Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Противоречия в Корана
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Противоречия в Корана Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 05 09 2007 18:37
 Заглавие: Противоречия в Корана
Отговорете с цитатВърнете се в началото

В тази тема ще си говорим (ако има с кого) за противоречията в Корана.

Мюсулманите твърдят, че Коранът е непроменена книга и в нея са записани единствено думите на Мохамед.

Долните противоречия ме карат да се съмнявам в това.
Но ако наистина коранът е не променян, то съмнинието логически се прехвърля на Мохамед.

Къде да поставим съмнението?

Предварително бих искал да помоля участниците в дискусията да сдържат своя плам и съвсем добронамерено и възпитано да обяснят (ако могат) на какво се дължат цитираните противоречия.

Започвам със следните две противоречия:

Цитат:
Кравата 62. Онези, които вярват, и юдеите, и християните, и сабеите, онези [от тях] които вярват в Аллах и в Сетния ден, и вършат праведни дела, имат наградата си при своя Господ и не ще има страх за тях, и не ще скърбят.

ПРОТИВОРЕЧИ НА:

Цитат:
ТРАПЕЗАТА 51. О, вярващи, не взимайте юдеите и християните за ближни! Един на друг са ближни те. А който измежду ви се сближи с тях, е от тях. Аллах не напътва хората-угнетители.

Като добавка към това противоречие идва фактът, че Мохамед е бил женен за християнка.

Би ли съветвал Мохамед да не се вземат християни за ближни?

---

Цитат:
ЖЕНИТЕ 36. И служете единствено на Аллах, и нищо не съдружавайте с Него! И към родителите ­- добрина, и към близкия, и сираците, и нуждаещите се, и към близкия съсед, и към далечния съсед, и към другаря редом, и към пътника, и към владените от вашата десница! Аллах не обича горделивия, самохвалеца,

ПРОТИВОРЕЧИ НА:

Цитат:
ЖЕНИТЕ 89. Желаят и вие да сте неверници, както и те са неверници, за да бъдете равни. И не взимайте ближни от тях, докато не се преселят по пътя на Аллах! А отметнат ли се, хващайте и ги убивайте, където ги заварите ­ и не взимайте от тях нито ближен, нито помощник

Мохамед, който съветва за добрина към всички, включително и за владените под десницата ни, заповядва да се убиват на място, онези, които са се отказали от исляма.

Би ли направил това Мохамед?

Има и още противоречия в Корана, но нека започнем с тези.

Регистрирация: Sep 05, 2007
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: 06 09 2007 09:01
 Заглавие:

Грешка №1:
Цитирам:
" Коранът е непроменена книга и в нея са записани думите на Мухаммед. "
Защо е грешка?
Защото никой не е казал, потвърдил, че Мухаммед е писал Коранът.
Коранът е спуснат от Всевишния.
От вчера и предполагам и днес ще стане ясно, че:
Мюсюлманите за Християните са " Криворазбраната цивилизация както и обратното. "
Пример - ЦСКА и Левски - Винаги ще има противоречия.
Труден ти имаш своите виждания а аз моите.
Едни от най-добрите ми приятели са Християни живял съм заедно с тях по квартири и сме се разбирали перфектно - аз не виждам проблеми.
Двамата с тебе започваме да спорим като си намираме оправдания, че всъщност не сме били спорели - заблуждаваме се само, че не спорим.
Ако и двамата вярваме в Съдния ден нека да чакаме и ще видим кои е згрешилия.
Извън темата;
Аз лично никога несъм обидил, а нямя и да обидя Християнин. Но пък за сметка на това са ме обиждали и то много лошо, но съм изтърпявал по някакъв начин.
Нека едните и другите да живеят със свойте разбирания и във мир.

----------
----------

МнениеПуснато на: 06 09 2007 09:46
 Заглавие:

Приятелю, аз не целя да противопоставям хората по религиозни убеждения.
Моето убеждение е, че добрите (без значение от коя религия са) ще познаят Бог (Аллах), защото Неговото Царство е на добрите.

В нашите разговори иде реч за това до колко една религия помага на хората да познаят пътя на Доброто, който път е Пътя към Бог (Аллах).

Коранът не е писан от Мохамед, защото Той е бил неграмотен.
Коранът е писан по думите на Мохамед, които според Него му били дадени от Аллах.

Голямото противоречие е, че Бог на Исса (Исус) е различен от Аллах на Мохамед.
Богът на Исса не позволява убийството по никакъв повод.
Аллах на Мохамед позволява убийството на много места в Корана.

Противоречие по повод на убийството може да се види в един ред на един и същи стих:

Цитат:
АЛ-ИСРА 33. И не убивайте човек - Аллах е възбранил това, освен по право! А който бъде убит с гнет, Ние даваме власт на неговия наследник, но да не прекалява в убиването! На него се дава подкрепа

Аз също съм израсъл с мюсулмани и никога в живота си не съм имал проблеми с друговерци.

МнениеПуснато на: 06 09 2007 10:20
 Заглавие:

Ти вече започваш да тънеш в собственото си невежество.
Както още в самото начало казах ти само четеш без да вникваш. Примерно: Ако ми удариш шамар и аз ще ти вкарам един няма да обърна и другата страна на лицето си схващаш ли идеята? Ти си омотан от толкова много Евангилия и Библии, писания на еди кои си Лука, Тома и още един куп други.
Вярвай си в каквото щеш, живей си в тоята идеология.
Като цяло отговаряш с глупости на собствените си въпроси.
От такива като тебе тъпчим на едно място. Ставаш безинтересен неможеш да бъдеш събеседник поради това, че проявяваш слабост като спориш. Дай оригинална Библия или Евангилие без накой да е добавял в нея измишльотини.

Аз Обявявам награда 5 000 000 лв. за Оригинал на Евангилието което да е в прав текст директно от Всевишния без добавки от човек.
Съвет:
Дори и Папата не разполага с такова.

----------
----------

МнениеПуснато на: 06 09 2007 10:26
 Заглавие:

Цитат:
Предварително бих искал да помоля участниците в дискусията да сдържат своя плам и съвсем добронамерено и възпитано да обяснят (ако могат) на какво се дължат цитираните противоречия.

Горното стои в началото на темата.

Регистрирация: Nov 21, 2003
Местожителство: Холандия

МнениеПуснато на: 06 09 2007 10:42
 Заглавие:

G_BaBy, Изобщо не мога да схвана твоята позиция. Защо ти е оригинално Евангелие - за да докажеш, че може да се убиват хора, стига да не се прекалява ли?
И защо обиждаш хората, вместо да дадеш примери някакви?
Докато хората смятат, че християните и мюсюлманите са като Левски и ЦСКА, нищо добро не ни чака.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Гост

МнениеПуснато на: 06 09 2007 12:05
 Заглавие:

Именно заради това , че неискам да се получи така като при Левски и ЦСКА вечния спор и се оттеглям.
Аз немога да обяснявам едно и също нещо по хиляда пъти а от другата страна да виждам само " Ама аз мисля еди какво си " ми хубаво мисли си така и толкова.
Аз му цитирам Коран, това което Аллах, Бог е казал на хората в последен вид и вариант.
А той ми цитира това което някой човек някога е мислел и после изразил мислите си в писмен вариант - ми добре нека да мисли и расъждава като него аз немога да го променя той е вече изграден характер имам предвид Труден.
Нали в началото съм казал нека всеки сам си избира пътят по които да върви.
Един път казва аз съм чел Коранът и знам, че е изпратен от Аллах, Бог.
После пък казва; Коранът е непроменена книга и в нея са записани думите на Мохамед.
Така сега забележи колко го е чел; В Коранът Мохамед се пише така Мухаммад.
Сега виж как той го е написал по- горе.
Естествено той ще се защити със думите; / Аз не мисля, че е от значение как съм го написал /
Но това е елементарно нещо, въпрос на грамотност.
Нима ако расъждаваш и вникваш дълбоко върху това което четеш ако найстина всъщност си го прочел ще допускаш елементарни грешки.
Имам чувството, че понякога той - Труден не уважава другите и не чете това което пишат.
Изразява се по някакъв странен начин, той си знае какъв и когато нещо не му хареса следва;
Внимавй как се изказваш ще бъдеш изгонен от форума.
Също така е нечестен.
Как може да казваш, че някой се радва за атентата на 11,09.
Ако са се радвали някои, то това са тези дето са го планували.
Той го бил видял по телевизията да ама медийте са снимали талибаните тези които са го запланували.

На стената неможе да и обясниш, че е стена защото тя е стена и неможе да го разбере.

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 06 09 2007 12:24
 Заглавие:

Слабият ще намери хиляди причини да не следва пътя и хиляди извинения да не стигне до края.

Аз нищо не мисля!
Представям ти цитати от Корана и те питам ти какво мислиш.

Аз не предполагам!
Ако прочетеш повече от мене в този сайт, ще разбереш, че всичко което казвам е това на което ме е научил Бог.

Изписването на името наистина няма значение.
Аз изписвам Исус с едно "с", макар църковниците да държат да се изписва Иссус.
Това не значи че не познавам Библията или Корана.

Сега, обратно на темата.
Не ми цитирай Корана, а отговори какво мислиш за въпросът ми по цитирания текст от Корана.

Ако не можеш да отговориш, не прави лоша услуга на Исляма с лошото си поведение, а покани твой приятел или познат, който може да отговори.

Нека водим разговор, който да е полезен, а не да се обвиняваме един друг и да изваждаме обиди, когато нямаме отговори.

Регистрирация: Aug 08, 2007

МнениеПуснато на: 06 09 2007 19:38
 Заглавие:

Мисля,че човек трябва да мисли ,когато отговаря,без значение на кого.В началото бе словото!
Когато ги изричаме-словата трабва да проявим уважение към себе си и към този към когото ги отправяме.Иначе май е по-добре да се върнем в пещерите!Написаното е по повод писаното от G-BaBy.
Не оправдавам насилието,а обявената сума сама по себе си говори...
С пари нито се купува вяра,нито се оправдава насилието.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
G_BaBy

МнениеПуснато на: 07 09 2007 11:34
 Заглавие:

Така сега ти отговарям:
Някога по времето на Мухаммад е нямало като съвременните закони. От които да следва затвор или нещо подобно. Убиецът трябвало да бъде убит но не със гнет.
/*Гнет - щета, *Угнетен - ущетен./
В противен случай на наследниците на ущетения Аллах ще даде валст, но ги предупреждава да не прекаляват в убиването. Тогава е нямало съд.
В XXІ в. има съдилища кадето съвременните хора се съдят.
Но не се съдят по честен начин, а с връзки - шуробаджанащина и т.н. в смисъл *угнетяват - ущетяват по някакъв начин подсъдимия бил тои и найстина виновен, да му го върнат тъпкано .
Думата Убит може да се разглежда не само в буквалният и смисъл!
Човек може да бъде убит като му отнемеш най-скъпото, тогава той е сломен, съсипан в преносен смисъл може да се каже, че вече не е човек защото е освирепял от злоба и желание за мъст.
За това той не трябва да прекалява да убива на другия жена му, децата му, братя, сестри, майка и баща в смисъл да го ущети.
По добре не се убивайте.
Това са мои расъждения!!!!!
Трябва да се има в предвид, че не съм изследовател или тълкувател на Коранът.
Ще приема критики ако някъде бъркам, но по някога лично на мене ми е трудно да изтълкувам дадено знамение.
Е поне се опитвам да изтълкувам това което чета, ако бъркам поне ще се опитвам до край да разбера подтекста бил той и между редовете.
Ако някои неможе да схване нищо от това което съм написал да не ме обвинява излишно защото така аз за мене си разтълкувам нещата, а по някога е трудно да обясниш това което мислиш, но не е нужно да втълпяваш на другите.

Не втълпявам;
Не вървете след мен аз не съм водачът.

----------
----------

МнениеПуснато на: 07 09 2007 12:28
 Заглавие:

Ето сега вече разговаряме като добри събеседници.
Много ти благодаря

Разбирам какво казваш.
Същото е написано в закона на Моисей:
Цитат:
Exo 21:23 Но ако последва повреда, тогава да отсъдиш живот за живот,
Exo 21:24 око за око, зъб за зъб, ръка за ръка, нога за нога,
Exo 21:25 изгаряне за изгаряне, рана за рана, удар за удар.

Исса отменя този закон като го заменя с Любов.
Смисълът на Исусовия закон е, че ако се отвръща на злото със зло, в света не може да се възцари добро.

В този смисъл, Мохамед връща светът във времето на Моисей, вместо да го предвижи във времето след Исус.

Всеки следващ Пророк, трябва да води НАПРЕД, не НАЗАД.

Някъде в Корана бе записано, че думите на Аллах не са объркващи, а носят разбиране.
Заповедта да не се убива, следвана от "освен по право" и "да не се прекалява" е МНОГО объркваща.
По чие право да се съди и колко за тебе е "не прекалено"?

Тази заповед не е от Аллах!
Аз мисля, че Мохамед не е казал такова нещо, а е добавено от неразбиращи Словото на Аллах.

МнениеПуснато на: 07 09 2007 12:50
 Заглавие:

Виж сега когато по горе ти писах, че ако ми удариш шамар и аз ще ти вкарам един имах в предвид същото. Око за око и т.н.
Явно не си ме разбрал, не си го прочел или несъм се изразил достатачно добре за което съжалявам.

----------
----------

МнениеПуснато на: 07 09 2007 13:37
 Заглавие:

Е да де, това разбрах и аз.
Така ще направиш, защото така е написано в Корана и така са те учили.

И аз уточних, че то отговаря на закона на Моисей.

Ако Мохамед е върнал Исляма във времето на Моисей, то значи че пренебрегва последния Пророк от Корана, Исса.

Исса за Мохамед е както Мохамед за тебе.
Ти не би се усъмнил и не би отрекал никоя дума на Мохамед.

Мислиш ли, че Мохамед би отрекъл Исса?

И понеже цитирания стих от Корана отрича казаното от Исса, значи не е Казано от Мохамед.

Какво би казал ти по това?

МнениеПуснато на: 07 09 2007 13:55
 Заглавие:

По някога въпросите са ти доста объркващи или не са добре построени и после зададени - не се засягай.
Мухаммад не би отрекъл Исса защото Аллах го е известил за Пророците изпратени преди него които били натоварени със същата мисия като Мухаммад.
Не, не мисля, че би го отрекъл.

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети