Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Извън Канона
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Извън Канона Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаДискусията е Заключена - Не могат да се добавят повече мнения Truden Web Site Форуми » Въпроси по Библията
Автор Съобщение
Drumanch

Регистрирация: Dec 22, 2006

МнениеПуснато на: 08 02 2007 10:54
 Заглавие: Извън Канона
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Здравей труден, моля за твоето тълкуване на някои текстове от неканоничните евангелия на Тома, Петър и др.
Евангелие от Тома:" Ако плътта се яви заради духа, това чудо е. Но ако духът се яви заради тяло, това чудо на чудесата е. Истина, чудя се как такова богатство голямо е поместено в бедност такава"
Не задавам останалите въпроси, защото не съм сигурен, че точно тук е мястото за обсъждане на извънканоничните евангелия, ако е така моля да ме извиниш, ако ли не ще чакам с нетърпение твоят отговор. На всички въпроси които ще ти задам имам свое тълкувание, но вече съм убеден в твоето знание и затова моля за онази искрица светлина, която ще ми помогне в разбирането на думите Исусови. Благодаря ти предварително!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 08 02 2007 22:36
 Заглавие:

Здравей, Drumanch!

В тази секция на форумите отговарям само на въпроси по Библията, която е приета от християнската църква.

Далече съм от мисълта, че други писания не съдържат в себе си Истината за Бог, но би било по-подредено и не объркващо, ако в тази секция въпросите са отнесени само по Библията.

Ще отговоря на това питане, но бих се радвал, ако други подобни въпроси се задават в подходящата секция на Трудните Форуми.

---

Цитат:
Ако плътта се яви заради духа, това чудо е.

Бог е всичко и във всичко.
И ако плътта е създадена, за да се яви дъхът в нея, то това е чудо.

Цитат:
Но ако духът се яви заради тяло, това чудо на чудесата е.

Известно ви е, че появата на Исус е била пророкувана от Исая, около 757 години преди раждането Му.
Присъствието на Божия Дух в Исус е било известно много преди неговото (на духа) истинско идване в тялото.
И Духът се яви заради тялото, което е чудо на чудесата.
Чудно е как в такава бедност, която не е нещо повече от плът, може да бъде поместено такова богатство, като Божия Дух.

В тези думи на Исус няма никаква метафора и скрит смисъл.
Думите Му са пряко отнесени към обекта на разговор - тяло и дух.

Регистрирация: Dec 22, 2006

МнениеПуснато на: 10 02 2007 09:08
 Заглавие:

Благодаря ти Труден. Съгласен съм с теб, че в тези думи на Исус няма скрита символика. Искам просто да чуя твоето тълкуване. Зададох въпроса си тук, защото тук отговаряш само ти. Текстовете на извънканоничните Евангелия, които имам за мен са истинни. Мога ли да продължа да питам по същия начин но да речем в темата за Евангелие от Юда, въпреки че там няма да отговаряш само ти, просто ще чакам и твоето тълкуване?.
Колкото до "богатството" и "бедността" мисля че го е казал за всички хора, но друг е въпросът колко от тях ще го открият и осъзнаят.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 10 02 2007 10:12
 Заглавие:

Drumanch написа:
Мога ли да продължа да питам по същия начин но да речем в темата за Евангелие от Юда, въпреки че там няма да отговаряш само ти, просто ще чакам и твоето тълкуване?.

Да, разбира се.
Свободен си да пускаш теми и задаваш въпроси
Аз обикновено вземам отношение по интересни теми и запитвания.

Заключвам тази тема.

Създайте нова темаДискусията е Заключена - Не могат да се добавят повече мнения Truden Web Site Форуми » Въпроси по Библията

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети