Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - "Да имаш или да бъдеш"
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

"Да имаш или да бъдеш" Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология
Автор Съобщение
MCbaby

Регистрирация: Oct 25, 2005
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: 05 01 2006 12:23
 Заглавие: "Да имаш или да бъдеш"
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Здравейте!
Преди малко разбрах от съученик,че имаме следната тема за есе "Да имаш или да бъдеш".С него говорихме дълго и двамата стигнахме до един и същи извор -че са възможни и двете тези - и да имаш и да бъдеш!Все пак ние(аз и моят съученик) бихме се радвали ако разгледаме и други мнения,защото както се казва "разни хора - разни идеали".
И така...
Ако искате...СПОДЕЛЕТЕ
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Vasko

Регистрирация: Aug 08, 2003
Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: 05 01 2006 14:18
 Заглавие: Да имаш като да бъдеш

Всеки ден за мен е едно ново начало. Всеки ден отпивам от сока на живота с пълни шепи. Това е да гледам, да слушам, да чувства… Това е да общувам и да мълча, да работя и да почивам, да се движа и да съм неподвижен. Не мога да избягам от живота си дори и да съм болен на легло. (Май затова почти винаги боледувам на крак. Сърце не трае да стои в къщи ).
Какво имам?
Какво съм?
Всичко, до което се докосна, става мое по някакъв особен начин. Не го притежавм, но е мое, защото вече е част от моето съзнание, част е от мен. Мой е всеки мой ден. Мой е целият свят, до който допра пръсти днес.
Аз съм всичко, което имам. Аз съм мислите си. Аз съм идеите си. Аз съм моите усещания и отношение към света. Аз съм всичко това, което имам, дотогава, докато го имам. Колко време ще имам моите неща ли? Дотогава, докато бъда. Да бъда, това е да имам. Да мога да имам всичко, което е част от моя ден.
Да имам, но не да притежавам!
Защото не аз притежавам нещата, а те притежават мен и тогава изгубвам себе си в тях и вече не съм.
Да бъда, това е да имам нещата толкова, колкото да ги докосна и да отмина, вземайки със себе си само усещането за спомен.

------------------
Поизпотих се малко
Дано да съм помогнал
arnasko

Регистрирация: Jan 26, 2004
Местожителство: България

МнениеПуснато на: 06 01 2006 14:06
 Заглавие:

Да бъдеш значи да даваш.
Да даваш значи да имаш.
Имаш само Това, което твоята Любов може да сътвори чрез Твоите ръце.
Колкото повече имаш от него - толкова повече можеш да даваш - толкова повече значи да бъдеш!
Deni

Регистрирация: Aug 09, 2003
Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: 07 03 2006 05:02
 Заглавие:

Хехе, закъснявам с няколко месеца във някои от тези постове, но нещо сам решил да не спя няколко дена и се чудя какво да правя така че чета Трудните Форуми и пиша

Както и да е, много ми хареса тази поема, просто нямам думи.

Не знам това есе какъв му е бил точно смисълът, но може да се погледне от няколко различни ъгъла. Самият въпрос "Да имаш или да бъдеш" ни представя избор между едното или другото което ни казва че надали можем да ги имаме и двете. Предполагам че значи дали си готов да прекараш целят си живот във една гонка на материалното и по този начин да изгубиш смисълът на твоето съществуване тука или да прекараш животът си във разбиране на гореспоменатата поема и по този начин да пропуснеш, как да се изрека, ПО-ЛУКРАТИВНИТЕ части от материалният живот, абе с две думи какво избираш материалното или духовното? И не ми казвай че можеш да имаш и двете защото ако имаш едното то тогава ти няма да искаш другото.

Регистрирация: Aug 05, 2004
Местожителство: България/София

МнениеПуснато на: 11 03 2006 13:58
 Заглавие:

Deni написа:
Хехе, закъснявам с няколко месеца във някои от тези постове, но нещо сам решил да не спя няколко дена и се чудя какво да правя така че чета Трудните Форуми и пиша

О, ние много се радваме, че си се разписал тука Дени

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителя
Deni

Регистрирация: Aug 09, 2003
Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: 14 03 2006 08:25
 Заглавие:

Благодаря

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми