Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Временен проблем в Truden Web Site
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Временен проблем в Truden Web Site Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Помощ Иди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 04 01 2007 18:00
 Заглавие: Временен проблем в Truden Web Site
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Скъпи посетители на Truden Web Site,
Приятели,

Нашият сайт за три години порастна толкова, че днес дрехите му отесняха.
Точно днес администрацията на сървъра, който домакинства Truden Web Site призна, че те повече не могат да поддържат сайт с такава посещаемост.
На сайта бяха наложени ограничения на ползваните сървърни ресурси и както повечето от вас са забелязали, сайтът спря да работи пълноценно.

Разговорите с администрацията на сървъра доведоха до решението, че лимитите се вдигат за три дни, през което време трябва да оптимизираме сайта и междувременно да търсим друг сървърен домакин.

Това значи, че голяма част от нашите модули ще бъдат изключени временно.

Модули, които временно няма да работят:

Фото Галерия
Web Връзки
Библиотека
Игри
Архив на Новините
Категории (общ преглед на категориите)

---

Сайта се нуждае от финансова помощ за наемане на собствен сървър.
Ще бъде обявен начинът по който ще се набират дарения, така че да се спазва прозрачността на постъпили и изразходени средства.

Ако някой от вас има възможността да дари еднократно сума до $100, парите ще бъдат използвани веднага за плащане на първите месечни вноски и нашият сайт ще оперира пълноценно в следващите няколко дни.

Приятели,
Животът на вашия сайт зависи от вас.
Желая ви Успех!

Регистрирация: Nov 21, 2003
Местожителство: Холандия

МнениеПуснато на: 04 01 2007 23:36
 Заглавие:

Няма проблеми.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 06 01 2007 15:32
 Заглавие:

За преместването на нашия сайт на нов сървър и за постоянната му поддръжка са необходими средства. Вече е събрана известна сума пари, но те ще са достатъчни за нормалното и пълноценно функциониране на сайта само за определен период от време. Затова бяха открити банкови сметки за дарения, с които да се обезпечи поддръжката и нормалната работа на Truden Web Site.
Ето и данните за тях:
Първа инвестиционна банка, Банков идентификационен код (BIC): FINVBGSF
Банков клон получател - "ПИБ-централа София"
Титуляр на сметките: Васил Йорданов

Номера на сметките (IBAN):
В евро (EUR) - IBAN: BG44 FINV 9150 10EU R0JM Y0
В долари (USD) - IBAN: BG41 FINV 9150 10US D0JM Y1
В лева (BGN) - IBAN: BG04 FINV 9150 10BG N0JM XZ

Навсякъде в сметките знакът "0" е нула.

Благодарим на всички, които ще се отзоват на молбата ни за помощ!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Ivaylo

МнениеПуснато на: 06 01 2007 23:02
 Заглавие:

Аз имам въпроси. Колко излизат месечно общо сметките? Кога ще се плаща - месечно или годишно?
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 07 01 2007 12:59
 Заглавие:

Закупен е Virtual Private Server, за който е платено $489.27 за една година.
Месечната вноска възлиза на около $40.77, но се плаща за година.
След около дванадесет часа ще започнем работа по прехвърляне на съдържанието на сайта , конфигурирането на сървъра и други технически стъпки по прехвърлянето на truden.com на нов IP адрес.

Надявам се до два-три дни да започнем да оперираме от новия сървър.

МнениеПуснато на: 07 01 2007 14:07
 Заглавие:

Тези 490 долара единствените разходи ли са? Значи целта е тази година - 2007, да съберем още 490, които ще послужат за таксата за 2008? Кога е крайния срок за плащане за 2008?
sKYmAN

Регистрирация: Feb 15, 2006

МнениеПуснато на: 08 01 2007 02:19
 Заглавие: хостинг

Имам роднина, който работи в голяма хостингова компания - siteground.com

Може да проверите дали там няма да е по-евтино и качествено (би трябвало да отговорят на меилите ви, те са и съпорт). От това, което съм чувал, офертите там са много добри. Не правя реклама, само се опитвам да помогна.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
mmm77771

Регистрирация: Nov 27, 2006

МнениеПуснато на: 08 01 2007 18:22
 Заглавие:

Здравейте на всички,които харесват този сайт и на неговите създатели.Моето предложение е следното:Вместо тази дарителска кампания всички членове на сайта можем да плащаме една скромна абонаментна такса,която предполагам няма да е висока за никого от нас и ще подпомага излъчването на любимия ни сайт.Разбира се ще допускаме и т.нар. гости,но само до определени нива.
Ivaylo

МнениеПуснато на: 08 01 2007 18:29
 Заглавие:

Аз не съм съгласен с тази такса. Много скъпо ще ми излезе. Предпочитам да изпращам по-рядко по-големи суми, отколкото малки суми начесто.
Как си го представяш няколко стотин души да имаме такса. Ако годишно се плащат 500 долара, значи ако сме 100 души, трябва да изпратим по 5 долара годишно. Аз ако изпратя 5 долара, ще ми вземат такси поне 10 евро. Пари на вятъра.
Vasko

Регистрирация: Aug 08, 2003
Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: 08 01 2007 21:05
 Заглавие:

Според мен даването на пари за поддръжката на сайта не е и не трябва да бъде задължително. Още по-малко членството да се обвързва с някаква такса. Всеки който харесва сайта, чувства го свой и иска да подпомогне съществуването му, може да направи това, като задели малко средства - колкото може и колкото иска.

mmm77771 написа:
Разбира се ще допускаме и т.нар. гости,но само до определени нива.

А това въобще не го разбирам
planinara

Регистрирация: Dec 03, 2004
Местожителство: Мадрид

МнениеПуснато на: 10 01 2007 14:18
 Заглавие:

И аз съм съгласен с Vasko, това не е сайт с комерсиални цели и който има на сърце и реши да помогне нека го направи от добра воля, а не "задължително"! Иначе, тотално ще се променят идеите които носи сайта и неговите принципи.

Евангелие на Марко
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Yahoo Messenger
Lollypop

Регистрирация: Nov 26, 2006

МнениеПуснато на: 12 01 2007 10:36
 Заглавие:

Аз пък мисля, че тази идея с липсата на пари и събирането на суми е залегнала още в началото на създаването на този сайт. Не е рядко явление да се зарибяват хората с безплатни игри, библиотека и др. и след време, когато свикнеш с тях да ти кажат sorry, ама вече се плаща. И защо точно най-посещаваните модули са изключени игрите, библиотеката и web - връзките. Изключете религиозната информация и ще се отвори достатъчно място за тях. Но предполагам не това е замисъла ви скъпи администратори.
elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 12 01 2007 11:30
 Заглавие:

Всеки има право да си мисли каквито си иска глупости /или неглупости/.
Сайта не е замислен като развлекателен, за да оставим игрите. Споменатите секции заемаха най-много ресурси и е нормално, когато те ограничават, да изключиш най-малко свързаното с характера на сайта и на-обемното.
Никой не те кара да даваш пари, нито пък да се зарибяваш. Призива е за приятелите на сайта, които са по целия свят и които нито се чувстват зарибени, нито се чувстват длъжни.
Ако твой приятел изгуби дома си по някаква причина и се обърне с молба за помощ към приятелите си - и него ли ще обвиниш, че още преди време е планирал да изгуби дома си за да ви зариби за да му осигурите нов???
Сървъра е дома на един сайт. И за мен аналогията е 100 %-ва. Но ти няма да разбереш.
Има една приказка - ако не можеш да помогнеш, недей да пречиш.

Всичко хубаво !
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 12 01 2007 17:40
 Заглавие:

Библиотеката бе изключена само за един ден.
Тя работи и всеки може да я ползва.

Игрите отнемат доста от ресурсите на сайта и не мисля че заради 50 играчи на ден си заслужава да губим ценната информация във Форумите и останалата част на Truden Web Site.
Освен това, натоварването на нашия сайт спира останалите около 300 сайта на същия сървър.

Нямаме намерение да правим Truden Web Site платен.
Но и аз не мога вече сам да плащам за него.
Просто помолих за помощ.

Новият сървър вече е платен и скоро Truden Web Site ще се премести и всички ограничения ще отпаднат.

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Помощ Иди на страница 1, 2  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети