Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Коранът и неговата мъдрост
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Коранът и неговата мъдрост Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
СЕВИЛ
Гост

МнениеПуснато на: 15 11 2007 17:52
 Заглавие: ИСТИНАТА ЧОВЕК
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Truden написа:
Този път съм съгласен с теб
Не виждам причина да се извинявам за обявената награда.
Тя остава:
1000 лв за онзи, който ми посочи място в Корана, което да липсва като обяснение в Библията.
(Това не се отнася за правилата в Корана)

Не считам това за обидно, а напротив - то цели да покаже колко еднакви са Исляма и Християнството, вън от правилата, които ползват.
ТРУДЕН, АКО ТРЯБВА РЕАЛНО ДА СЕ ИЗРАЗЯ, ЗАПОЧНАХ СЕРИОЗНО ДА СЕ ВЪЗМОЩАВАМ ОТ ТАЗИ ДИСКУСИЯ. ИМАХ НУЖДА ОТ ДРУГО. ПРОЧЕЛА СЪМ ТРИТЕ КНИГИ(КУРАН, БИБЛИЯ, ТЕВРАТ-ЗАКОНИТЕ НА ЕВРЕИТЕ) НА ДВА РАЗЛИЧНИ ЕЗИКА. ОТ ЕДНА СТРАНА НЕ МОГА ДА ВДИГНА ОЧИТЕ СИ ОТ ТЗИ САЙТ, ОТ ДР. СТРАНА СЕ ПИТАМ КАКВО СЕ ОПИТВАТ ДА ПРАВЯТ ТЕЗИ ХОРА. (КАРАТЕ СЕ КАТО НЕГРАМОТНИ ИТАЛИАНКИ В ЕДНА ЗАТЪНТЕНА МАХАЛА) ОТ ТРИТЕ КНИГИ АЗ РАЗБРАХ,ЧЕ ЧОВЕК ПРЕЗ ЦЯЛОТО СИ СЪЩЕСТВУВАНИЕ Е ИСКАЛ ДА ПРЕНАДЛЕЖИ НЯКЪДЕ, НО СЪС СВОБОДА НА НЕДОСТАТЪЦИТЕ СИ.
ДОШЪЛ Е ЕДИН МОМЕНТ, КОГАТО Е ЗАБРАВИЛ,ЧЕ НЕ Е САМО ФИЗИОЛОГИЧЕСКО СЪЩЕСТВО,ТОГОВА СЕ ПОЯВЯВАТ РЕЛИГИИ, ПРОРОЦИ И Т.Н.,Т.Е. НИЕ СЕ РАЖДАМЕ СЛЯТИ С БОЖИЯТА ВОЛЯ, НЕГОВИЯ ДУХ, СЛЕД ТОВА РАСТЕМ И СЕ ОТДАЛЕЧАВАМЕ ОТ ТАЗИ ТОЧКА, МИСЛЕМ ЧЕ ПРОГРЕСИРАМЕ И ТАКА СЕ ПОЛУЧАВАТ МНОГО ДР. АНОМАЛИИ, КОИТО НЕ МОГА ДА ИЗБРОЯ.
ОСВЕН ТЕЗИ ЧЕТЕРИ КНИГИ,ПРОРОЦИ И СВЕТЦИ ИМАЛО ЕИ ДР.КНИГИ И СВЕТЦИ, НА КОИТО НЕ ИМ ЗНАЕМ ИМЕНАТА,НО СЕ СПОМЕНАВАТ В КУРАН, ДАЖЕ В БИБЛИЯТА.ВЪПРОСЪТ НЕ Е В ТОВА КОЙ Е ПЪРВИ И ПОСЛЕДЕН, КОЙ Е ПРАВ , КОЙ КРИВ!ЧЕТЕРИТЕ КНИГИ И РЕЛИГИИ СА НАПИСАНИ НА РАЗЛИЧНИ ДАТИ ОТ ЕПОХАТА НА ЧОВЕЧЕСТВОТО, ПОСЛАНИ СА НА РАЗЛИЧНИ ИНДИВИДИ, КОИТО ПРЕНАДЛЕЖАТ НА РАЗЛ. НАЦИИ, РАЗЛИЧНИ ИСТОРИЧЕСКИ ОБСТОЯТЕЛСТВА.НАЧИНЪТ НА ЖИВОТЪТ НА ХОРАТА СЕ ОПРЕДЕЛЯ ПЪРВО ОТ ГЕОГРАФИЧНОТО РАЗПОЛОЖЕНИЕ, КЛИМАТЪТ, КОЙТО ИМА ЕФЕКТИВНА РОЛЯ ВЪРХУ ФИЗИОЛОГИЯТА НА ХОРАТА,ЧЕРТИ НА ЛИЦЕТО,ЕЗИКЪТ МУ И ИНТОНАЦИЯТА, ЖИВИ И НЕ ЖИВИ ВЕЩИ КОИТО УПОТРЕБЯВА,БРОЯТ НА МЪЖЕ И ЖЕНИ, СЛЕД ТОВА ОБИЧАИ, ТРАДИЦИИ И Т.Н..И ДО ТУК НЕ РАЗБРАХ ЗА КАКВО ПРОТИВОРЕЧИТЕ, ДЛЪЖНИ ЛИ СА ПРОРОЦИТЕ ДА СА ЕДНАКВИ!!!!!! ДЛЪЖНИ ЛИ СА ДА ИМАТ ЕДНАКВА ЛОГИКА,АКО ВСИЧКИТЕ ИМ ПЪТЕЩА СЕ ОБЕДИНЯВАТ В ВСЕВИШНИЯ!!!
ВИЕ ЗНАЕТЕ ЛИ ,КАКВО ПРИВЛИЧАТАТЕ В/У СЕБЕ СИ КАТО СЕ БАСИРАТЕ И ГОВОРИТЕ КАТЕГОРИЧНО БЕЗ СТРАХ ОТ БОГА!!!!!!!!!
ТОВА Е ЕДНА ТАКАВА ТЕМА КОЯТО МЕ КАРА ДЪЛГО ВРЕМЕ ДА МЪЛЧА, ДА ВИДЯ ЧЕ ЖИВОТА НЕ Е ТОВА КОЕТО ЖИВЕЕМ,КОЕТО СИ МИСЛИМ ЧЕ ЖИВЕЕМ. БОГ, ВСЕВИШНИЯ, БИ ЛИ ИСКАЛ ДА БЪДЕМ НЕЩАСТНИ!!!!МОЖЕ ЛИ ДА Е ИМАЛ ТАКАВА ИДЕЯ!!!!ПОСТОЯННО ОБВИНЯВАМЕ ЖИВОТА,АМИ ТОЙ ДА НЕ ИЗВЪН ВАС!!!!
ЦЪРКВА, ДЖАМИЯ, СИНЕГОГ, БОГ, НЕ СЕ КРИЕ ЗАД ПОПА, ХОДЖАТА ИЛИ
ХАХАМА, БОГ НЕ Е ПЛАЧЕЩА СТЕНА,КЯБЕ ИЛИ НЕ Е В ЕФЕС.ТОЙ Е НА ВСЯКЪДЕ И НАЙ ГЛАВНОТО Е В МЕНЕ,В НАС-В ЛИЦЕТО НА ЖИВО И НЕ ЖИВО, ВСИЧКО КОЕТО ВИЖДАМЕ И НЕ ВВВВИЖДАМЕ.
УМНОЖЕТЕ ХИЛЯДА С КОЛКОТО СИ ИСКАТЕ ГОДИНИ-ОТ КОГА СЪЩЕСТВУВАТ РЕЛИГИИТЕ,А ЧОВЕШКИЯ ЖИВОТ СРЕДНО Е 60-80 г.
НА КОГО, С КАКВО ВИРИТЕ НОС-С МАЛКИЯ СИ НЕ РАЗВИТ ЧОВЕШКИ МОЗЪК ЛИ!!!!!! УПРАВИХТЕ ЛИ СЕ НЕДОСТАТЪЦИТЕ,ЩЕ ВИ СТИГНЕ ЛИ ЖИВОТА ДА ИЗЧИСТИТЕ ГРЕХОВЕТЕ СИ, И ПРЕДИ ВСИЧКО ИМАТЕ ЛИ СИЛИ И ВЯРА ЗА ТОВА!!!!
БУШ ПРАВИ ВОЙНА И ВСЕ ОЩЕ НАВСЯКЪДЕ В СВЕТА ИМА ДИМ И ПУШЕК,А ВИЕ СПОРИТЕ МОЯ ПРОРОК,ТВОЯ ПРОРОК............................
ЗАБЛУДЕНИ СТЕ,ЗАБЛУДЕНИ СМЕ ОТ КАКТО СЪЩЕСТВУВА СВЕТА.......
...............................................
И НА КРАТКО ТРИТЕ КНИГИ,ЗА МЕНЕ СА ВЕЧЕ ЕДНА ИСТИНА !!!!!!!!!!!ТРИТЕ КНИГИ СА ЕДНА КНИГА!!!!!!!!
..................................................................................................
БОГ ИСКА САМО ЕДНО-СТОПЕТЕ В СЕБЕ СИ НЕФИС И ТАКА ЕЛАТЕ ПРИ
ВСЕВИШШИЯ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ............................................................................
ТРУДЕН,ДОБРЕ ЧЕ ИМА МИСЛИЩЕ ХОРА,ИНАЧЕ СВЕТА ЩЕШЕ ДА УМРЕ ОТ ГЛУПОСТ!!! НО ВИЕ СТЕ МЛАДИ,ВНИМАВАЙТЕ ЗАЩОТО МЛАДОСТА Е ПУСТА.......

Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 15 11 2007 18:06
 Заглавие:

СЕВИЛ, съгласен съм с всичко, което казваш, и то вече е казано в нашия сайт

Виж мила, светът се разделя и религиите помагат за това разделени.
Не защото Бог го иска, а защото хората неправилно разбират казаното от Бог, чрез Пророците и Синовете Божии.

Намираме в една религия нещо, което кара хората да са агресивни и го дискутираме.
В случая дискутираме Исляма.
Дискутирали сме и Християнството и Будизма и други религии.

Защо казваш, че си вирим носовете.
Аз казвам, че ти си вириш носа с високопарни изявления, защото просто не можеш да вземеш отношение по темата.
Кой е крив и кой е прав?

Та, всичко това, което каза го знаем, Севил, но не знаем защо в Корана има противоречия, объркващи вярващите и водещи ги към грях и неправда.

Би ли помогнала в тази дискусия, или нямаш мнение по въпроса?

Гост

МнениеПуснато на: 15 11 2007 18:38

Truden написа:
СЕВИЛ, съгласен съм с всичко, което казваш, и то вече е казано в нашия сайт

Виж мила, светът се разделя и религиите помагат за това разделени.
Не защото Бог го иска, а защото хората неправилно разбират казаното от Бог, чрез Пророците и Синовете Божии.

Намираме в една религия нещо, което кара хората да са агресивни и го дискутираме.
В случая дискутираме Исляма.
Дискутирали сме и Християнството и Будизма и други религии.

Защо казваш, че си вирим носовете.
Аз казвам, че ти си вириш носа с високопарни изявления, защото просто не можеш да вземеш отношение по темата.
Кой е крив и кой е прав?

Та, всичко това, което каза го знаем, Севил, но не знаем защо в Корана има противоречия, объркващи вярващите и водещи ги към грях и неправда.

Би ли помогнала в тази дискусия, или нямаш мнение по въпроса?
ПЪРВО ПРЕВОДА ,КОЛКО КОРЕННИ ДУМИ ИМА В ИЗТОЧНИКА КОЙТО СИ ЧЕЛ,ИМА ЗНАЧЕНИЕ!
ОТ КЪДЕ КАКВО СИ ЧЕЛ
ВТОРО ИМА НАКЛОННОСТ В ВЪПРОСА ТИ,НЕ СИ НЕУТРАЛЕН В ПОЗИЦИЯТА
АКО РЕЛИГИЯТА ГИ ПРАВИ ТАКИВА,ОБЯСНЕТЕ КРЪСТОНОСНИТЕ ПОХОДИ
ВСЯКО ДЕЙСТВИЕ СИ ИМА ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ(НЕ ГИ ОДОБРЯВАМ)
ТОВА Е РЕЗУЛТАТЪТ
НА ТЕМА ИЗПАРЕНИЯ ТИ ВНИМАВАЙ В ИЗРАЗЕНИЯТА СИ АКО НЯМАШ ПРИЧИНА!!!!
АКО НЕ ТИ ХАРЕСВА РАБОТАТА В ТРУДЕН НАПУСНИ,НО НЕ ОБИЖДАЙ
ЧИТАТЕЛИТЕ И ДИСКУТИРАЩИТЕ В САЙТА
ЗА ДА НЕ СЕ ИЗПАРИ КАРИЗМАТА НА САЙТА
ПОВЯРВАЙ МИ ,НЕ Е ТРУДНО ДА СИ ВЕЖЛИВ

Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 15 11 2007 18:50
 Заглавие:

Ето това не разбирам - къде видя липса на вежливост в написаното от мене.

Дадох ти само пример, че аз бих могъл да кажа като тебе, че си вириш носа, и нищо по-невежливо от тебе не съм казал

Нямам пристрастие към никоя религия и църква.
Много повече съм говорил срещу християнската църква отколкото срещу Исляма.

В темата за Противоречията в Корана съм дал точни цитати от Корана.
Би могла да кажеш коя дума не е преведена правилно.
Когато добием яснота по предложените места в Корана, ще представя нови противоречия.

Наемаш ли се да дискутираш по това, или си съгласна, че Исляма е стъпил на противоречива основа?

Надявам се че не съм бил невежлив с горе написаното.

Регистрирация: Feb 04, 2006

МнениеПуснато на: 16 11 2007 00:56
 Заглавие:

... последната глупотевина която четох на тема "Ислям" беше от един египетски теолог ... който разтълкувал че: съпрузите не трябва да са голи, дори когато изпълняват съпружеските си задължения свързани с продължението на рода (цитирам по памет ... смисъла беше такъв)

... Исляма търпи критика ... дори само заради положението на жените ...

... мнозина от вас са "вярващи по наследство" ... семейството ви е задало предварително избора ви ...

... който първо е видял Библия ... нея си знае ... който Коран ... същата работа ...

... явява ми се една аналогия ... избори ... всяка партия твърди че ТЯ знае как ...
... само дето вас никой не ви е водил до урната ... никога не сте избирали ... вие сте биле РОДЕНИ християни/мюсулмани ... или други

или поне повечето от вас

... но дето се вика ... важното е да се чувствате щастливи от това което сте ... другото е бошлаф работа
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
СЕВИЛ
Гост

МнениеПуснато на: 16 11 2007 12:12

Truden написа:
Ето това не разбирам - къде видя липса на вежливост в написаното от мене.

Дадох ти само пример, че аз бих могъл да кажа като тебе, че си вириш носа, и нищо по-невежливо от тебе не съм казал

Нямам пристрастие към никоя религия и църква.
Много повече съм говорил срещу християнската църква отколкото срещу Исляма.

В темата за Противоречията в Корана съм дал точни цитати от Корана.
Би могла да кажеш коя дума не е преведена правилно.
Когато добием яснота по предложените места в Корана, ще представя нови противоречия.

Наемаш ли се да дискутираш по това, или си съгласна, че Исляма е стъпил на противоречива основа?

Надявам се че не съм бил невежлив с горе написаното.
ТРУДЕН,НА ТЕМА ВЕЖЛИВОСТ Т. Е(ВИРЕНЕ НА НОСА)ИЗПОЛЗВАХ МН.ЧИСЛО!
НЕ СЪМ ПРАВИЛА МАСТЪР ,НО НЕ СЪМ ГИ ЧЕЛА И КАТО РОМАН,В СВОИ ГРАНИЦИ СЪМ ОТДЕЛИЛА ВРЕМЕ ЗАТОВА,КОЕТО ДО ДЕН ДНЕШЕН НЕ МИ СТИГА.....В МОМЕНТА РАБОТЯ,НЯМАМ СРЕЩУ СЕБЕ СИ КУРАН....СЛЕД НЯКОЛКО ДЕНА ЩЕ ОТДЕЛЯ ВРЕМЕ ЗА ТОВА...
ОТ ГЛЕДНА ТОЧКА НА ДИАЛЕКТИКАТА ВСИЧКИ РЕЛИГИИ СИ ПРОТИВОРЕЧАТ И МОГАТ ДА СЕ КРИТИКУВАТ!
ОТ ВСИЧКО,КОЕТО СЪМ ПРОЧЕЛА СЪМ ДОБИЛА МНЕНИЕ,КОЕТО СМЯТАМ,ЧЕ ОЩЕ Е РАНО ДА ГО СПОДЕЛЯ........................................
ПО ПРИНЦИП ОБИЧАМ ДА ДА РАЗГОВАРЯМ С ИСКРЕННО ВЯРВАЩИ НЯМА ЗНЕЧЕНИЕ В КАКВО.................................................................
ЗАЩОТО СИЛНАТА ВЯРА Е ВЕЧЕ ЕДИН ЧОВЕК.........................
ТОВА МИ СТИГА!
ДО НОВА ДИСКУСИЯ,ТРУДЕН !

СЕВИЛ
Гост

МнениеПуснато на: 16 11 2007 12:37

Marvin написа:
... последната глупотевина която четох на тема "Ислям" беше от един египетски теолог ... който разтълкувал че: съпрузите не трябва да са голи, дори когато изпълняват съпружеските си задължения свързани с продължението на рода (цитирам по памет ... смисъла беше такъв)

... Исляма търпи критика ... дори само заради положението на жените ...

... мнозина от вас са "вярващи по наследство" ... семейството ви е задало предварително избора ви ...

... който първо е видял Библия ... нея си знае ... който Коран ... същата работа ...

... явява ми се една аналогия ... избори ... всяка партия твърди че ТЯ знае как ...
... само дето вас никой не ви е водил до урната ... никога не сте избирали ... вие сте биле РОДЕНИ християни/мюсулмани ... или други

или поне повечето от вас

... но дето се вика ... важното е да се чувствате щастливи от това което сте ... другото е бошлаф работа
МАРВИН,БЕЗ ЕГИПТЯНА..............
ТОВА КОЕТО СИ НАПИСАЛ СА МИ ЕДНИ ОТ ОСНОВНИТЕ МИСЛИ.......
ТРОГВА МЕ ТЕМАТА НА МОЯ ПОЛ,ОТ ЕДНА СТРАНА ДА,ОТ ДР.НЕ,.................................................................................................
ОТ СВОЕ ИМЕ ИСЛЯМА МЕ ЛИШИ ДА ПРАВЯ СРАВНЕНИЕ М/У МЪЖЕТЕ,
ОТ ДР.СТРАНА МИ ЗАПАЗИ ЧУВСТВОТО ЖЕНСКО..................................................
ЛИШИ МЕ,РАЗБИРА СЕ И ОТ ДР.НЕЩА..............
А КАК ТРЯБВА ДА БЪДЕ,ТОВА Е ВЕЧЕ ТЕМА ЗА СПОР.
ПИТАЛА СЪМ КАКВО ЧУВСТВО Е ДА СИ МЪЖ,НЕ ПОЛУЧИХ ИСКРЕН ОТГОВОР....
ПИТАЛА СЪМ ЖЕНИТЕ,ТЕ СЪЩО ДВУЛИЧНИЧАТ........
С ЕДНА ДУМА УМИРАМЕ БЕЗ ДА СЕ ПОЗНАЕМ,ДА ПРИЗНАЕМ..........................................................................................ВСИКО ХУБАВО!!!

DOXE

Регистрирация: Jun 02, 2005

МнениеПуснато на: 07 12 2007 17:28
 Заглавие:

"НА ТЕМА ИЗПАРЕНИЯ ТИ ВНИМАВАЙ В ИЗРАЗЕНИЯТА СИ АКО НЯМАШ ПРИЧИНА!!!!
АКО НЕ ТИ ХАРЕСВА РАБОТАТА В ТРУДЕН НАПУСНИ,НО НЕ ОБИЖДАЙ
ЧИТАТЕЛИТЕ И ДИСКУТИРАЩИТЕ В САЙТА
ЗА ДА НЕ СЕ ИЗПАРИ КАРИЗМАТА НА САЙТА
ПОВЯРВАЙ МИ ,НЕ Е ТРУДНО ДА СИ ВЕЖЛИВ "

СЕВИЛ, тук религиите нямат нищо общо, ако обичаш и вярваш в Бог, аз-ът ти нямаше да предпочете да пише с големи букви. Просто е- твоето аз реагира като сензор спрямо всяко нещо, което считаш за свое...

Труден право ти е писал, но явно не искаш да го разбереш (а възможности за разбиране- колкото искаш)...нали за това, когато влизаме в храма да се помолим, добре е да си събуем обувките и да сме боси пред Бог...а обувките са нищо повече от "аз"- в неговия диалектичен чифтен вариант...къде с връзки, къде без...

Колкото повече...толктова повече...(любимата "мантра" на Мечо Пух)- дали пък в нея няма нещо лечебно?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Mukhtar
Гост

МнениеПуснато на: 01 05 2008 21:47
 Заглавие: Куранът Библията и науката.

Абе хора защо говорите неща за които нищо не разбирате. Вече има сравнение между Курана и Библията в книгата на Морис Бюкай. Всеки който се интересува нека я прочете и тогава да говори.

Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети