Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Егото
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Егото Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Bojanivlady

Регистрирация: Feb 12, 2005

МнениеПуснато на: 14 02 2005 22:10
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Не твърдя, че с мен е трудно, но приемам, че написаното с големите букви, е шега от Ваша страна, не вярвам да го правите с друга цел.

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 14 02 2005 22:18
 Заглавие:

Шега е, приятелю

МнениеПуснато на: 14 02 2005 22:25
 Заглавие:

,
Тъкмо се бях притеснил, да не вземе да се окаже, че Сте сериозен човек, и за всеки случай побързах да си разтворя два аспирина преди да прочета отговора Ви, но се сетих, че не съм вечерял, и на гладно аспирините ми причиниха стомашно главоболие, но вече преживям и ми олеква

arnasko

Регистрирация: Jan 26, 2004
Местожителство: България

МнениеПуснато на: 14 02 2005 22:54
 Заглавие:

Bojanivlady,
радвам се на присъствието ти. От теб лъха на българско здравомислие = природна интелигентност.
Почти всички в този сайт сме родени да излъчваме по естествен начин това, но колко малко се усещаме да не замърсяваме естественото с изкуствените благовония на себичния егоизъм.
Полезни моменти в Трудния сайт!

Наско
Bojanivlady

МнениеПуснато на: 14 02 2005 23:29
 Заглавие:

Здравейте Наско,
Благодаря Ви отново за топлите думи, но мисля, че не заслужавам чак такава чест, аз нямам никакви заслуги за каквото и да било в този свят, един вид пореден консуматор съм, единственото, което може би съм направил, е че откривам за себе си някои неща, които са подминати от историята, и е възможно, да не са оценени правилно. Честно Ви споделям, не считам себе си за християнин, но от това, което имах възможност да опитам - имам предвид от голямото наследство на Учителя П.Дънов, или Беинса Дуно, предполагам, че поне нещо християнско в мене се е понадигнало, и ми става тъжно като се сетя, че в нашата родина има над 3500 църкви, и нови се строят, и всеки ден молитви се четат, както прочетох на едно място в една лекция от П. Дънов- при такъв брой църкви и при толкова молитви към Бог, как България и българите са в такова положение все още, та дори и в момента гледам шоуто на Слави, където свещеник бракосъчетава младоженци. Явно в това, да се целуват металните кръстове няма нищо стойностно, всеки един от нас е жив кръст, и именно такива кръстове трябва да целуваме. Тук целувката не използвам като някакво физическо проявление, някак си ми се струва, че в целувката има нещо по особено, чрез допира на устните, едно човешко същево приема и предава в същото време най-чистото от себе си, и от човека, с който си обменя целувката. Знам, Юда е предал Учителя си с целувка, но май е нямало друг начин да стори това, има някаква много съкровена същност в целувката, която не познавам, но която идва при мен, и ме кара да я споделя както с Вас Наско, така и с всички, които биха прочели написаното от мен.

arnasko

Регистрирация: Jan 26, 2004
Местожителство: България

МнениеПуснато на: 15 02 2005 10:41
 Заглавие:

Bojanivlady,
давай на "ти".
(Освен ако нямаш специална причина)

Наско
Bojanivlady

МнениеПуснато на: 15 02 2005 13:40
 Заглавие:

Здравейте Наско,
Използвам учтивата форма на обръщение, като един вид висша степен на уважение към събеседника според мен. Ако Вие, или някой друг, желаят да се обръщат към мен на "ти", аз нямам нищо против, н за себе си такае съм решил. За някои е много старомодно, за други- признак за дистанция, но според мен, не е така. В тази форма на обръщение, лично аз откривам, не просто обръщение към даден човек, а към съвкупността, която е според мен човека- дух, душа, тяло материално, и тяло от друг вид материя. Ако правилно съм се изразил, надявам се да проявите разбиране.

elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 16 02 2005 23:16
 Заглавие:

Колко голямо Его трябва да има човек, за да не може да приеме различията у другите?
Колко ,,тлъсто" и ,,угоено" е Его, което не признава друг начин на мислене, друга вяра, друга гледна точка...?
Колко любов, може да има в такова Его (за Любов изобщо не питам)?
И осъзнава ли такова Его колко нещастен е всъщност притежателя му и как му ограничава възможностите да се радва на малките неща?

Ей такива въпроси ми се въртят тези дни из главата...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
cuetka

Регистрирация: Feb 16, 2005
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: 19 02 2005 17:19
 Заглавие: dali e do egoto...?

Според мен-това не е въпрос на его,а по-скоро на плоскост,едностранност(и такива хора трябва да има
За да допуснеш съществуването на нещо друго,нещо-извън теб(във всичките ти измерения),означава,че то те е развълнувало..,че поне малко е докоснало твоето вътрешно пространство и си пробива път към теб...
Смятам,че хората,които не допускат,са здраво и старателно оградени от много дебели и високи зидове..а за това може да има много причини-например,може да ги е страх да кривнат от пътя(защото в гората от непознатото,може лесно да се изгубиш,ако не гледаш на нея като откривател,които знае,че винаги може да спре),или пък отричайки теориите на другите-един вид се налагат над тях и надсмивайки им се ,им казваш на подсъзнателно ниво"Абе,тъпак,как може да вярваш в такива простотии?!" и т.н.
А може би,това да не приемаш другите мнения,говори за прекалена вкопченост във собствените ни стремежи и идеали,стереотипи..
Поне едно можем да направим винаги-можем да се опитаме да разберем,а това дали ще приемем за възможност-или не,вече е друг въпрос...
Едно мога да кажа със сигурност-всички ние се влияем от собствения си опит..това разглежда и Платон в Мита за пещерата,ако имаш възможност го прочети(ако не си го чела,де;),на мен лично ми беше интересно")

Надявам се да съм ти помогнала с нещо,а не да съм те объркала още повече;*
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото ICQ Номер
elan

МнениеПуснато на: 20 02 2005 19:55
 Заглавие:

cuetka написа:

Цитат:
За да допуснеш съществуването на нещо друго,нещо-извън теб(във всичките ти измерения),означава,че то те е развълнувало..,че поне малко е докоснало твоето вътрешно пространство и си пробива път към теб...

Може би не съм се изразила правилно...
Да допусне човек в себе си е нещо съвсем различно. Никой не може да допусне нищо, то всичкото си е в него .
Става въпрос за непризнаването на различията, за отхвърлянето на чуждото... Да приемем правото на различно мнение, не означава да го допуснем в себе си, да го направим свое. Означава просто, че му признаваме правото на съществуване.

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
cuetka

Регистрирация: Feb 16, 2005
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: 21 02 2005 01:02
 Заглавие:

Знаеш ли-проблема е,че мисля,че си права
...нека 1-во аз се изясня,пък тогава да давам мнение:) ще помисля по въпроса и ако умната ми главица роди нещо,което сметна за стойностно
-ще го споделя със теб,обещавам
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото ICQ Номер
elan

МнениеПуснато на: 21 02 2005 11:44
 Заглавие:

Давай си спокойно мнението мила Тук няма прави и криви, всеки е прав за своето си разбиране
Когато изкажеш нещо на глас и се чуеш ,,отстрани", се случва да си помогнеш в ,,изясняването" Поне на мен това ми е помагало, а и психоаналитиците работят на този принцип

Импулса
Гост

МнениеПуснато на: 14 11 2007 11:01
 Заглавие: Какво представлява ЕГОТО!

Това разбира се е лично мнение да не го забравяте!
Трябва да се прави разлика между ЕГО и ЕГОИСТ.
Когато един човек усеща себе си и действа така, че той е по-важен от останалия свят, то той е ЕГОИСТ.
Когато човек усеща себе си като нещо различно от останалия свят, то той има ЕГО. Егото е "център" отправна гледна точка от която наблюдаваме света и този център е свързан с тялото.
Просветлените са хора, които са "изместили" отправната гледна точка от тялото в духа, който се преражда. Това също е гледна точка от която може да се "вижда" света. Това също е особен вид его.
Гуатама Сидхарта е "разтворил" и него и наистина е останал без его. Той напълно е познал смъртта. Материалното му тяло се е превърнало в пръст а духът му - в духовна пръст!

Градинар
Гост

МнениеПуснато на: 24 08 2012 20:42
 Заглавие: Его

Привет от мен
Аз съм един Георги и не ми се отдава писателството много , така че реших само да пусна един линк по темата ...надявам се да е полезен поне на някой

Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети