Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Онова, от което се страхуваме най-много...
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Онова, от което се страхуваме най-много... Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Smart_chick

Регистрирация: Sep 15, 2005

МнениеПуснато на: 16 09 2005 18:30
 Заглавие: Re: От какво се страхувам 2
Отговорете с цитатВърнете се в началото

здравей! Съвсем скоро се регистрирах, даже още не съм наясно с всички екстри - картинки, шаренийки и другите весели неща, обаче това, заради което ти пиша, е да изразя мнението си, че е без смисъл да се страхуваш от избора или отказа да направиш такъв. Знаеш, че това, последното, също е въпрос на избор...
Няма как - през цялото време ни се налага да решаваме и е без значение да се борим с изконните последствия от всяка акция, а също и пасивност, която в своята първоприрода пак си е действие, само че с отсъствието му. Съзнателно или не - но пак избор! Или в крайна сметка - стечение на обстоятелствата...
Това е то - бъди готова за всичко, щото още нищо не си видяла, както казва един мой приятел! И стига се страхува - ще ти мине живота в глупости! Отдай се смело на емоциите си, само от тях се пазят спомени и се раждат истински ценните теми за размисъл...Другото са модерни снобски философски раздумки, които в крайна сметка не решават проблема, а те вкарват в още по - заплетен филм! Желая ти чувствено ежедневие, особено в малките часове на деня...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Smart_chick

Регистрирация: Sep 15, 2005

МнениеПуснато на: 16 09 2005 18:51
 Заглавие: Re: Но, Sheky...

Евалла, мацка! Много готино се изразяваш, случайно да харесваш литература "А ла Паулу Коелю - или- Тимъти Лиъри"? Би ли ми изпратила лично съобщение, да ми споделиш нещо за себе си... Всичко това - ако искаш, разбира се. Заинтригува ме този семпъл, но пълнокръвен отговор...Бих се радвала да уважиш провокацията ми със сериозно отношениел Каквото и да е то. Аз умея да чета знаци - стига да има кой и какво да ми ги изпрати. Дерзай! Ако си на кеф!
SEE-WIND

Регистрирация: Sep 06, 2005

МнениеПуснато на: 23 09 2005 10:59
 Заглавие: молитва против страх

Страхът погубва разума
страхът е онази долна смърт,
която носи пълно унищожение.
Аз ще се изправя срещу моя страх,
ще му позволя да мине
по мен и през мен.
А отмине ли-ще се обърна да проследя
дирята оставена от страха.
Там откъдето е минал страха
няма да е останало нищо-
ще остана единствено Аз.

Това е от "Дюн" .Казвала съм си я.Не твърдя ,че помага,ама поне ангажира съзнанието да не броди сред демони
Nemezis

Регистрирация: May 30, 2005
Местожителство: някъде далеч на юг

МнениеПуснато на: 25 09 2005 16:06
 Заглавие: Re: От какво се страхувам 2

Няма как - през цялото време ни се налага да решаваме и е без значение да се борим с изконните последствия от всяка акция, а също и пасивност, която в своята първоприрода пак си е действие, само че с отсъствието му. Съзнателно или не - но пак избор! Или в крайна сметка - стечение на обстоятелствата...
Това е то - бъди готова за всичко, щото още нищо не си видяла, както казва един мой приятел! И стига се страхува - ще ти мине живота в глупости! Отдай се смело на емоциите си, само от тях се пазят спомени и се раждат истински ценните теми за размисъл

Наручаш семейството си глупости за които се страхуваш. Нямам думи а обстоятелствата не се стичат сами, за едно такова нещо не е само един виновен. Мисля че ти загуби много до момента, редно да възстанови6 равновесието в това което си имала а не да търсиш нова защото старото се е повредило. Съжалявам те и ми е мъчно за теб. Ти беше и си добра майка и съпруга не го забравяй. Оставям свещ на прозореца на нашия дом, дано го намериш. Там те чака някой.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото ICQ Номер
Solange

Регистрирация: Oct 24, 2005

МнениеПуснато на: 28 10 2005 23:29
 Заглавие:

Лично аз, не бих казала, че се страхувам от неизвестното... Сигурно, защото съм привикнала, често да ми се случват разни неща, които не съм очаквала. Има много неща, които са ме променили и са ме направили по-силна. Истински смели хора са тези, които надмогват страховете си. За да надмогнеш страха си трябва да се изправиш срещу него, което е много трудно. Когато си сам и няма кой да те държи за ръчичка, не ти остава нищо друго освен да се изправиш пред страховете си и по този начин да ги преодолееш! Какъв е смисълът да се страхуваме при положение, че когато едно нещо се случва то просто се случва? Дори и да се страхуваш, нещата няма да се променят. Истински неразумно е да се боим от онова, което е неизбежно. Едно от най-важните неща за човекът е да преодолее страха си, защото докато се страхува неговите действия ще си останат робски. Принципно не си давам много воля на чувствата...Когато се страхувам просто не го показвам, така поне малко преодолявам страха. Винаги се усмихвам, дори и да ми е много кофти за нещо. Е, тук ще си призная... Страх ме е от Самотата! Защо ли? Защото се чувствам така, самотна. И не мога да го преодолея. Проблема, обаче е че ме е страх и от Хората, защото могат да ми причинят много болка и са го правили. От болката човек помъдрява! Колко болка трябва обаче да приживея, за да си струва да живея въобще? Отговорът го знае може би онзи дето, преди време каза, че всичко, което не ни убива ни прави по-силни!!!
reader_1

Регистрирация: Aug 04, 2006

МнениеПуснато на: 22 11 2007 11:34
 Заглавие:

Почти всички от споменатите тук страхове са ми присъщи.Поне за мен един от най-големите страхове,макар и недостатъчно осъзнат на момента е страхът от загубата на Смисъл.Наличието на Смисъл не премахва страховете ми,но променя коренно начинът по който ги възприемам.Страхувам се и от това,движен от малодушие,комплекси,мързел или страх от неизвестното,да не продам важните за мен неща за "паница леща" т.е. да платя със загубата на вечни неща ползването на временните и маловажните.Страхувам се от това да пропусна да реализирам и изживея това,за което съм бил създаден и замислен от Бог.Страхувам се от собствените си негативни емоции към себе си и към околните....от опит знам,че има моменти,в който губиш контрол върху света около себе си и тогава всичко...и хората и битието се превръщат в огледало на самата ти душевност,но ти възприемаш образа в това огледало като истински и непроизхождащ от теб и в такъв смисъл виждаш и се плашиш от самият себе си......"10. защото осъжданото по собствено свидетелство нечестие бива страхливо и, гонено от съвестта, винаги измисля ужаси.
11. Страх не е нищо друго, освен лишение от помощ, която би дал разсъдъкът.
12. Колкото по-малка е вътрешната надежда, толкова по-голяма се представя неизвестната причина, която произвежда мъката."
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети