Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Ново оформление на TWS
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Ново оформление на TWS Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Помощ
Автор Съобщение
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 04 10 2008 22:21
 Заглавие: Ново оформление на TWS
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Работи се по новото оформление на Truden Web Site.
Може да го видите като от блокчето "Изглед" (горе в дясно на главната страница) изберете TWS

Работата е почти завършена, но трябва да се оправят някои проблеми възникнали в Списанията, като следствие от смяна на общия вид.

Поразгледайте и кажете какво харесвате и не харесвате.

Регистрирация: Aug 08, 2003
Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: 05 10 2008 10:03
 Заглавие:

Ако това е новото оформление (TWS*)

Image

имам следните забележки:

С номер 1 - да се разменят местата на разделите както е посочено.

С номер 2 - на това място или другаде да е знакът на сайта - капката, розата и Т-то.

Липсва връзка към чата.

Не знам дали е минус, но цялостния изглед в този вариант изглежда като повечето блогове и еднакъв с други изгледи. Предишният изглед има повече собствена същност.

Като цяло белотата "блъсва" в очите. Някакъв лек нюанс на синьо на фона ще смекчи тази яркост. В сегашния изглед смекчаването идва от многото букви, а в новия белите полета се набиват на очите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 05 10 2008 12:26
 Заглавие:

Благодаря за забележките, Васе.
Ще ги поправя след малко.

Капката няма да се загуби и скоро ще я върна на мястото й, но трябва да и оправя прозрачността, за новия синкав фон.

Да, новото оформление прилича повече на weblog, защото ползвам шаблон на WordPress, който преработих за нас.

От тук насетне мога да добавя различни шаблони на неговата основа, които всеки ще може да ползва според предпочитанията си.

Ще има бял, тъмен, червеникав, син, няколко вида "grunge" и не знам какво още там...

Сегашния вид на Трудното място бе замислен преди години, като оформление, което да не пречи на четенето, точно поради факта, че не се набива на очи.
След толкова години вече имаме различни посетители и приятели, които биха искали да видят своето си място малко променено

Старият шаблон ще си остане ЗАВИНАГИ, но е хубаво да си имаме малко разнообразие.

В момента съм зает с поправката на шаблоните на списанията, защото някои от тях не работят добре с новия общ шаблон.

Ако забележите други нередности или имате предложения, моля не се притеснявайте да ги споделите тук.

----------
----------

МнениеПуснато на: 06 10 2008 20:16
 Заглавие:

Около новото оформление се наложиха промени и по старите шаблони.
Администраторите на TWS да не търсят повече блокчетата за управление. За влезлите като администратори има връзка "Админ" горе в дясно под сегашния плакат на "Прошка" (старите шаблони), и във втората от горните ленти с връзки на новия шаблон.

Не виждам отзиви за новото оформление, и претенции за неудобство при ползването му.
Предполагам, това значи, че оставяте на мен да реша кога да превключа новия шаблон като основен за Truden Web Site.

Регистрирация: Aug 08, 2003
Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: 06 10 2008 21:19
 Заглавие:

Ники, ако размера на буквите се задава от тебе, а не от настройките на всеки потребител, може малко да го увеличиш. Аз имам доста добро зрение, но ми се виждат дребни буквите.
Ако може да промениш сивия цвят на буквите, които са сиви, по-добре е да са черни.

Искам да те питам и за блока "Меню за (съответния потребител)"може ли все още да се променя и откъде. Гледам че го има при мене.

Иначе като цяло ми харесва новия изглед. Вече свикнах с него. Остава да пуснеш и цветовите фонове, за да си избираме.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 06 10 2008 21:33
 Заглавие:

Васко, говорейки за размера на буквите, предполагам че имаш предвид основните текстове (новините).
Мога да ги променя.
Те не могат да се настройват от потребителите, но новия шаблон е така направен, че с Ctrl++ можеш да увеличаваш общия изглед а с него и буквите.
Ctrl+- намалява размера.
Ctrl+0 връща основния размер
Размерът им е 12px и естетически се връзва с общия вид.
Ако ги направя 13px много ще изпъква текста, а при 14px и нагоре ще почне да простее

Личните настройки са в първия бутон "Начало".
Постави мишката върху него и ще се появи връзка за страницата с настройките.
В тях имаш възможността да променяш личния си блок.
Той се включва по желание на потребителя.

След малко ще променя размера на буквите.
Да видим как ще изгелжда, но пробвай с Ctrl++
Сигурно ще ти хареса.
Не знам обаче, дали Internet Explorer 6 поддържа успешно тази възможност.

Регистрирация: Nov 30, 2005
Местожителство: в буркан пълен с любов

МнениеПуснато на: 08 10 2008 14:21
 Заглавие:

Ники прилича на блог.Ние си имаме списания, които са нещо като блогове.

Според мен трябва да има повече странични менюта както при стария вариант.И съм съгласна с Васко....малко е светличко, но пък много ми харесва.

Ще има ли и други цветове?

----------
----------

МнениеПуснато на: 08 10 2008 15:11
 Заглавие:

Не оспорвам, но ми е чудно как може да е по-"светличко" от предишното, което бе чисто бяло, с бледо сини цветове и сини букви?

Цитат:
Ники прилича на блог.

Вярно е, но след толкова години се оказва, че Truden Web Site не може да се определи като "портален".
При нас липсва всекидневна нова информация, която да намери място в странични блокчета.
Те бяха ползвани (и се ползват в стария шаблон) за връзки към различните раздели.
Всичко това сега е събрано в горните две ленти за съдържание.

В новия шаблон системата работи много по-бързо, защото не зарежда нито един излишен блок с ненужно съдържание.

И да! бих казал, че Truden Web Site е "Weblog" на група хора, събрани от еднакви интереси.

Ще има още различни цветове, някои от тях доста по-тъмни и нестандартни.

Благодаря ви за коментара, Оля и Деси

Регистрирация: Nov 30, 2005
Местожителство: в буркан пълен с любов

МнениеПуснато на: 11 10 2008 13:31
 Заглавие:

Truden написа:
Ще има още различни цветове, някои от тях доста по-тъмни и нестандартни.

Давам ти идея да има едно лигавичко и розовко като за момиченца с цветенца и сърчица и всякакви такива лиготии . Мисля че ще се хареса

Едит: Сега забелязах, че като цъкна на списания и се появи избрано от редактора я няма връзката към всички списания дори на стария облик.
Беше удобна, поне за мен.

----------
----------

МнениеПуснато на: 11 10 2008 14:14
 Заглавие:

Ще има нещо и за момиченца
Връзка за списанията има в най-горната лента за съдържание.
Тази, която ти харесваш бе премахната поради технически проблеми в общото съдържание на блокчето.

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Помощ

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети