Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - СЪРАЗПЯТИЕ с Христос?
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

СЪРАЗПЯТИЕ с Христос? Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаДискусията е Заключена - Не могат да се добавят повече мнения Truden Web Site Форуми » Въпроси по Библията
Автор Съобщение
ihtus

Регистрирация: Jul 30, 2008

МнениеПуснато на: 13 08 2008 15:29
 Заглавие: СЪРАЗПЯТИЕ с Христос?
Отговорете с цитатВърнете се в началото

здравей пак съм аз,
иакам да попитам какво означава това:
Съразпнах се с Христа, и сега вече, не аз живея, но Христос живее в мене; а животът, който сега живея в тялото, живея го с вярата, която е в Божия Син, Който ме възлюби и предаде Себе Си за мене.
каква е нуждата от това и има ли нещо общо с това:
Иоан е кръщавал с вода, а вие ще бъдете кръстени със Светия Дух.
а и това:
Така и вие считайте себе си за мъртви към греха, а живи към Бога в Христа Исуса.
знам че в някои среди се спекулира с Бог Свети Дух, затова питам...и не само за това.
благодаря.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 13 08 2008 20:07
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Кръста е символ на служба към Бога, и Павел приемайки тази служба, един вид се разпъва на кръста, както и Исус в службата си към Отца бе разпънат.
Нужда няма - има Служба към Бога и тя е доброволна и идва от вярата в човека и от познаването му на Бог.
Защото който познава Бог, не се пита "да Му служа ли или не?".

"Иоан е кръщавал с вода, а вие ще бъдете кръстени със Светия Дух" няма пряка връзка към горното.
Кръщението е, за да се заяви принадлежност, а Службата към Бог показва принадлежност.

"Така и вие считайте себе си за мъртви към греха, а живи към Бога в Христа Исуса" е казано по същия повод както в обръщението към Галатяните.

При четенето на Библията трябва да се отчита факта при какви обстоятелства и на кого са казани думите.
Всеки църковник приема всичко, като казано лично към него, и това е най-голямата и най-вредна заблуда.

Създайте нова темаДискусията е Заключена - Не могат да се добавят повече мнения Truden Web Site Форуми » Въпроси по Библията

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети