Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Егото
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Егото Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 17 07 2004 16:06
 Заглавие: Егото
Отговорете с цитатВърнете се в началото

,,Любовта(Безпристрастието)единствено може да ти помогне да се пребориш със своето Его, което ГРЕШНО интерпретира действителността. Когато то(Егото) спре да интерпретира, ще остане онова,което е,и в който ВЗАИМООТНОШЕНИЯТА живеят. Човек е част от тези взаимоотношения и техен интерпретатор. Само когато спре да интерпретира, човек излиза вън от взаимоотношенията и става Този, в когото те живеят."

В една от темите на форумите попаднах на този цитат, който и ,,без очила" се вижда , че е присвоен от Труден . Темата не е за това обаче ,а за Егото . Въпросите ми са : Трябва ли да се борим с Егото ? Как се спира интерпретацията на Егото ? Само в медитация ли се постига това ?
Въпросите не са само към Труден , всеки , който има какво да каже по темата за Егото - да заповяда
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Рая
Гост

МнениеПуснато на: 17 07 2004 19:47
 Заглавие:

Виждам противоречие в цитата. Защото чрез любовта като метод не можеш да се бориш. Самата любов изключва борба, а разбиране.
Второ, с егото не трябва да се борим, а да видим какво представлява, откъде се появява.
Съгласна съм с определението, че егото интерпретира. Но кое е това всъщност, което интерпретира? - Това е умът.
Егото е умът. Това подразбира абсолютно всичко, свързано с времето - всичко, което е натрупано от миналото като спомени, памет, понятия. Какта и бъдещето - очаквания, планове, стремежи (и желания).
Ако премахнем всичко това, какво мислите че ще остане? -
-Ами Онова, Истинското..
И къде ще е времето?

Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 17 07 2004 22:20
 Заглавие:

Рая написа:
Виждам противоречие в цитата.

Това твърдение само по себе си е много противоречиво.
Ако извадя от контекста на казаното думата "виждам", за бих доказал, че тя е много не на място поставена.
Противоречието в цитата не би могло да се види, а да се УСЕТИ,
...освен ако не се говори за противоречие между написаните символи(букви)... Но аз не бих се впуснал толкова на дъбоко

Та, мила Рая,
извадена от контекста на казаното, думата "борба" би могла да звучи като ВОЙНА, или като борба свободен стил, или като борба на пролетариата, или като каква ли не борба.

За да съм още по-точен, бих те поправил, че Любовта не включва дори РАЗБИРАНЕ...
Тя е Същност...
Както има кон, птица, камък, човек, така има и Любов.
Ако трябва да съм още по-по-точен, бих казал, че Любовта не може да се постигне, както и конят не може да стане птица.
Може би ще е най-най-точно да кажа, че Любовта може само да познае себе си, или да се "завърне" в себе си.
Ама се страхувам да не стане твърде сложно и да дам храна за други ОПРОВЕРЖЕНИЯ

Не е нужно да търсите много за да докажете, че си противореча.
Достатъчно е да поставите срещу всичко което съм казал, моето твърдение за Предопределеността.
Тогава всички мои думи ще са Лъжа, защото НИЩО не МОЖЕ да се НАПРАВИ.
Но... това важи само за тези за които е ПРЕДОПРЕДЕЛЕНО да не може нищо да се направи. Пак станах сложен...

Бе, хич не задълбавайте толкова на дълбоко в това което казвам,
за да не се загубите в своите АНАЛИЗИ

Гост

МнениеПуснато на: 18 07 2004 00:02
 Заглавие:

Вярно е, думите ти са АБСОЛЮТНА ЛЪЖА.
Да беше казал нещо по същество...
Или по-добре запази мълчание.

elan

МнениеПуснато на: 18 07 2004 00:24
 Заглавие: въпрос

Рая, а ти защо си тук ? За да чуеш или за обвиняваш ?

И ти откъде знаеш , че са лъжа ? Сподели с нас своето знание ... Ще ни бъде интересно

Що се отнася до казанато от Труден - за мен е по същество . Благодаря му .
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Рая
Гост

МнениеПуснато на: 18 07 2004 00:28
 Заглавие:

Тук мирише на застой и разложение.
Блато.
Съжалявам, че надникнах.

Гост
Гост

МнениеПуснато на: 18 07 2004 00:55
 Заглавие:

То с такова его каква медитация искаш?
Освен да си повтаряш името, че е много важно.

Чао бамбини,
че и аз повече не влизам тука.

elan

МнениеПуснато на: 18 07 2004 00:59
 Заглавие:

хе- хе

Много се радвам , че точно ти се включи в тази тема Страхотен пример за Его

Нямаш си и идея колко много живот , промяна и развитие има тук . Но не съжалявай за нищо - можеш да съжаляваш само ако знаеш какво губиш , а ти не знаеш , така че няма за какво да съжаляваш

И извинявай , че ще ти го кажа , но блатото е в нас и докато го има там, където и да отидем -все блато ще виждаме . От опит го знам .

Успешно търсене на незаблатени места !
elan

МнениеПуснато на: 18 07 2004 01:09
 Заглавие:

Гост написа:

Освен да си повтаряш името, че е много важно.

Е , някои се срамуват и името си да кажат , та не знам кое по-добре ...
И дали Егото не е това, което се крие зад Анонимното ,,Гост " ?

И как така успявате с един поглед да прецените кое какво е ? И кой дава преценката - не е ли пак въпросното Его , надуло се до пръсване от празни знания и готово да заклейми всеки различен от него ?

Бих искала да съм Безпристрастна , но ми е жал за вас ...
Желая ви Светлина и Любов !
Ivaylo

Регистрирация: Nov 21, 2003
Местожителство: Холандия

МнениеПуснато на: 18 07 2004 10:45
 Заглавие:

Понеже вече всичко е казано за Егото, то аз няма какво да добавя. Само исках да дам един пример. Снощи гледах един от любимите ми филми - "Форест Гъмп". За мен той е един истински пример за човек, при който Егото го няма. Той вършеше всичко, което му беше на сърцето(добро сърце). Не се притесняваше от абсолютно нищо. Любовта му към жената беше без никакви условности. Независимо как се държеше тя с него, то я обичаше и толкоз.
Най-много ми харесваше как философски приемаше всичко, което става около него. Нямаше емоции, беше милионер, ама хич и не го беше грижа.
Жалко, че повечето хора го като знаеха, че е бевноразвиваще се, и не го приемаха насериозно. Чак когато го опознаеха добре разбираха какъв човек е всъщност.
Друг Гост
Гост

МнениеПуснато на: 18 07 2004 11:28
 Заглавие:

Един въпрос:
Може ли просветления да има его? Т.е. да действа и да се съзнава като личност с някакво его?
Или казано по друг начин: Каква е връзката между Себереализацията и егото? Т.е с други думи: какво е егото?

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 19 07 2004 01:31
 Заглавие:

Преди да говорим за Его, би трябвало да определим смисълът, който влагаме в тази дума, в точно този зададен въпрос.

Преди вечер в Чата говорихме за това, и стигнахме до естественият извод, който не е наше откритие, че Егото като наша лоша черта е Чувството за Собствена Значимост. В клубовете на Дир.бг го изписваме кратко с ЧСЗ (не съм бил там отдавна, но мисля, че така беше)

Та, ако обсъждаме Егото с тази му дефиниция, аз определено мога да кажа, че Просветленият няма този вид Его.(мое мнение)

Просветленият знае, че нищо от това, което Той прави в този свят не е Негово дело, а е поставено като негов живот още преди Той да дойде Тука в този свят.
Просветленият знае, че Той не избира своите действия, а се движи по избраното за Него.
Просветленият Знае, че не Той променя, а чрез Него идват промените.
Просветленият знае, че:
Цитат:
Аз не съм Аз;
Аз не съм нищо, освен празна цев,
която да донесе долу Огън от Рая.

Кроули

Ако трябва да спомена и другото Его, за което питате:
Друг Гост написа:
Т.е. да действа и да се съзнава като личност с някакво его?

Много е естествено Просветленият да осъзнава себе си като личност с определени качества.
Ако вие може да прецените едно стихотворение като красива поезия, мислите ли, че поетът, който го е написал не вижда красотата в своята поезия.

Ако вие виждате Мъдростта в думите на Мъдреца, то и той я вижда, иначе би бил Глупак.
Друг е въпросът, че Глупакът също вижда в думите си мъдрост, макар нея да я няма там...

Цитат:
Каква е връзката между Себереализацията и егото? Т.е с други думи: какво е егото?

За себе си аз разбрах, че нищо не съществува вън от моето Разбиране.
И аз се опитах да го променя.
Казах си:
никой не ме обижда, а аз се обиждам.
Мнението на другите за мене е тяхно разбиране, и когато аз го приема, поставям обидата в себе си.
Нека всеки си има своето мнение, но защо аз трябва да събирам всичко в мене?
Колкото по-малко слагам в себе си, толкова по леко ще ми е да го нося.
В един момент разбрах, че всичко в мене е дошло от вън, и започнах да го изхвълрям. То ми тежеше...

Сега съм почти празен и ми е леко

Аз имам една слабост.
Все още се дразня от Невежеството.
И макар да знам, че заради това невежество аз имам живота си Тука, то все още ме огорчава с присъствието си.
Добре е, че се научих да не го осъждам, и макар горчиво, да го Обичам.
А може би точно този вкус на Света, е който го прави така пикантен и желан

Гост

МнениеПуснато на: 19 07 2004 04:14
 Заглавие:

Труден,
освен интелектуално разбиране за Бога и света има и друго, до което не си достигнал.
Освен това, и логиката ти куца. Казвам го за хората, които те четат и наивно ти вярват.

Просветления няма его, няма усещане за самоличност. Той се е разтворил в океана. Той не разсъждава с ума си. Той не казва, че знае...И много други неща, за разлика от теб...
Казвам го, за да не се мислиш и представяш за това, което не си.

Човек трябва да се развива!

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 19 07 2004 12:19
 Заглавие:

Минаващ написа:
Просветления няма его, няма усещане за самоличност. Той се е разтворил в океана. Той не разсъждава с ума си. Той не казва, че знае...

Интересно как ти би могъл да знаеш това, ако не си просветлен!?
Но ако си просветлен, то Егото, което лъха от твоят отговор, много ти противоречи

Минаващ написа:
Освен това, и логиката ти куца.

Горното което казах е съвсем ПРОСТА Логика.
Ако ти беше стигнал до нея, нямаше да напишеш това.

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети