Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - ИСЛЯМЪТ ПОРИЦАВА ТЕРОРИЗМА-Харун Яхя
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

ИСЛЯМЪТ ПОРИЦАВА ТЕРОРИЗМА-Харун Яхя Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
lesna

Регистрирация: Nov 21, 2008

МнениеПуснато на: 10 10 2009 12:54
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Здравейте!
Много ми се преиска и аз да кажа нещо за ИСЛЯМА.То не е изцяло по темата, но се доближава донякаде. Може би този импулс идва от това, че във форумите на интернет пространството и в реалния живот, много се нападат мюсюлманите.

Никъде не видях или прочела с такава омраза например да се говори за Хитлер, въпреки че по негово време , човешкото същество е било подлагано на по големи извръщения .
За мене всичката тази омраза и неприязъм между народите се дължи на родовата памет . Няма значение каква религия изповядват тези народи-дали Ислям ,Християнство,Будизъм, Юдеизъм,Даоизъм и др.

За мен , извинявайте ако се повтарям, но всичко се свежда до ниво на съзнание.
Иска ми се да дам пример с Хазрат Инаят Хан- Суфизъм/ Ислям
,,Способноста да се вижда първоначално се поражда в съзнанието.
По такъв начин вселенското съзнание вижда с очите на всяко живо същество на земята.В едно и също време то гледа с очите на милиони същества на земята.Крадецът може да открадне нещо, да го скрие от всички и да мисли, че никой не го е видял.Но той не е способен да се скрие от погледа на онова съзнание, което се намира в самия него и гледа с неговите очи.Не е истина, че Бог гледа надолу от разстояние и вижда всичко живо на земята. Той вижда чрез очите на самите живи същества.Отнемаме му една част и я наричаме наша, наш ,,аз'', докато в действителност всичко е единосъщия Бог. ''
А сега и с един християнин Дж.Доналд Уолтърс - Ученик на Парамаханса Йогананда. ,, Божественото съзнание е било единно и неделимо.( Чуй, о Израел, Господ е един)Отделно от това съзнание няма друга същност, от която би могла да произлезе вселената.Тя е неговото съновидение.За да създаде това съноведение, Творецът е трябвало да постави съзнанието си в движение.Ти, аз , нашата земя, слънцето и галактиките, нашите мисли и вдъхновения, самия ни копнеж отново да сме с него-Всичко е продукт на вибрациите на неговото съзнание, отделни проявления на безграничната първична вибрация на Аум, Светия дух Няма смисъл да пиша какво е написал и Труден по този въпрос, защото всички можем да прочетем от книгата, писмата му, а също и така в чат архива.
Всички за мен тези които изброих,а и много други които са стигнали до високо духовно ниво на съзнание, трябва да са ни пример за нашето лично духовно израстване, независимо от коя националност са, или религия.А не да следваме някое човешко его, независимо от това, че споделяме еднакъв език, религия или народ.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Jores

Регистрирация: Jul 19, 2006
Местожителство: Пловдив - България

МнениеПуснато на: 21 11 2009 06:43
 Заглавие: Убийство и вдъхновители

Регистрирация: Mar 26, 2008
Местожителство: България Пловдив

МнениеПуснато на: 22 11 2009 19:54
 Заглавие:

От един инцидент не трябва да се правят генерални изводи за целия МЮСЮЛМАНСКИ свят. Подкрепям си аз думите на Лесна. Блиско до в къщи направиха параклис , и от вънка има камък с издълбани имена , на свещеници избити през комунизма и то от собствените си хора. На Велик ден всички палят свещи , а аз стоя отвънка на камъка.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото 
lesna

МнениеПуснато на: 24 11 2009 10:54
 Заглавие:

Здравейте!
Значи случката със свещеника, поражда четери мнения.
1.Ще има хора които подкрепят свещеника.
2.Други които ще подкрепат мюсюлманите.
3.Ще има и такива, които ще кажат, че и двете страни са прави, всяка за себе си.
4.И такива които не са съгласни и с двете страни.
Явно Jores e от първите:)) Няма лошо.Той така вижда нещата.Ние тука дискутираме нещата, и независимо от различните мнения аз мисля че тези неща ни помагат, да разглеждаме въпросите от различен ъгъл и така се учим един от друг.
Аз съм от 4-те.Не може да се натрапва чужди интереси,вяра, и начин на живот.А за насилието от другата страна, какво да говорим,Разбира се, че съм за ненасилие и не само върху човешко същество, но и върху всяко друго. Сега като пиша и се сещам , за един репортаж за един български християнски празник, на който въртяха едно куче с главата на долу върху един мост.
Когато има разбиране , когато има тулернтност и любов, никога няма да се получават такива неща.Точно това е разделението във всяка една религия по света.Всяка една от тях си е наложила някаква рамка на ограничение,като най правилна, най вярната най- духовната.
човекът

Регистрирация: Mar 26, 2008
Местожителство: България Пловдив

МнениеПуснато на: 24 11 2009 13:08
 Заглавие:

Ситуацията действително си е спорна, по надолу в статията пише, че Руското мюфтийство също изказва възмущение от този акт.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото 
lesna

МнениеПуснато на: 27 11 2009 21:05
 Заглавие:

,, В живота няма нищо по-скъпоценно от истината.И като я обичаме и се стрмим към нея, познаваме онази религия, кото е религия на всички църкви и народи.Тогава няма значение към коя църква пренадлежим, каква вяра изповядваме, от коя раса и националност сме.Щом осъзнаем истината, ние сме всичко, защото сме едно с всичко. Преди всичко да я постигнем, това което стои на пътя ни, е разногласието и погрешното разбиране.Но имаме ли истината, няма повече недорозомения.Те възникват сред онези, които са усвоили само външното познание, но не и сред позналите истината.Няма значение дали идват от север или от юг, от тази или онази държава-щом са разбрали истината, те са едно с всичко.

Именно тази мисъл трябва да подържаме в ума си, за да обеденим разделените части на човечеството, защото неговото истинско щастие е в това единство , което може да бъде постигнато, като се вдигнат бариерите, разделящи хората''-Хазрат Инаят Хан ,,Ислям''
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети