Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Коранът и неговата мъдрост
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Коранът и неговата мъдрост Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 25 12 2004 21:40
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Бог не избира в кого да се яви.
Той се явява в Себе Си.
Другите обаче не виждат това, или най-малкото не вярват, че е така.

Регистрирация: Dec 08, 2004

МнениеПуснато на: 26 12 2004 20:25
 Заглавие:

nq666tu написа:
Какво ви кара вас като хора да решите, 4е вие или 4е изобщо някой 4овек е в състояние да определи кой е светец и кой не е.

Моля,моля! Къде съм написала че бих си позволила да определям кой е Свят? Но вярвам, че е имало много такива.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
stranger

Регистрирация: May 20, 2005

МнениеПуснато на: 21 05 2005 16:37
 Заглавие:

По повод на написаното в тази тема ето и моето скромно мнение.

Абрахам имал двама сина –ИСМАИЛ и ИСААК ( ГЕНЕСИС 21)
Исмаил става прародител на Арабската нация , а Исаак на Еврейската нация.
Пророка за който се говори в Библията е предсказано да се роди не ссред Евреите ,а сред техните братя- т.е потомците на Исмаил
МОХАМЕД произхожда от рода на Исмаил и като такъв е този ПРОРОК ,който учи човешкият род на словото Божие...

Така Изляма обяснява защо Корана е Свещена Книга и защо Мохамед е истинския пророк.

Поздрави

Image
therockm

Регистрирация: Nov 13, 2005

МнениеПуснато на: 13 11 2005 09:51
 Заглавие:

можете ли да ми кажете военните длъжности във турската държава-титли например спахии кои какав е бил в административните структури от везип надолу и духовните длъжности много ще съм ви благодарен пиша едно есе във момента
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 13 11 2005 12:27
 Заглавие:

ТУКА има (на английски) добра информация за ранговете в турската армия преди и след реформацията.

Гост

МнениеПуснато на: 04 09 2007 16:29
 Заглавие: Относно Труден

Ти само четеш ако въопще го правиш може само и да гледкаш.
Християните в Корана са определени не като неверници или нещо такова, а като Заблудени. На въпроса зощо? Отговарям;
„Неверници са онези, които казват: „Аллах, това е Месията, синът на Мариам.” Кажи: „А кой ще попречи с нещо на Аллах, ако поиска да погуби Месията, сина на Мариам, и майка му, и всички по земята?” На Аллах принадлежи владението на небесата и на земята, и на всичко между тях. Той сътворява каквото пожелае. Аллах за всяко нещо има сила.” (Коран, 5: 17)
И още нещо;
И изричаха: “Ние убихме Месията Иса, сина на Мариам, пратеника на Аллах.” – но не го убиха и не го разпнаха, а само им бе оприличен. И които бяха в разногласие за това, се съмняваха за него. Нямат знание за това, освен да следват предположението. Със сигурност не го убиха те.
Да, възнесе го Аллах при Себе си. Аллах е всемогъщ, премъдър. (Сура Ниса, 157-158)
Всички разбраха, че неможеш да мислиш и расъждаваш е поне можеш да четеш.
Писание на Лука, писание на Тома, всеки преписвал и добавял същевременно , те са толкова много, че и ти незнаеш в какво да вярваш въобще християнството е затрупано с измишльотини.
А Корана остава единствен и непроменен, няма друга книга написана в такъв стил.
А Ватикана с техните задкулисни игри заблуждават християните за да ги управляват. Кой е Ватикана ли? Папата пасти да яде това са:
Илюминати, Билдербергите, фамилиите Ротшилд и Рокфелер.
Труден образовай се вземи и прочети за тези тайни общества разбери кой те държи в невежество и разбери , че дявола дърпа юздите които ти си лапнал.

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 04 09 2007 17:39
 Заглавие:

G_BaBy, предупреждавам те! - ще ти забраня влизането във Форумите, ако продължаваш да се държиш така.

Не отговарям на посетители с такъв език.

Регистрирация: Aug 09, 2003
Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: 04 09 2007 17:40
 Заглавие:

G_BaBy мъдрост трудно се познава в един човек, но интелектът е по-лесен за разпознаване. Ако ще правиш нападки към някой, поне ги прави с малко финес а не като първият фанатик.

Гост

МнениеПуснато на: 05 09 2007 09:10
 Заглавие: Отговор

Добре хора съгласен съм с това, че бях, бих казал леко вулгарен може би бях афектиран от обявените награди на Труден. Лично аз бих се извинил , но ако и той го направи. Но искам тогаво когато на някои не са му ясни някой неща нека да пита все пак затова са форумите за въпроси и отговори да осъществим комуникация и да беседваме като нормални хора. Така бихме научили много неща един от друг. Всепак всеки има право да избира своя път без да недоволства, че другите него следват; никой няма право само да убива.
Сега нека сме приятели апък някои ден Повелителя на световете - Аллах, Бог ще прецени кой е збъркал и кои не.
Както има лоши Мюсюлмани така има лоши Християни, Евреи,и т.н
Всяко стадо си има своите черни овце.

Дано сте съгласни с мен.

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 05 09 2007 09:32
 Заглавие:

Този път съм съгласен с теб
Не виждам причина да се извинявам за обявената награда.
Тя остава:
1000 лв за онзи, който ми посочи място в Корана, което да липсва като обяснение в Библията.
(Това не се отнася за правилата в Корана)

Не считам това за обидно, а напротив - то цели да покаже колко еднакви са Исляма и Християнството, вън от правилата, които ползват.

Гост

МнениеПуснато на: 05 09 2007 11:00
 Заглавие: Ти наистина си много Труден.

Разбери Библията, Евангилието, Коранът - отва са все книги низпослани от Аллах( Бог ) а Коранът както знаеш е последната, а той не учи на нещо по - различно, само дето той, Коранът вече неможе да бъде променен, стилът му неможе да бъде повторен затова съвършен.
А те са преписвани, пренаписвани и е добавяно от хората в смисъл са изопачени. Дори самият Хитлер е искал да ги премахне и да напише негова Библия и от части го е постигнал.
В Коранът според мен няма само онова от Библията и Евангилието което хората са добавили в тях. За това се различават.
Просто Коранът е най-достоверен от всички останали книги низпослани от Аллах / Бог /.

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 05 09 2007 11:15
 Заглавие:

Съмнявам се, че Коранът не е променян.
В него има такива противоречия, които Мохамед не би допуснал (не би трябвало да допусне).

Добавките в Библията са означени със [(скоби)] или курсив.
Ако нещо не разбирате, не значи че това място е променено.
И ако мюсулманите не обичат да се говори "безотговорно" за Корана и Мохамед, те не би трябвало да говорят така за Библията и Исус.

Самият начин по който Исляма поставя Исус е обиден за Християнството.
Ако вие казвате че Исус не е Бог, аз спокойно мога да кажа, че Мохамед не е бил Пророк.
Един Пророк би разбрал обяснението на Исус за Син Божи и Отец.

Гост

МнениеПуснато на: 05 09 2007 11:30
 Заглавие:

Мисли и расъждавай както искаш ти вече не доказваш и не излагаш факти. Започваш да спориш на сляпо и се инатиш а когато тези две нешта се появят това е знак за слабост.
Е ти имаш глава на раменете си, проблемите са си твои.

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 05 09 2007 12:03
 Заглавие:

Аз не споря, а излагам аргументи за евентуална дискусия, ама ти май си по природа дръпнат (повече от мен ), и ти е по-удобно да нападаш опонента отколкото доводите му.

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети