Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Числото на звяра
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Числото на звяра Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Християнство Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Ivaylo

Регистрирация: Nov 21, 2003
Местожителство: Холандия

МнениеПуснато на: 18 09 2008 11:51
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Бабо Пено, що те е толкова страх от този чип.
Аз си имам такъв от много години - нарича се дебитна карта. С тази карта плащам навсякъде, там ми превеждат заплатата. Случвало се е седмици наред да не видя пари.
Ако някой влезе в банковата ми сметка, може да проследи живота ми - кога съм теглил от България, кога какво и откъде съм си купил и т.н. Даже може да види в колко часа е станало и така да си направи точна картина за живота ми. Ужас, а . Така живея вече повече от 7 години и нищо не е станало.
Чипът щял да въздейства на емоциите?!? Би ли ми обяснила как? Работата ми е да проектираме чипове, така че живо се интересувам как чипа ще e свързан и какво ще има в него, че да ти шашка емоциите?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 31 07 2016 00:05
 Заглавие: 666
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Преглеждам форумите и забелязвам, че не съм си дал мнението си в тази тема.
Четири години преди да бъде пусната темата съм качил обяснение в нашата библиотека, но тук ще го напиша добавяйки съответните цитати от Библията.

- - -

666

Човек живее в три свои същности,
четвъртата на Живот е богата.
ΚΏΣΜΟΣ, ΘΈΛΗΜA, ΈΡΩΤΑΣ
Четвъртото е Душата ви Свята.

Тези три гръцки думи, с по шест букви (на този език е писано Откровението на Иоана), са точното определение на човека.
Затова и Иоан казва, че са числото на човека. На много места е преведено "...и те са число на човек", но не е верен този превод.
Пропускат да поставят определителния член...

Защо тези думички са дявола и са човека?
КОСМОС (ΚΏΣΜΟΣ) е МАТЕРИЯ. И това е първата човешка същност – тяло.
Човек когато погледне или усети тялото си, вижда и усеща Себе Си.

ТЕЛИМА (ΘΈΛΗΜA) значи ЖЕЛАНИЕ. И това е втората човешка същност.
Човек живее само и поради желанията си. Човешкия живот е низ от негови желания.
Без значение осъществени или не. Човек е ЖЕЛАНИЕ във втората си същност.

ЕРОТАС (ΈΡΩΤΑΣ) е ЛЮБОВ. Но не Божествена Любов, а човешка любов.
ЕРОТАС е чувствената любов, която избира кого да хареса и него да обича.
ЕРОТАС е сексуалната любов.
ЕРОТАС е ЧУВСТВА.
От човешката любов (ЕРОТАС) произхождат всички човешки чувства,
като ревност, омраза, страх, задоволство, неудоволетвореност и прочие.

Това е третата човешка същност.

Четвъртото е Душата(Бог), която я има във всеки, но затрупана от горните три, тя остава непозната за човека.

Знам, че много от вас ще се юрнат пак срещу мене.
Нека преди това да се отнесем към Библията.

Иов 1:12 И Господ рече на Сатана: Ето, в твоята ръка е всичко, що има той; само на него да не туриш ръка. Тогава Сатана излезе от присъствието на Господа.

И дявола започва започва делата си срещу Йов.
Кои са делата му?

1) Отне му се богатството. Това, което в материалния живот Йов е ЖЕЛАЛ - ΘΈΛΗΜA
Цитат:
Йов 1:13 И един ден, когото синовете му и дъщерите му ядяха и пиеха вино в къщата на най-стария си брат,
Йов 1:14 дойде вестител при Иова та рече: Като оряха воловете, и ослите пасяха при тях,
Йов 1:15 савците нападнаха та ги откараха, още избиха слугите с острото на ножа; и само аз се отървах да ти известя.
Йов 1:16 Докато още говореше, той, дойде и друг та рече: Огън от Бога падна от небето та изгори овцете и слугите и ги погълна; и само аз са отървах да ти известя.
Йов 1:17 Тоя като още говореше, дойде и друг та рече: Халдейците образуваха три чети и се спуснаха върху камилите и ги откараха, още избиха слугите с острото на ножа; и само аз се отървах да ти известя.

2) Отнеха му се най-любимите(децата) на сърцето му в земния живот, към които изпитваше най-голяма любов - ΈΡΩΤΑΣ
Цитат:
Йов 1:18 Тоя като говореше още, дойде и друг та рече: Синовете ти и дъщерите ти като ядяха и пиеха вино в къщата на най-стария си брат,
Йов 1:19 ето, дойде силен вятър от пустинята та удари четирите ъгъла на къщата, и тя падна върху чадата ти та умряха; и само аз се отървах да ти известя.

И как посрещнал всичко това Йов?
Цитат:
Йов 1:20 Тогава Иов стана, раздра дрехата си, и обръсна главата си, и като падна на земята поклони се.
Йов 1:21 И рече: Гол излязох из утробата на майка си; гол ще и да се върна там. Господ даде, Господ отне; да бъда благословено Господното име.
Йов 1:22 Във всичко това Иов не съгреши, нито се изрази безумно спрямо Бога.

Но понеже Бог беше казал "само на него да не туряш ръка", дяволът не посмя. И за да покаже праведността на Йов, Бог дава разрешение на Сатана да тури ръка на тялото му, за да се изпита и ΚΏΣΜΟΣ, материалното тяло.

Цитат:
Йов 2:6 И Господ рече на Сатана: Ето, той е в ръката ти; само живота му опази.
Йов 2:7 Тогава Сатана излезе от присъствието на Господа та порази Иов с лоши цирки от стъпалата на нозете му до темето му.
Йов 2:8 И той си взе черепка, за да се чеше с нея, и седеше в пепел.
Йов 2:9 Тогава жена му рече: Още ли държиш правдивостта си? Похули Бога и умри.

И как отговори Йов на жена си?

Цитат:
Йов 2:10 А той й каза: Ти говориш както говори една от безумните жени. Що! доброто ли да приемаме от Бога, и да не приемаме и злото?

Във всичките три изпитания Йов устоя, защото четвъртото в него (Душата обърната към Бога) беше най-силното.

Две хиляди години човек загуби в търсене на 666, а те са в него.
Две хиляди години човек загуби в търсене на Бог, а Той е в него.
Обърнете се към Четвъртото във вас, за да намерите Бог.

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Християнство Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети