Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Темата на pakodelucia
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Темата на pakodelucia Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Личността Труден
Автор Съобщение
pakodelucia

Регистрирация: Jan 04, 2006
Местожителство: София

МнениеПуснато на: 05 09 2006 16:33
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Truden написа:
Pako, съсредоточи се върху темата за манипулацията, приятелю
Не ми се иска да я рзводняваме.[

А ти можеш ли да се съсредоточиш? Обичам принципни хора. Кажат ли нещо, да държат на него. Това, че споменаваш думичката манипулация, не означава че вече си в темата. Забелязал съм, че когато човек иска да си направи бележка, първо я прави на обкръжаващите го, за да види какъв ефект ще произведе. Ако не ми беше направил бележката, нямаше да кажа нищо, но когато държиш на даден принцип и сам не го уважаваш, това показва, че искаш да манипулираш. Не само, но че желаеш ти да си единственият представител на истината, която само ти знаеш. При всичко, ако беше един разумен човек, щеше да ми направиш бележката дискретно. Щом ми я правиш на публично място, то ти искаш хората да те видят и да те оценят. Разбира се ти можеш да кажеш същото за мен. Имаш това право, за това аз се осланям само на Божественото право.
Понеже спомена за Любовта ще те допълня. „Любовта не се грижи за нищо друго и не признава нищо друго, освен себе си.” Но щом е казано, че Бог е Любов, то Любовта е всичко. С други думи, Любовта това са интересите на мен, на теб и на всички хора по земята. Значи, хубаво си цитирал това съждение, но защо го разглеждаш само половината?
Ако си досетлив, ще разбереш защо ти казвам всичко това. Във всички други случаи, ще ме мислиш за същество извън Бог. Ако ме приемеш за нещо, което съм извън теб, за чужд елемент, който иска да те огорчи, обиди, манипулира, изнасили и вземе богатството, то ти трябва да засилиш вярата си.
За мен е достатъчно едно изречение да прочета, за да разбера що за човек го е писал, в какво състояние е бил, какво го е накарало и опира ли се на Истината.
Няма нещо, което да не се записва в книгата на живота, следователно човек не трябва да си губи времето с безрезултатни занимания. Всяка дума произвежда резултат. Докато човек подценява и надценява нещата светът няма да се оправи. Човек трябва да говори музикално, за това трябва да развие музикалността си.

Със здраве.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 05 09 2006 17:06
 Заглавие:

Извадих това мнение на pakodelucia от темата за манипулацията.
Мисля, че личната насоченост на pako-вите мнения имат своето подходящо място в този форум, където се дискутира моята личност.

Та, кажи приятелю, какво толкова те вълнува моята личност?

Отправената забележка, да се придържаме към темата съвсем не е обидна, и не виждам как един човек с такива високи идеали в Бог, би могъл да се засегне от подобно нещо.

Нормално е де се приканва към придържане в дискусията.
Тука обаче темата е по-свободна - "Личността Труден", та имаш по-голямо поле за изява, Pako.

Ако имаш още неща за споделяне относно мене, моля - направи го, за да не си губя времето в накъсани и дребнави отговорчета.
Ако пък нямаш, по-късно ще ти отговоря на горното мнение.

----------
----------

МнениеПуснато на: 07 09 2006 21:50
 Заглавие:

Ми, след ден и половина чакане на допълнителни доводи срещу лошия Труден, нека кажа и аз нещо (както обещах)

Първо, приятелю, прочети това и се научи, че никога в дискусия не бива да се обръщаш лично към качествата на опонента си, а само към слабостите в поддържаната теза.

Обидата е за слабохарактерните, хората с голямо ЕГО и дечицата.
Опитвай се да не забелязваш дори явно преднамерените обиди на своите опоненти. Дори да отговориш на обида, никога не ползвай изрази като "ако ти си...", "защото ти не си..." и прочие.
Това разкрива интелектуална слабост, и повдига самочувствието на опонента, вместо да прави обратното.

Още веднъж - НИКОГА не оставяй темата, за да подхванеш опонента си. Това е абсолютно доказателство за безсилие в дискусията.

И сега бих искал да обърна внимание на твоето виждане върху същността на живота и присъствието на Бог в него.
Точно на там се опита (предполагам несъзнателно) да отклониш темата за манипулацията.

По това сме говорили много в нашия сайт.
Поразходи се и ще намериш доста от споделените си виждания, и сигурен съм, че прочетеното тук ще ти помогне да ги дооформиш.

Аз те харесвам, приятелю, и не съм имал намерение да те обиждам.
Радвам се на доверието ти в Бог и на това, че си се оставил Той да те води.
Но не бива да изпадаш в крайности, които не покриват самата основа на твоята вяра.

Щом казваш, че всичко е с решението на Бог, не бива да изключваш никого от това решение, и следователно не бива да казваш нищо срещу никого.
Ти просто си се обрекал на мълчание.
Това също е добре.
Запази Тишина!

Но доколкото не пазиш тишина, редно е да знаеш, че даже и Исус говореше, макар да знаеше, че нищо не става без позволението на Отца.
Така, че не съди никого за приказките му, а още повече оня, който иска да помогне.

Манипулативните техники са факт.
Те работят.
Да кажеш, че няма такова нещо, е като да кажеш, че на света няма лъжци.
Да кажеш "Вярвай в Бог" е добро.
Но други не само казват обратното, а и ползват точно тези техники за които говорим тука, за да отклонят мисленето на хората от Доброто, Любовта, Бог.

Темата за манипулацията не е за да ви предпази от нея, а за да ви накара да се замислите над неща, които подминавате с невнимание, и с това попадате в капана на не толкова добри мълчаливци.

pakodelucia написа:
Няма нещо, което да не се записва в книгата на живота, следователно човек не трябва да си губи времето с безрезултатни занимания.

Самият факт, че ти си написал това, говори сам по себе си, че не ползваш цялото си време за медитация, молитви, четене на духовна литература и мислене за Бог.
Явно имаш време да наминаваш по различни сайтове, да седнеш на кафе с приятел, да погледаш телевизия, да прочетеш вестник...
Това, което дискутира темата за манипулацията, обръща вниманието ви точно на това време, което ние наричаме светски живот.

Предполагам, че никой не иска да е неграмотник в светския живот.
А когато светското се води така, че да не се отдалечава от Божието, животът става Прекрасен, Щастлив и както казва един мой приятел - животът става Любовен.

Бъди по-любовен, приятелю

Регистрирация: Jan 04, 2006
Местожителство: София

МнениеПуснато на: 09 09 2006 22:06
 Заглавие:

Да ти кажа, не разбрах, че си ми сложил темата в друго раздел. Помислих си, че просто си я изтрил.

Всичко, което казваш е много хубаво. Ще се радвам да се видим горе! Там ще можем довършим започнатото.

Със здраве.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 09 09 2006 22:39
 Заглавие:

Много се радвам, че неяснотите се осветлиха
Благодаря ти за разбирането и приятелството, Pako

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Личността Труден

Идете на: