местожителство: България

МнениеПуснато на: 31 08 2004 15:07
 Заглавие:

Моите рзбирания не се различават много от гореказаното.
Личността се разпада след физическата смърт, но "Нещо" остава да съществува, попило цялата опитност на последния живот.
Това "Нещо" ми звучи наи-добре като "човешка индивидуалност".
Човешката индивидуалност е тази безсмъртна частица от Онова, която има възможността да се преражда.
Защо е нужно да се преражда: бидейки само частица тя носи целия божествен потенциал, но (като бебетата, за да не стане пожар) има нужда да "порасне" преди да започне да борави с могъщите "енергии".
Така прераждането е логично да е форма на събиране на опитност с цел усъвършенстване/израстване.Опитност, която може да се породи само в материалния свят.
Колко прераждания: на Исток говорят за стотици, църквата не разрешава нито едно, Виссарион казва до десет.
Аз мисля, че законът за преражданията е "неведум" и единствен Отец го знае.
Ние можем да гадаем: Прераждаш се толкова пъти, колкото е необходимо. В един случай индивидуалността е минала горната или долна условна граница още след втория живот, в друг - просветляването (или прочернянето) се трупа далеч по-бавно.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 01 09 2004 20:27
 Заглавие:

Не си спомням да съм казал, че всичко това са илюзии, Акашия.

Ще се опитам още веднъж да бъда по-ясен.

В Духът няма граници като в материята.
То е Един Дух, в който има много пробуждания.
Тези пробуждания са наречени Синове на Бога, Братя, Богове...

Духът е Цялото и в него е всичко.
Нищо не се "губи".
Всеки живян живот в материята остава или като Събудена Личност, или като спомен от съня на Събуденият.
Споменът естествено е това, което не се е събудило.
Споменът е всъщност Сънят, защото когато разказваш един сън ти всъщност разказваш спомените си от него.

Значи тука ние сме в Сънят(Спомените).
Сънят е МИНАЛО, защото Настояще е само Събуденият.
Затова и този свят не е Истински (бидейки минало), защото Истинско е само Настоящето.

Присъствайки в спомените, човек може да ги "види" около себе си при определени условия и състояния, какъвто е и примерът с регресията на паметта.
Но понеже споменът е на Духа, виждащият спомените човек, ги вижда от позицията на Духа, т.е. приема ги за свои спомени.
От тука идва и заблудата за "собствен минал живот".

Някои са разказали за пребиваване в духовни светове.
Само тези които са разказали подобно нещо, могат да твърдят, че са се преродили. Но не всеки разказва подобни изживявания, и не всеки вижда въобще някакви изживявания.
Предполагам, че последното не се споменава от практикуващите хипнотизатори, което те кара да мислиш, че всеки може да види това.

Апропо. Говорейки за хипноза, навярно си запозната с факта, че в това състояние твоите "преживявания" се ДИКТУВАТ от хипнотизатора.
И при това условие, дори да сме склонни да вярваме на част от фактите, не бива да забравяме, че голяма част от тях биха могли да са манипулирана хипноза.

Ако има какво да видите, опитайте се да го видите в медитация.
Ако не може да медитирате, опитайте с молитва.
Ако не може да се молите - Вярвайте.
Ако Вярвате - Вярвайте с Любов.

Многото приказки носят много чувства, емоции, съмнения и заблуди.
Днес светът е пълен с "чудеса", представяни като доказателство за Истината. Но вместо една Истина, човек започна да вижда толкова много "истинки", че се чуди коя да избере.

До като има възможност за ИЗБОР, няма Истина.
Защото Истината не се избира, а Е.

Регистрирация: Nov 21, 2003
Местожителство: Холандия

МнениеПуснато на: 02 09 2004 15:08
 Заглавие:

Наско, само исках да поясня защо църквата не говори за прераждане. Защото идеята и е, че ако човек знае, че има прераждане, няма да се старае да бъде добър, тук и сега. Ще си казва, че ще бъде добър следващия си живот, а сега може и да е лош.
stela

Регистрирация: Oct 16, 2005

МнениеПуснато на: 01 11 2005 19:21
 Заглавие:

Цитат:
Николай е личността оформена от материалното знание на този свят.
Труден е Този, Който е благоволил да дойде и живее Тука чрез Николай.

Може ли Николай да съществува без Труден?
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 01 11 2005 19:28
 Заглавие:

Практически погледнато, Николай съществуваше (много точна дума) без Труден до края на 1999 година.

От тогава насам Николай Живее с/чрез Труден.

МнениеПуснато на: 01 11 2005 19:59
 Заглавие:

Труден,благодаря за бързия отговор.
Изглежда,че не съм разбрала добре примера който даваш (приемам,че Николай-това е физическото и може би астралното тяло,а Труден е Духът - истинската същност).
Значи ако човек няма връзка с Духът си/Азът/-то той съществува,когато се осъществи тази връзка-започва да Живее?
Така ли е?
И ако е така какво става с тези хора,които не успеят да се свържат с Духът си през целият си живот?
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 01 11 2005 20:38
 Заглавие:

Правилно си ме разбрала, Стеле

Въпросът ти:
Цитат:
какво става с тези хора,които не успеят да се свържат с Духът си през целият си живот?

е малко неточно поставен...

Този, който идва от Духът, винаги се завръща в Него.
Всяко нещо трябва да се завърне в своята Същност: пръст при пръстта и Дух при Духа.

Следователно, роденият от Бога се завръща в Бога.
Останалите са родени тука.
Онова чрез което са съществували се завръща "не родено" в Цялото.
А щом не е "родено", значи няма Живот.

МнениеПуснато на: 01 11 2005 21:25
 Заглавие:

Труден,нещо ме уплаши.
Нима има хора,които не идват от духа Става дума за нашата истинска същност,не за временото ни физическо тяло.
Излиза,че болшинството хора сме като животните-след смърта си се вливаме в груповият Аз.Трудно ми е да се съглася с това
Нали човекът има индивидуален Дух,който се усъвършенства от една инкарнация в друга. Поне това съм разбрала от учението на Петър Дънов,чиито беседи чета от няколко години.Същото почти е и при Рудолф Щайнер.
Не съм сигурна,но мисля,че Калвин приема предопределението на хората още със самото им раждане?
Какво разбираш под родено в Бога? Question
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 01 11 2005 22:40
 Заглавие:

Цитат:
Излиза,че болшинството хора сме като животните-след смърта си се вливаме в груповият Аз

Много точна констатация, мила, която не бива да те плаши...
Кое е страшното тука!?

Не се прави погребение на неродено, както не се прави погребение и на живия...
Никой не тъгува за не живялото, защото то нищо не е "загубило"...

Аз не знам какво е казал Дънов, но много добре знам какво е казал Исус, а още по-добре знам какво ми е казано на мене.

Ако Дънов е твърдял, че всеки човек отива при Бога, той просто е обезсмислил цялото си Учение.
Не намирам смисъл в идването на един Учител, който ще каже: "Споко! Всички отиваме при Бога, само дето трябва да си минем през кармата."

Ако някой учител е твърдял подобно нещо, той не е Учител, а СМОТАНЯК.

Ако всички отиваме там, Исус е НЕНУЖЕН.

Регистрирация: May 04, 2004
Местожителство: ТЕРВЕЛ, Добруджа, Бг

МнениеПуснато на: 04 11 2005 11:31
 Заглавие:

Здарвейте.
Моето възприемане на нещата беше, че сливането на индивидуалния ни Дух с Цялото, постигането на Нирвана, е следствие от достигане определено негово състояние, постигнато чрез извървян определен път, през различен брой инкарнации. Инкарнациите трябваше да са толкова, колкото е нужно на Духа да достигне необходимото ниво. Сега разбирам, че това не е съвсем така. При всяко "завръщане" ние отиваме в Цялото, от което сме дошли. И то само ако тук сме "се събудили" и разбрали целта на пребиваването си и сме я изпълнили, ще имаме възможността да се преродим отново. Хмм... Той, Бог, добре го е замислил. Този който не работи за Неговото / разбирай и своето собствено/ развитие, няма възможност за следващи опити! Това беше малко на шега, но само малко. Ако беше вярно онова, което си мислех до сега, че е, би било значително по-лесно. Прераждаш се докато достигнеш целта, без значение колко пъти. При това положение много хора, в т.ч и аз не веднаж съм си казвал - е, време има. Ако не сега - в следващия живот. Сега, с новото разбиране в мен се загнезди едно много неудобно въпросче, което може да се формулира горе-долу така - "Какво се мотеш и се разпиляваш! Не виждаш ли, че няма време..." Което е нов момент... с който ще трябва да се съобразя.
Благодаря ти Труден и на всички, които поставиха този въпрос. Защото М. Нютън за много хора е определен авторитет в областта си...
Поздрави!
PEACEMAN

Регистрирация: May 04, 2004
Местожителство: ТЕРВЕЛ, Добруджа, Бг

МнениеПуснато на: 04 11 2005 11:34
 Заглавие:

В тази връзка, Труден, искам да те попитам какво е Нирвана. Явно е, че моята собствена представа се нуждае от определени корекции и бих бил благодарен, ако направиш коментар по темата.
Поздрави.
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Въпроси към Труден Иди на страница 1, 2  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети