Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - За черния дроб
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

За черния дроб Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Здраве Иди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Roumeto

Регистрирация: Nov 18, 2006

МнениеПуснато на: 18 11 2006 15:59
 Заглавие: За черния дроб
Отговорете с цитатВърнете се в началото

След химиотерапия черния дроб се товари и увеличава Кажете ми какво да се взема за неговото въстановяване? Предварително благодаря
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 18 11 2006 19:07
 Заглавие:

От няколко години станах вегетарианец.
Няма да говоря за вегетарианството, но искам да го свържа с въпроса за възстановяването на черния дроб.

Преди около месец - два съпругата ми почна да се чувства уморена от работа, нямаше възможност за дългото приготвяне на нещо вегатарианско и постепенно почнахме да се връщаме към "бързото" пилешко, което не изисква много време, и дори никакво време, ако го купиш готово приготвено от супермаркета (тук в ЮАР са майстори на грила в супермаркетите)

Първият отрицателен ефект, който усетих върху себе си след годините на вегетарианство беше болка в черния дроб.
Не пия алкохол, за да се препише на него.
Просто забелязах, че когато ям месо ме боли дробът.

Естествено се отказах от връщането към месото.

Ако искаш да имаш добро възстановяване на черния дроб, не пий алкохол и не яж месо.
Това е което не трябва да правиш.
Може би някой знае какво трябва да се прави

Регистрирация: Apr 16, 2005

МнениеПуснато на: 18 11 2006 22:14
 Заглавие: Re: За черния дроб

Roumeto написа:
След химиотерапия черния дроб се товари и увеличава Кажете ми какво да се взема за неговото въстановяване? Предварително благодаря

Да ,така е,има медикаменти които увреждат и черния дроб,но целта на химиотерапията оправдава "загубите".Важно е да се знае каква е била функцията на чернодробните клетки преди да започнат курсовете.По време на лечението се проследяват тези показатели в динамика и ако има промени,лекуващия онколог изписва заедно с хепатолог хепатопротективна терапия,дори понякога се стига и до преоценка на основната терапевтична схема.Сами разбирате,че отговора на този въпрос е труден,защото е доста общ.Вегетарианството тук, в този случай не се препоръчва.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение ICQ Номер
paracels

МнениеПуснато на: 18 11 2006 22:24
 Заглавие:

Truden написа:
От няколко години станах вегетарианец.
Няма да говоря за вегетарианството, но искам да го свържа с въпроса за възстановяването на черния дроб.

Преди около месец - два съпругата ми почна да се чувства уморена от работа, нямаше възможност за дългото приготвяне на нещо вегатарианско и постепенно почнахме да се връщаме към "бързото" пилешко, което не изисква много време, и дори никакво време, ако го купиш готово приготвено от супермаркета (тук в ЮАР са майстори на грила в супермаркетите)

Първият отрицателен ефект, който усетих върху себе си след годините на вегетарианство беше болка в черния дроб.
Не пия алкохол, за да се препише на него.
Просто забелязах, че когато ям месо ме боли дробът.

Естествено се отказах от връщането към месото.

Ако искаш да имаш добро възстановяване на черния дроб, не пий алкохол и не яж месо.
Това е което не трябва да правиш.
Може би някой знае какво трябва да се прави

На тази възраст е добре да си вегатарианец,но трябва да се консумира риба,мляко,яйца,млечни продукти/извара,сирене/,все пак трябват незаменими аминокиселини,които не могат да се синтезират в нас ,а се внасят .Не съм сигурен ,че болката в дясно подребрие,за която казваш е от черния дроб.Черния дроб не боли,има тяжест при разтягане на неговата капсула при увеличаване на размера.Болката най-вероянто е била от жлъчно-панкреасен произход,временно и функционално.
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 18 11 2006 23:12
 Заглавие:

paracels, не бих спорил с доктор за здравни проблеми
Аз знам кога, точно какво ме боли, и гарантирам, че в случаят е точно дробът.

Също гарантирам с главата си, че да препоръчаш вегетарианство, никога не е вредно.
За черният дроб най-добрата почивка и възстановяване е вегетарианство.

МнениеПуснато на: 19 11 2006 15:19
 Заглавие:

Понеже на първа страница на сайта става дума за тази така "опасна" дума МЕСО,а и тук се отвори приказка за това,и аз ще кажа няколко думи.Да,пациета винаги има право,съгласен съм с теб и за твоята болка,един важен въпрос от анамнезата на пациента е-на какво той отдава своята болежка,и ние се вслушваме в отговорите му,без да се сугестираме,защото пътя към болеста е дълъг и труден.
Еволюцията на човека минава през месото и огъня.Ароматните, незаменими аминокиселини,които се съдържат в животинските белтъци са в основата на множество невромедиатори,вещества за предаване на информацията в мозъка,а така също в структурата на множество ензими,ето защо на подрастващия организъм,на мъжа които ще опложда и на жената,която се готви да бъде оплодена, а после и на кърмачката, са необходими,бих казал жизнено незаменими аминокиселини от животински белтъци.Какво да се прави ,еволюция.
След това,когато репродуктивните функции вече са "изпълнени",може да правим каквото ни душа иска...
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 19 11 2006 15:32
 Заглавие:

Пак казвам, че няма да споря с доктор
За да не се отклоняваме от предмета на дискусия, по-добре е да се отвори тема за вегетарианството.

Има много светила на научната мисъл, които са дали своите отговори в защита на вегетарианството, както и такива, които са направили същото в противопоставяне на вегетарианството.

От всичките спорове най-важно е да се вгледаме в резултатите.
Има хора, които никога не са вкусвали месо през живота си, доживяли са до дълбоки старини, доказали са своя интелект и телесно здраве, поставили са световни рекорди в спорта, признати са за деятили на световната наука и култура и т.н и т.н. ...

Нищо обаче не трябва да става насила и по предписание.
Нужно е вътрешна убеденост и най-важното - нужда.

Регистрирация: Aug 03, 2003
Местожителство: Тук-Там

МнениеПуснато на: 19 11 2006 17:58
 Заглавие:

Добър тоник за черния дроб е ЛИВ-52 - индийски аюрведичен билков препарат.
Image.

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителяICQ Номер
paracels

МнениеПуснато на: 21 11 2006 07:20
 Заглавие:

svetulka написа:
Добър тоник за черния дроб е ЛИВ-52 - индийски аюрведичен билков препарат.
Image.

Аз препоръчвам Коензим -Ку 10,по 30 милиграма дневно
donna
Гост

МнениеПуснато на: 11 03 2009 12:24
 Заглавие: изчистване на черния дроб

Правил ли е някой изчистване на черния дроб с лимонов сок и зехтин?Според прочетеното в нета ми се струва, че тази процедура крие доста рискове .Така ли е наистина?

силви
Гост

МнениеПуснато на: 30 01 2010 03:57
 Заглавие:

аз..съм правила това така наречено..прочистване...но,!не може да се каже,че това е прочистване на черният дроб!По скоро- жлъчката...жлъчни пътища...да помага....много...при болките в пордебрието...и при натоварване....дори ина черният дроб!!!!НО ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ ВНИМАТЕЛНО...!АЗ СЪМ ГО ПРАВИЛА...след 16.00ч.в спокойно и легнало положение...с нагряваща възглавница малко под ребрата...през 15 мин.се пие сок от лимон(прясно изцеден),не повече от 3 супени лъжици+3 супени лъжици зехтин( студено пресован!)....и така...лежите....редувате лимона...зехтина......ако издържите 2 часа време... добре..може и повече...важно е и да е топло на черният дроб и жлъчката...
Сутринта...(или по-късно,зависи от навиците..),следва ...изхвърляне(с фекалиите),на токсините....те продължават да се изхвърлят...за 24 часа..стига да не се натъпчете...с храна...нездравословна,,!!!!

Гост

МнениеПуснато на: 30 01 2010 04:00
 Заглавие:

САмо забравих да спомена..а това е мн.важно- подготовка от предният ден..само на вода +ябълки...цитруси..+водаааа,много-2-3 литра !

Гост

МнениеПуснато на: 30 01 2010 04:03
 Заглавие:

Anonymous написа:
САмо забравих да спомена..а това е мн.важно- подготовка от предният ден..само на вода +ябълки...цитруси..+водаааа,много-2-3 литра !
а зехтн----лимон се редуват през 15 мин.!

noxpire
Гост

МнениеПуснато на: 04 02 2010 17:04
 Заглавие: cheren drob

ЧЕРНИЯ ДРОБ НЕ БОЛИ, ЗАЩОТО НЯМА НЕРВНИ ОКОНЧАНИЯ.

Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Здраве Иди на страница 1, 2  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети