Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - По какво се различава ВАШИЯ Христос?
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

По какво се различава ВАШИЯ Христос? Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Деноминации Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Poll :: Трябва ли християните да се Обединят във Вярата си?

Разбира се. Що за въпрос?
40%
 40%  [ 8 ]
Бе ти луд ли си? Никога!!!
0%
 0%  [ 0 ]
Хм... Заслужава си да се помисли.
15%
 15%  [ 3 ]
Може да не се обединяват, но да има търпимост.
30%
 30%  [ 6 ]
Сатана или Бог задава въпроса?
15%
 15%  [ 3 ]
Общо гласове : 20

Автор Съобщение
baci

Регистрирация: Jan 13, 2005

МнениеПуснато на: 14 01 2005 21:02
 Заглавие: Благодаря
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Когато чета какви теми дискутирате и какво има в библиотеката се почуствах малък като песъчинка. Благодаря Труден за думите за любовта - тойте думи ми дават шанс да се почуствам значим сред вас във форума.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 14 01 2005 22:23
 Заглавие:

И аз ти благодаря за разбирането, baci
Още веднъж - Добре Дошъл при нас

МнениеПуснато на: 05 02 2011 11:55
 Заглавие: Здравейте, радвам се да ви видя.

Никога не съм разчитал да намеря такова място, но някакси все съм се надявал. Чудесно е, че ви има.

Дълго съм си блъскал главата дали всички имаме наистина равни възможности да вървим по трудния път, независимо че живеем в различни вероизповедания, традиции, с различно възпитание и способности сме, не всички имаме еднакви сетива и т.н.
Очевидните огромни разлики във възможностите ни ме караха да си мисля, че в цялата тази работа има нещо несправедливо.

В дзен-будизма има два коана ("коаните" са нещо като въпроси в диалозите между ученик и учител, чиято цел е на ученика да му просветне някаква трудна за изказване по друг начин истина), и те може би ще ви дадат представа за проблема, който имах: 1. "Има ли ей това куче природата на Буда?" и 2. "Добре де, а ако бях глух, сляп, ням и безмозъчен, как щях да търся Буда?", "Глух, сляп, ням и безмозъчен ли си? Е, щом не си, бягай да изметеш двора."
Коаните не са цитирани буквално, а и аз съвсем не съм в тази традиция, но наистина от години насам не ми даваха мира.

Едва сега ми светна, че това, което изравнява възможностите ни, защото не въобще не зависи от тях, е любовта, за която се говори тук. Щом и кучето ми може да я изпитва, независимо от иначе пакостливия си характер, значи и аз, пък и който и да е от нас би трябвало да може... или поне да опита

Благодаря ти, Труден! Благодаря на всички вас

Константин

Регистрирация: Feb 02, 2011

МнениеПуснато на: 05 02 2011 12:02
 Заглавие:

Извинете, изглежда не съм успял да се логна както трябва. Че съм гост, гост съм, и то от тези, които закъсняват с по 5-6 години... но все пак не съм анонимен

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети