Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - за нещо относно уханието???
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

за нещо относно уханието??? Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаДискусията е Заключена - Не могат да се добавят повече мнения Truden Web Site Форуми » Въпроси по Библията
Автор Съобщение
ihtus

Регистрирация: Jul 30, 2008

МнениеПуснато на: 30 07 2008 21:21
 Заглавие: за нещо относно уханието???
Отговорете с цитатВърнете се в началото

здравейте Труден,
интересува ме, какво означава това...
Защото пред Бога ние сме Христово благоухание за тия, които се спасяват, и за ония, които погиват.
На едните сме смъртоносно ухание, което докарва смърт, а на другите животворно ухание, което докарва живот. И за това дело кой е способен?

ако светът е разделен на две погиващи и такива които ще живеят...то как да разбера как мириша, или ти как миришеш, а и дали носът ми не е запушен?
наистина питам ,не си правя никога шега с тези неща.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 30 07 2008 21:48
 Заглавие:

Защо ти е да знаеш от кои си, или да знаеш аз от кои съм?
Ако ти си от добрите, колкото и лош да съм аз, никога не бих могъл да те променя и направя ЛОШ.

Живей радостно и бъди сигурен, че ще получиш своето.
То не се губи.

МнениеПуснато на: 01 08 2008 05:46
 Заглавие:

здравей,
не ми отговори на въпроса.
нали сме свързани по някакъв начин, ако не с теб, поне с хора..

какво означават двете ухания?
лесно е да продължиш живота си, но ако знаеш че някой погива, а ти миришеш зле... това е ужасно.
ihtus

МнениеПуснато на: 01 08 2008 05:48
 Заглавие:

а и има нещо друго.
това като вметка, но ти съгласен ли си че при срещта си двама с един дух ще се разпиознаят, или трявба да си дадат паспорта(личното познание за Бога) и да се запознаят официално пред Него?
planinara

Регистрирация: Dec 03, 2004
Местожителство: Мадрид

МнениеПуснато на: 01 08 2008 11:01
 Заглавие:

Благодаря, Гост за напомнянето на регламента в този форум! Коментара вече е изтрит

Евангелие на Марко
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Yahoo Messenger
Гост

МнениеПуснато на: 01 08 2008 17:42
 Заглавие:

здравейте,
съжалявам че не се разбрахме.
може много да знаете от Библията и на много езици, и сигурно ситуацията ви в чужбина е много добре, но общуване с хора е нещо различно от ОБЩЕНИЕ с вярващ в Бога човек, понеже той понастоящем ви е брат или сестра в Христос.
може да звуча странно но Библията не ми е дала отовор на тези въпроси и аз съм правил много грешки в това общуване като съм приемал лъжеучители и съм отхвърлял истински Божии деца.
а ОБЩЕНИЕ може да имате само със сродни души.
така че живейте си в другата държавица, вервайте си, цитиражте си, но ако сте водени от Светият Дух, понеже такива са Божиите деца, тогава ще си задавате въпроси на които нямате отговор и то не само заради малкия си духовен ръст(това аз вменявам и за себе си) но и заради неспособността си да Го разбирате, а още по малко да приемете Неговото водителство.
а в това паспорта ви не важи...
съжалявам за искрените думи, съжалявам ако са ви засегнали но и се радвам понеже цял свят вече умее това - да се хване за дадената дума и да не види смисъла в нея.
а и след малко Труден ще ви каже че не трябва да давате отговор там където той дава отговори..това май го срещнах някъде.
успех в смяната на паспорта и Бог да е с вас.
ако на мен трябваше да ми се отмери според мярата може би трябваше да съм в ада, но слава Богу освен мярата Си той има и благодат...

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 01 08 2008 20:27
 Заглавие:

Някак си така се случва с мен, че в общуването ми с непознати все се открива прозорче да им видя душиците.
Е, лъгали са ме и мен, ама всяка лъжа е до време.

Та, ihtus-Гост, даже и когато не търси, човек намира (отговор, полза, съкровище), и това идва да покаже, че от напъване полза няма.
Ето аз не бързах да ти отговоря, защото знаех, че ти трябва да постелеш по-добре за отговора ми.
(И е вярно, че в забодената тема на този форум пише, че във "Въпроси по Библията" отговарям само аз.
Ако не искате аз да ви отговоря, задайте си въпросчето в друг от нашите форуми, "Християнство" например. Ама няма да ставам дребнав за обаждането на Планинара.)

Та, ето отговора ми:

Павел е написал горното до своите сподвижници-братя във вярата и в Христос. Значи писал го е до хора, които са доказали своята любов към Исус.

Сега, уханието на една вяра е в делата, в разбирането и словото.
И който не харесва делата, разбирането и словото на божиите хора, той все едно не харесва уханието им, а от там и Бог. Та затова уханието става смъртоносно.

За тези, които обичат Бог, това уханието е Живот, защото обичайки Сина или Дъщерята, те обичат Отца, който ги е избрал да въдворят волята му на земята.

Според реакцията ти към Планинара, личи, че неговото ухание не ти харесва. Но ако той е Син божи, ти не харесваш уханието на Бог.
Но как ухае Бог и Децата Му? - е въпроса ти.

Ей сега ще ти кажа.
Ако живееш в клозета, там и розата не мирише на хубаво.
Не че тя има там друго ухание, но ти не можеш да го усетиш, защото носът ти и душата ти са се напоили с миризмата на лайната.
Затова, трябва да се приближиш до розата, да погалиш с нея лицето и душата си и едва тогава, дажи и в лайна до гуша, ти ще усетиш уханието на Живота в нея.
Защото в един клозет с една роза няма друг живот освен в уханието на розата.

Ама дали Планинара е роза?
Е това е по-трудния въпрос: понеже не знаем кое ухание е добро, трябва да разберем, кой носи уханието на Живота.
Как можем да разберем това?
Като се приближаваме към всеки както се приближаваме към розата.
Да погалим душата си с този или тази срещу нас, та дано усетим аромата им.

Щото ако си отворим голямата уста, от нея нищо добро няма да излезе освен воня на клозет. Дълго сме живели в него и сме се умирисали отвътре, приятелю.

Та, ти не можеш да знаеш кой аромат е добър и кой носи този аромат.
Ако две рози застанат една срещу друга ще се познаят, но понеже ти не си роза, не си отваряй устата, а си отвори душата за розата.

МнениеПуснато на: 01 08 2008 21:53
 Заглавие:

Труден виж сега,
интересно е когато аз се отнеса с някого така на мен ми казват че не съм толерантен, че мириша на л... и т.н.
обаче когато ти го направиш, още повече си писал книга че няма да си саркастичен, някак си минава.
писал си за лубовта, ами то и аз така обичам..казвам истината която живея и вярвам..която виждам.а се вижда, способноста да виждам съчките в очите ми е дадена от малък.
но когато аз кажа че обичам така, пак излизам нетолерантен и фанатик фундаменталист.... наистина не разбирам.
или твоята представа за лубов е крива или моята, че иначе се надуваме с плътския си ум.
а и ти си пипнал доста от окултното като те чета. тогава вече дори един процент да е фалш всичко отива по дяволите(в буквалния смисъл)
до скоро.
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 01 08 2008 22:50
 Заглавие:

Ето, че и моето ухание не харесваш, ihtus
Затова още в началото ти казах, не мисли за това ти кой си и другите кои са.

Вярно е, че понякога казвам нещата по доста груб начин, но това е само за да изгоня грубияните и смръдливците.
Никога не ми се е случвало да отида при някого, както ти идваш при мен и да му хвърля един куп съмнения относно личността му и обвинения относно начинът му на държане.

Сега си представи как един усмихнат симпатяга върви срещу теб, поглежда те, кима ти а ти му биеш един шамар, както "шамароса" планинара.
Какво мога да кажа аз на такъв човек?

Създайте нова темаДискусията е Заключена - Не могат да се добавят повече мнения Truden Web Site Форуми » Въпроси по Библията

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети