Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Коранът и неговата мъдрост
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Коранът и неговата мъдрост Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
G_BaBy

Регистрирация: Sep 05, 2007
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: 05 09 2007 12:50
 Заглавие: G_BaBy
Отговорете с цитатВърнете се в началото

" Аз мисля еди какво си ". Ако на това му викаш факт, аргумент, довод или там както искаш го наречи аз съм трамвай.
Спориш момче!
Цитирай Библия, Евангилие давай факти доказваи.
А не само "аз мисля"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото 
Deni

Регистрирация: Aug 09, 2003
Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: 05 09 2007 13:04
 Заглавие:

Каде ти е логиката бе човек?
Той не трябва да ти излага факти доде ти не му излоwиш някакви. Доколкото помня той дава 1000та лева а не ти, така че ТИ трябва да дадеш факти първо.
И "момче"??? Както обичат да казват из чатовете тия дни, WTF?

----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 05 09 2007 13:31
 Заглавие:

Добре, аз ще почна първи

Ислямът не приема Исус като Син Божи, защото "Бог (Аллах) не може да има деца (защото е Бог)"

Естествено Исус е знаел това:

Цитат:
Luk 20:34 А Исус им рече: Човеците на този свят се женят и се омъжват;
Luk 20:35 а ония, които се удостоят да достигнат онзи свят и възкресението от мъртвите, нито се женят, нито се омъжват.

Остава срамът за Исляма, който не е разбрал какво Исус казва със "Син Божи".

Какво мислиш ти G_BaBy, че е имал предвид Исус като казва "Аз Съм Син Божи"?
Какво имам предвид аз като казвам "Аз Съм Брат на Исус" ?

МнениеПуснато на: 05 09 2007 13:58
 Заглавие:

Сура Мариам:
Знамение35;
Не подобава на Аллах да се сдобива със син. Пречист е Той! Щом реши нещо, Той само му казва: “Бъди!” И то става.

Аллах / Бог / е един единствен и няма друг освен него.

А защо Труден Давинчи е кодирал " Тайната вечеря "?
И защо ватикана се страхува толкова много от него?
И защо изследователите са на мнение, че той се е оженил за Магдалена?
Защо Ватикана иска всичко да остане в тайна?
ЗАЩО?
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 05 09 2007 14:24
 Заглавие:

Ми нали това казах: срам за вас, които не разбирате думите на Исус.

Щом Той е казал, че там не се женят, значи и не зачеват и не раждат.
Но защо се нарича Син на Бога тогава?
За да даде представа за своята Същност.
Исус е Един Който изхожда от Бог, и понеже Бог е Дух, то Исус като част от Духа е един вид Негов Син (защото какво е синът ми, ако не част от мене?)

И понеже в Духа няма разделение (граници като в материята) каквото е на Отца, принадлежи и на Сина.
Затова и Исус казва: "Всичко, което е на Отца е и Мое".

Съжалявам, че Мохамед не е знаел това и е заблудил толкова милиони свои последователи.

----------
----------

МнениеПуснато на: 05 09 2007 14:51
 Заглавие:

Извинявай, пропуснах "давинчевият" въпрос
Щом Бог може да пребивава в човешко тяло, защо някои искат Той да е импотентен!?

Човек трябва да има много извратено съзнание, за да си мисли, че Исус не е правил секс.

Щом за Бог (Аллах) всичко е възможно, не поставяйте под въпрос нищо свързано с Бог.

МнениеПуснато на: 05 09 2007 15:02
 Заглавие:

Нали казва, че ония които искат да възкръснат и да станат съвършнни не се женят а той се жени кое на Исус му е съвършнното тогава.
Той се жени има деца дори кое в това е съвършенното.
Ти взе да си противоречиш нещо.
Deni

Регистрирация: Aug 09, 2003
Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: 05 09 2007 15:19
 Заглавие:

Цитат:
Лук 20:35 а ония, които се удостоят да достигнат онзи свят и възкресението от мъртвите, нито се женят, нито се омъжват.

Нека да подчертая "удостоят да достигнат онзи свят"... Как ти е граматиката тези дни? Аз ама и наи-малката представа си нямам от Библията, но все пак мога да прочета нещо и да разбера какво са казали в него. АЗ доколкото разбирам от тези две изречения, се казва че биологични детса имат само хората на този свят, а като си горе ти нямаш ПИШКА със която да си направиш дете, така че когато е било казано че Исус е Син Боwи, НЕ СЕ Е имало предвид че Бог е отишал и имал сеkc със някои, а просто че Исус произлиза от Духът които Е.

МнениеПуснато на: 05 09 2007 15:31
 Заглавие:

Да си противоречиш е все едно да се самообиждаш, това което правите вие в момента.
Дано сме живи до тогава когато Иса "Исус" пак ще доиде на земята за да ви поясни грешката която допускате.
Защото:
Вие гадаете, предполагате, мислите и си въобразявате. Сщо така и освен да спорите всичко останало ви е табу.
Завършвам с :
/А те само спореха и гадаеха за онва по което бяха в разногласие./*
G_BaBy

МнениеПуснато на: 05 09 2007 16:05
 Заглавие:

Коран:
„О, хора на Писанието, не прекалявайте в своята религия и говорете за Аллах само истината! Месията Иса, синът на Мариам, е само пратеник на Аллах и Негово Слово, което Той извести на Мариам, и дух от Него. И вярвайте в Аллах и в Неговите пратеници, и не казвайте: “троица!” Престанете! Това е най-доброто за вас. Аллах е единственият Бог. Пречист е Той, за да има рожба! Негово е всичко на небесата и всичко на земята. И достатъчен е Аллах за довереник. Месията не ще презре да бъде раб на Аллах, нито приближените ангели. А който презре да Му служи и се възгордее ­ Той всички ще събере при Себе Си.” (Коран, 4: 171-172)

„И когато Аллах рече: „О, Иса, сине на Мариам, ти ли каза на хората: „Приемете мен и майка ми за богове освен Аллах!” Рече: „Пречист си Ти! Не ми подобава да казвам това, на което нямам право. Ако бях го казал, Ти щеше да знаеш това. Ти знаеш какво има в душата ми, но аз не зная какво има в Твоята душа. Ти си Всезнаещият неведомите неща.” (Коран, 5: 116)

„Рече той: „Раб съм на Аллах. Даде ми Той Писанието и ме стори пророк. И ме стори благословен, където и да се намирам, и ми повели да отслужвам молитвата, и да давам милостинята закат, докато съм жив.” (Коран, 19: 30-31)

„[И дойдох] в потвърждение на Тората, [низпослана] преди мен, и за да ви разреша част от онова, което ви бе възбранено... И ви донесох знамение от вашия Господ. И бойте се от Аллах, и ми се покорете! Наистина Аллах е моят Господ и вашият Господ. На Него служете! Това е правият път.” (Коран, 3: 50-51
„И изричаха: „Ние убихме Месията Иса, сина на Мариам, пратеника на Аллах.” ­ но не го убиха и не го разпнаха, а само им бе оприличен. И които бяха в разногласие за това, се съмняваха за него. Нямат знание за това, освен да следват предположението. Със сигурност не го убиха те.” (Коран, 4: 157)

Нима не проумяваш Труден грешката си и заблудата в която си изпаднал.
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 05 09 2007 16:38
 Заглавие:

Цитат:
Mat 22:30 Защото във възкресението нито се женят, нито се омъжват, но са като [Божии] ангели на небето.

Mar 12:25 Защото когато възкръснат от мъртвите, нито се женят, нито се омъжват, но са като ангели на небесата.

Понеже не си разбрал цитата от Библията, ти представям два други от две други евангелия.
Вече трябва да ти е ясно че Исус казва, че на небето не се женят

Мохамед не е имал елементарно разбиране за същността Цялото.

Ако Аллах не присъства във Вселената, в нея не може да има живот.
Бог е който оживява тази Вселена.
Онази част от Бог, която оживява Вселената е онова, което наричаме Свят Дух и Той не е различен от Бог. Той е нещо като желанието на Бог този материален свят да живее. Един вид заповедта на Алах "Бъди".
(Светият Дух може да бъде въплатен и в личност, давайки му прекомерно знание за живота в света и Вселената)

Синът Божи не е различен от Бог, защото Той е онази Божия заповед която казва: "Ще Бъда в Исус"
Исус е Бог в човешко тяло.
Предполагам никой не твърди, че Бог е БЕЗСИЛЕН да се въплати в човешко тяло.

Така Светата Троица е обяснена като Бог, Свят Дух и Син Божи, които не са три, а са Едно, изявено в три.

Колкото до пророчеството, че Бог ще изпрати Пророк от братята на евреите, то не се отнася за Мохамед, защото арабите не са братя на евреите. В еврейския закон, братя са онези, които са родени от една майка, а не от един баща.

---

Самият Коран признава, че Аллах е прибрал Исса (Исус), което е доказателсво за по-високото ниво на Исус пред Мохамед.
От което следва, че Мохамед и Исляма не бива да поставят под съмнение думите на Исса (Исус).

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 05 09 2007 16:43
 Заглавие:

Материята ми е непозната и следя темата просто от интерес.
Не разбирам обаче следното - какво се има предвид под факти и какво под гадаене и предполагане?
Оставам с впечатление, че единия участник в дискусията избягва да цитира конкретно от Библията или Корана, а говори за изследователи, за Да Винчи, за някакви митове и легенди, като в същото време обвинява другата страна в
Цитат:
Вие гадаете, предполагате, мислите и си въобразявате

Бих искала като страничен наблюдател на дискусията да си изградя мнение, но ми е трудно в ситуация, в която едната страна дискутира, а другата я обвинява в собственото си невежество ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
СЕВИЛ
Гост

МнениеПуснато на: 15 11 2007 15:13
 Заглавие: ИСТИНАТА ЧОВЕК

elan написа:
Материята ми е непозната и следя темата просто от интерес.
Не разбирам обаче следното - какво се има предвид под факти и какво под гадаене и предполагане?
Оставам с впечатление, че единия участник в дискусията избягва да цитира конкретно от Библията или Корана, а говори за изследователи, за Да Винчи, за някакви митове и легенди, като в същото време обвинява другата страна в
Цитат:
Вие гадаете, предполагате, мислите и си въобразявате

Бих искала като страничен наблюдател на дискусията да си изградя мнение, но ми е трудно в ситуация, в която едната страна дискутира, а другата я обвинява в собственото си невежество ...

ТИ ПЛАЧИ,ВНИМАВАЙ ДА НЕ ТЕ УДАРЯТ ТЕЗИ ГОЛЕМИ БУКВИ ВЪВ ВЪЗХИТИТЕЛНОТО НЕВЕЖЕСТВО И ОТЧАЯННОСТ........ИЗКАЗВАЙ СЕ ПО ТЕМИ ПО КОИТО СИ МОРИЛ МОЗЪК И ОЧИ...... АКО СИ ЧОВЕК ВНИМАВАЙ...!!!!!!!

elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 15 11 2007 16:13
 Заглавие:

Не се изказвам Севил, а питам. И съм обяснила защо питам и за какво. Не бързай да съдиш без да си разбрала.
Неуважението ти към непознати хора и предубеденото ти отношение пречат на тебе, не на мене.
И не съм мъж, а съм жена. Можеш да ми пишеш в женски род.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети