Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Противоречия в Корана
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Противоречия в Корана Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 07 09 2007 14:59
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Напълно те разбирам, G_BaBy

Ти не си първият, който отбелязва, че въпросите ми са "объркващи".

Аз не бих ги нарекъл така, а по-скоро въпроси "конфронтиращи" обърканото разбиране.
Въпросът е ясен.
Объркващото е, че не може да му се отговори без да признаеш слабост в хилядолетното разбиране на една религия (в този конкретен случай).

Обикновено събеседниците го приемат като лична обида: "За толкова ли глупав ме мислиш, че съм приел за истина нещо така нелогично?"

Вече не конкретно към тебе (G_BaBy) искам да кажа:

Приятели, човек може да се заблуди.
Цял народ може да се заблуди.
Един народ може хилядолетия да следва една заблуда.

Не е слабост да признаете заблудата си.
Напротив - само силният по дух и интелект може да го направи.

Ако не признаете заблудата си, осъждате и децата си на нея.
Кой иска една заблуда да живее още няколко хилядолетия!?

И сега да се върна отново на ПРОТИВОРЕЧИЯТА в Корана.

G_BaBy, Мохамед не би отрекъл Исса.
Сигурен съм в това!

Мохамед не би забранил и да се вземат ближни измежду Християните (едно от по-горе споменатите противоречия).
Не би го забранил, зашото самият Той е имал за съпруга християнка, и защото е признал правото на Християните да отидат при своя си Бог, ако го обичат и следват заръките Му.

Мохамед също е казал (за Християните):

Цитат:
Трапезата 82. Ще откриеш, че хората, най-силни по вражда към вярващите, са юдеите и онези, които съдружават, и ще откриеш, че от тях най-близки по любов към вярващите са онези, които казват: “Ние сме християни.” Така е, защото сред тях има свещеници и монаси, и защото не се възгордяват.

Какво мислиш ти, би ли забранил Мохамед да се вземат за ближни онези, които са "най-близки по любов към вярващите".
Защо го има това противоречие в Корана?

Регистрирация: Sep 05, 2007
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: 07 09 2007 15:54
 Заглавие:

След като не съм първия значи ти си единствения в този форум които неможе да построи правилен въпрос и после да го зададе.
Ти май пак започваш да се правиш на много мъдар.
Всъщност аз вече немога да разбера за какво говориш.
Опитваш се да ме Изумиш - Не, неможеш.
Опитваш се да докажеш колко си умен - до толкова, че ме караш да ти се присмивам.
Такива като тебе Труден могат да общуват само с Алф.
Оплетен в собствените си мрежи и подвластен на изкривеното съзнание ти незнаеш какво говариш.
Пълен смях - Мухаммад /с.а.в.с. / бил женен за Християнка.
И как и е името? Мъдри ми Труден.
Пак ставаш единица мярка за простотия.
Не, аз немога повече.
Да аз наистина бях заблуден, че можеш да си малко по-умен, по-вразумен.
Заблуден бях, че съм си намерил добър събеседник.

Регистрирация: Sep 05, 2007
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: 07 09 2007 16:11
 Заглавие:

Чакай и аз ще чакам.
Ще видим кой е заблудения.
Вярвай в Исус, неговото разпятие и възкресение.
Покланяй се на икони които нито ти вредят нито ти помагат, всъщност те сами на себе си немогат да помогнат а какво остава за теб.
А аз ще вярвам в Аллах, Коранът и Мухаммад /с.а.в.с./
Аз бях до тук, отказвам се!!!

----------
----------

МнениеПуснато на: 07 09 2007 16:36
 Заглавие:

Това също е мъдро.
Вярата ти ще те отведе където ти е мястото.

---

Не съм твърдял, че трябва да се кланяме на икони.

Мюсулманите също ходят в Мека да се поклонят на камъка, макар Аллах да е навсякъде и може да ги чуе където и да са.

ПРАВИЛА има във всяка религия и в Исляма те не са по-малко отколкото в Християнството.

Аз не давам правила.
Не твърдя и че мога да те науча.

Говорим си и се надявам да си спомните нещо.

----------
----------

МнениеПуснато на: 07 09 2007 20:42
 Заглавие:

Преди малко, докато си палех една индийска ароматна причица ми щукна в акъла: "Бе да не би тоя приятел лошо да ме е разбрал, а аз не му отговорих както трябва?"

Значи, никога, ама НИКОГА няма да ти кажа, че не трябва да вярваш в Аллах и да не следваш казаното от Мохамед.
Ако това си разбрал от нашия разговор, моля да бъда извинен за неяснотата.

Трябва да Вярваш в Аллах и да следваш думите на Мохамед, които са думите на Аллах предадени чрез Него.

В този наш разговор се опитваме да изясним, какво точно е казал Мохамед:

1. Не убивай, или убивай с мярка.
2. Не дружете с Християни, или дружете с Християни, защото те са най-близки по любов към вярващите.
3. Бъдете добри, или убивайте изменниците във вярата където ги застигнете.

Кое от горните следваш като казано от Мохамед, защото всичко това е записано в Корана?

Регистрирация: Aug 04, 2006

МнениеПуснато на: 11 11 2007 09:28
 Заглавие:

2 Тимотей 2:1-26
2. И каквото си чул от мене при много свидетели, това предай на верни човеци, които да са способни и други да научат.

7. Размишлявай върху това, което ти казвам; и Господ ще ти даде да разбереш всичко.

14.
Това им напомняй и заръчвай пред Господа, да не влизат в препирни за дребнавости, което никак не ползва, а е за развращаване на слушателите.
15. Старай се да се представиш одобрен пред Бога работник, който няма от какво да се срамува, като излагаш право словото на истината.

16. Но избягвай скверните празнословия, защото те ще отиват още по-далеч в нечестие

17. и учението на такива ще разяжда като гангрена; от които са Именей и Филет,

23. А избягвай глупавите и невежествени разисквания, като знаеш, че пораждат препирни.
24. А Господният слуга не бива да се препира, но трябва да бъде кротък към всички, способен да поучава, търпелив;

25. с кротост да увещава противниците, та дано Бог да им даде покаяние, за да познаят истината

26. и да изтрезнеят, като се избавят от примката на дявола (от когото са уловени живи), за да вършат Божията воля.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 11 11 2007 12:57
 Заглавие:

reader_1, не смятам, че цитатите са на място.
Освен този:
Цитат:
25. с кротост да увещава противниците, та дано Бог да им даде покаяние, за да познаят истината

Понякога в стремежът си за ЦЕЛОМЪДРИЕ хората пресилват нещата, виждайки СПОР в един приятелски разговор.

А и как бихме могли да дискутираме Исляма и Християнството, ако не го правим в компанията на християни и мюсулмани, които ще държат всеки на своето.

МнениеПуснато на: 11 11 2007 13:56
 Заглавие:

Труден,искам да кажа,че много хора поне в наше време придобиват първите си представи за дадена религия от Интернет и другите медии.Когато говорим от позицията на апологети на нещо,нека имаме впредвид,че носим голяма отговорност пред тези,които за пръв път от нас научават нещо за Християнството и Исляма.Ако защитаваме християнството,нека да го защитаваме като християни а не като запалянковци...така,че и други да могат да разберат поне малко за какво иде реч.Не прилича на един християнин да се подвежда и приема стила на опонента си,който разглежда основни положения от нашата вяра извън контекста...така както дявола чете евангелието.С нашият ум,ораторски възможности и познание на Свещеното писание...без помощта на Светия дух ние не можем да бъдем апологети на православието а по-скоро бихме го опорочили в очите на страничните наблюдатели.За да говорим и привеждаме примери от Библията и Корана ние трябва да сме ги прочели и четем всеки ден с духа,който са написани.Да си апологет на някакво учение не означава да се опитваш да надприказваш противниците му.Мисията на всяка една истинска религия е не да привлича тълпи от последователи...а по-скоро да води хората ,колкото и малко да са те към спасение.Никой не може да повярва,че Иисус е Син Божи,освен ако сам Бог-Отец не го привлече към себе си....а не ние.И точно тук е разликата между православието,католицизма,протестанството,исляма и другите религии.Труден,много бих се радвал,ако възприемеш това,което казвам като пожелание случващото се в този сайт(едно от най-хубавите неща,на които съм попадал в мрежата) да помага по същият начин,по който е помагал досега на много хора,да почувстват,че не са сами....помагал им е да тръгнат по пътя на търсенето на Истината за себе си.
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 11 11 2007 17:12
 Заглавие:

Нещо не разбирам упрека ти, приятелю.
Настоящата тема се намира във форум "Ислям" и разисква неясноти в Корана и начинът по който той се тълкува и възприема.

Темата няма нищо общо с Християнството и не цели да въведе дискутиращите в тази религия, а само да изясни Исляма.
По-точно казано - не целя да отклоня мюсулманите от Исляма и да ги насоча към Християнството.

Надявам се останалите четящи не са останали с впечатлението, че в тази дискусия сравнявам две религии (Християнство и Ислям).
Ако все пак съм ви подвел, моля да бъда извинен.

МнениеПуснато на: 13 11 2007 14:33
 Заглавие:

Не съм чел Корана...всичко,което знам за него е от цитати или по друг повод.Не знам колко противоречия има в тази Свещенна за мюсюлманите книга или колко кръвожаден е Корана.Библията я чета всеки ден....И ако възприемаме нещата буквално,извън контекста, Библията призовава към много повече жестокост и насилие отколкото това,което съм чул,че пише в Корана.Дискриминацията на жените в Библията е не по-малка отколкото в Исляма.Не е справедливо да приемаме Корана буквално...всеки един негов ред сам за себе си,извън контекста и противоречията в него за доказателство за недостоверността му а Библията да приемаме по коренно противоположният начин.....Що се отниса до противоречията....опитите те да се обединят под един общ знаменател,да се възприемат като част от едно цяло много пъти ми е изглеждало парадоксално.Но "парадоксът е Истина,поставена върху главата си,нагоре с краката за да привлича вниманието" на нас,невежите и претендиращи за правото на монопол върху Истината.Според мен не противоречията в дадена Свещенна книга,била тя Библията,Коранът и Свещенните книги на кое и да е учение,е нещото,посредством което би трябвало да се осъществява комуникация и допир с другите религии.Противоречията в Корана и Библията са мистерии за абсолютно всички хора...те са мистерии а не проблем.Предполагам,че доста от нас знаят каква е разликата между проблем и мистерия.Проблемът е нещо,размишлявайки върху което ние го разрешаваме,а мистерията не може да бъде осъзната логически.Размишлявайки върху нея ние просто осъзнаваме неща,които в най-честият случай нямат нищо общо с тематиката на самата мистерия.Не помня дали съм го споменавал тук,но мистерията е като един мираж на град в пустиня....тръгвайки към него ние може и да не намерим истински град,но много вероятно е да попаднем на скрит в пясъчните долини оазис.С други думи....хубаво е ,че забелязваме противоречията в Библията или в Корана,но нека това да не ни подтиква към правене на заключения за тяхната достоверност или за истинността на религията,която те проповядват и която е била опора на много хора през вековете.Много бих искал да науча нещо повече за Исляма,за Корана,квинтесенция на учението на Мохамед,ако е възможно.......за "Символ Верую"-то на мюсюлманите,ако имат такъв,защо те смятат,че Иисус не е син Божи...защо смятат християните за врагове и пр. и пр.Не бих искал да се лиша от достижениета на която и да е човешка култура,независимо дали е християнска или мюсюлманска....имам право на това.
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 13 11 2007 17:17
 Заглавие:

reader_1, приятелю,
прочети темата от начало до край, виж за какви противоречия говорим и тогава реши дали са толкова "мистични" и дали това е МИСТЕРИЯ или просто глупост.

Имай на ум, че Мохамед е дошъл след Христос.
Ако Моисей е казал "око за око, зъм за зъб", то е било за времето си и Христос го е отменил в по-ново време.
Мистерия ли е, че Мохамед отново го връща "на дневен ред" или е глупост добавена от някой друг.

Ние трябва да приемаме правото на Вяра и следването на определени закони за определени социални групи, но това не значи, че не трябва да ги обсъждаме.

Да нарека "мистерия" факта, че един пророк говори за Добрина, докато призовава за убийство на неверниците е меко казано ГЛУПОСТ.

Когато вземате отношение по тематика свързана с Религията и Духовността, опитвайте се да сте обективни и да изказвате лично мнение, а не да "блестите" със заучени фрази и криво разбрана търпимост.

Едно е да търпиш и да приемаш друговереца до себе си, и съвсем друго е да подлагаш на въпроси нелогичността на неговата вяра.

Колкото до противоречията в Библията, вече съм обявил - покажете ми едно противоречие, и ще ви покажа, че не е това, което виждате.
Уви, това не може да се направи с Корана.

Регистрирация: Jun 02, 2005

МнениеПуснато на: 13 11 2007 19:26
 Заглавие:

Мохамед е бил прророк, и в качеството си на такъв, е контактувал с Архангел Гавраил- най-красивият сред Божието войнство, имащ власт над Луната, поради което луната е основен символ в мюсюлманството. Мохамед е нямал дирекетен контакт с Бог- катопророк е "достигал" до "третото небе", а от там нататък следва процес на "транслация" чрез посредници.
Екстрактът, есенцията на Коранът е всъщност ъщият този Закон-Тората, както и пророците, както е при юдеите, и до тук добре- това е религиозната част,т.е. върху тази основа ии фундамент- Закона и пророците, човек можа да изражда в живота си качества, които да му дават възможността да се приближава по-близко до Твореца, или- юдейската основа, която мюсюлманите признават е тази, която дава възможност на всеки един човек, да съгради връзка с Твореца- другото, коетопредставлява коранът-"Столетия Корана се учи по принципа от "уста в уста". Втора Мохамед е забранил категорично свещената книга де се преписва и превежда. И така на практика Корана си остава недостъпна за истинско усвояване.А иначе, като источник на познание няма никаква стойност. По същество е несполучлива компилация от Стария и Новия завети. В Стария завет и Корана, няма, какво да се оспорва. Новия завет се познава много слабо и за това се коментира фриволно."- това е итат от две мнения на Страхил в подобна тема, но в друг сайт, от 2005г., което споделям.
Разпространяваните версиина Корана нямат нищо общо с оригиналът,написан от Мохамед- както и с библейските книги от Стария и Новия завет са били променяни, редактирани, и ако някой е нтусиаст се наема, ще намери много противоречия.

Тук обаче става въпрос за друго- Не би биловъзможно мюсюлманството да представлява нов вид религия, посредством работата на един пророк, който...прочее,преди да стане мюсюлманин каква религия е изповядвал- съвсем сериозно питам- вземайки за основа юдейското духовно учение, а всъщност, мюсюлманството на тази основа, може да сеприема като обществено-морално-политическа система, толерираща и нетолерираща онзи неща, които са й били угодни, а в такава систева е напълно допустимо да се проповядва и нетолерантност, и война, и убийство, както и да се стимулират дела, угодни за практикуващите я. Но, кактот и да е- милиони будисти по света твърдят, че будизмът е религия, макар че основата му е антирелигиозна- будизмът отрича наличето на Бог, на творец, Висш разум и т.н., но мнозина го приемат за религия...това доказва само едно-- в човека, независимо какъв е по произход, по раса и етнос, в себе си има заложен естествен стремеж към Твореца,който стремеж удовлетворява според нивото и силата на желанието вътре в себе си поседством търсене на удовлетворение на товажелание чрез изява извън себе си.

Спорът е неизбежен за онези,к оито са в основата на планината, и са в началото на планинските пътеки, и малцината които успяват да достигнат в подножието на върха, разбират,че и от другите склонове други хора също изкачват планината- това тукк някъде го бях чел, но беше отдавна и не мога да се сетя точно къде- но си струвачовек да му посвети малко време...

Днес и православната, и католическата християнски църкви, че ипротестантската, прилагат християнството също под фомата на обществено-морално-политическа система, поради което в същността си са изгубили зцяо статута си на религии, а представляват едно земно ехо, раазбрано и приложено така,че резултатът е възникването на християнски институции,взаимнопротиворечащи си по някои въпроси, що годе "съгласни" по някои позиции, и това е- на тази почва, споровете са неизбежни, и безсмислени.
Но, ако въпросът на темата е за противоречия, то тенаистина са налице, в Корана- нека не забравяме, че орииналът днес едва ли някой може да чете, за да ни го представи вярно и точоно, според к акто е написан.

Едно нещо обаче е симптом за "религия", и това е любовта. Любовта изключва всякакъв вид насилие срещу когото и да е,под каквато и да е форма, отнемане на живот, и т.н. Бог е Любов и религия е всичко онова, което мотивира човека да се отвори за любовта-т.е. за Бог, и да изрази тази любов чрез себе си в живота, който живее тук и сега...
cremesti

Регистрирация: Dec 24, 2007

МнениеПуснато на: 24 12 2007 22:25
 Заглавие: oshte poveche protivorechya v korana

http://amalid.com/Islam/

regards

rami

founder AMALID
Malinov

Регистрирация: Nov 11, 2007
Местожителство: near by the truth

МнениеПуснато на: 02 05 2008 09:56
 Заглавие:

Мисля, че основния въпрос в тази дискусия е не в отделните противоречия. Основния въпрос е дали е възможно политици и свещеници да са пооправили или изцяло променили текстовете в Свещените книги.
Аз мисля - ДА!
Винаги съм разделял вярата от църквата, защото вярата е нещо чисто, докато църковните служители, във всички религии, са обикновени хора с всичките присъщи на човека недостатъци.
Религиите не трябва да бъдат сравнявани по това, което пише в Свещените им книги, а по това, доколко успяват да променят хората.
В този ред на мисли, аз твърдо отстоявам тезата, че днес е изключително трудно и почти невъзможно, която и да е религия да задържи последователите си добронамерени.
Тези книги и вярвания са изиграли своята роля, когато човекът е бил неграмотен и неинформиран.
Сега вече ни е нужна не религия, а философия, обединяваща всички хора по земята и насочваща ги към доброто, не от страх от неизпълнение на заветите и Страшния съд, а от осъзната вътрешна потребност.
Ето в това е проблема, а не в неточностите и противоречията в книгите.
Съзнавам, че това е малко в страни от темата, но почуствах необходимост да го напиша ...

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети