Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Как мога да си сменя религията
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Как мога да си сменя религията Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Будизъм Иди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: 11 08 2008 16:31
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Много отговори видях тук и добри и лоши, но най-странно ми се видя прохристиянския поглед и липсата желание да се погледне от друг ъгъл.

planinara

Регистрирация: Dec 03, 2004
Местожителство: Мадрид

МнениеПуснато на: 15 08 2008 19:19
 Заглавие:

Цитат:
Някой може ли да ми каже как да си сменя религията.Аз съм покръстена християнка, но много искам да стана будистка ако някой знае как моля да ми помогне

Аз ще ти помогна!
Застани в 12 часа на обед под слънцето. Затвори очи. Щракни с пръсти, кажи "хоп" и си готова.
Ако все пак не ти помогне това и ти трябва документ да ти удостовери официално религията, вече трябва да се обърнеш към необходимите органи.
/Пиши ми дали е станало, би трябвало да се получи от първия път/

Евангелие на Марко
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Yahoo Messenger
valo

Регистрирация: Sep 19, 2006

МнениеПуснато на: 19 08 2008 19:24
 Заглавие: ...

ustremlenie_f написа:
...
Интересува ме дали ако се интересуваш от други религии от твоята, но вярваш от все сърце в своята собствена, би ли могло да се счете това за предателство към твоя Бог?
.

Хубав въпрос. Ако отговора на този въпрос е да, това означава че Бог е ревнив. Което би било странно според мен.

Тъй като темата е в под-форум Будизъм - от будистка гледна точка няма творяща, съдеща и наказваща сила - Бог.

Религиите са различни, както и хората са различни. Религиите имат различни учения и методи и различни цели. За един човек е по-подходяща една религия, за друг друга.

Целта на будизма е преживяването на нещата каквото са. Без страх, без надежда, без вчера и без утре, без гордост, без завист, без ревност, без гняв, без алчност, без невежество.

От будистка гледна точка ние сме съвършени в същността си. Това което гледа през очите ни и слуша през ушите ни, това което мисли мислите ни и е между и зад тях, това което наричаме ум е неродена, безкрайна ясна светлина. Това което ни пречи да осъзнаем това е егото ни - съвкупност от "смущаващи" емоции като гняв, гордост, завист... и закостенели, дуалистични идеи и навици.

Според мен най-важна е толерантността. Способността човек да може да приема и разбира различното и да не се опитва да налага собствените си разбирания на другите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Константин

Регистрирация: Feb 02, 2011

МнениеПуснато на: 12 02 2011 11:04
 Заглавие:

В "Бог да ви поживи, мистър Роузуотър" на Кърт Вонегът на въпроса каква е религиозната му принадлежност, главният герой отговаря, че му допадат двойно мъдрите баптисти-детерминисти. Ритуалът им бил да си мият краката и да не взимат пари за тази работа, а точно това правел и той.
Шегата настрана, мисля, че е достатъчно трудно човек да стане християнин, ако и да са го кръстили по всички правила още като бебе. Няма лошо и да има поглед върху различните религиозни учения. Но ако към това да раздава вторите си ризи, да не иззлобява, когато го пляснат по бузата, да не се тревожи като полските птички за себе си, да обича всички и на всяка цена, да стане като децата и т.н., и т.н. - та, ако към това добави и изучаването на палийските канони в оригинал, за да се ориентира тепърва в будистките сутри, май няма да му остане време дори да си измие краката?

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети