Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Падналите Ангели
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Падналите Ангели Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Християнство Иди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
scooter

Регистрирация: Nov 27, 2005

МнениеПуснато на: 18 06 2006 10:36
 Заглавие: Падналите Ангели
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Гледах един серял от SkyOne/BBC America - Hex - за падналите ангели, Азазел и края на дните.
И се разрових из нета понеже не съм чел много детайли относно случката.

Оказва се че тия ангели дето са паднали и лъствали за земните жени не са някви си обикновени ангели, ами Шамсиел - пазачът на Рая, Самяза създаден за да се грижи за трона на Бог, Луцифър - най-красивият Ангел и любимец на Бог ... и т.н.!!

И това ме навежда към няколко въпроса:

- Ако Бог знае всичко, е създал всичко значи тия Ангели не са "паднали" ей така, Той е тябвало да знае за падението на Ангелите?

- Всичко е част от "играта"/плана?

- Ако приемем за вярна историята с Ангелите, тогава значи няма никаква гаранция че Габриел, Михаил и останалите Ангели ниама да възроптаят в един момент.

- Ами ако възроптаят в най-неподходящият момент?

- Ако Бог е всесилен и всемогъщ, Ангелите знаят много тайни, би трябвало да знаят и за това което пише в Библията, а именно че Бог побеждава. Тогава защо е това възроптаване?

Ако там горе е толкова прекрасно и всички, или поне всички хора се стремим да идем при Него, нещо не ми вдъхва особено доверие след като Ангелите създадени от самия Бог са недоволни......!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 18 06 2006 15:35
 Заглавие:

Всеки добър писател-фантаст може да направи добър сериал, scooter.
Това, естествено не е гаранция за правдивост на идеята и предположенията изказани във филма

Не се "оказва", че "падналите ангели" са някакви ВИСШЕСТОЯЩИ любимци на Бога, а такава е мълвата, гъделичкаща човешките мозъчета.
Така, че всички по-нататъшни твои въпроси стават несъстоятелни.

Но...
Ако решиш, че изводите ти са прибързани, и би искал да знаеш нещо повече по този въпрос, бихме могли да си поговорим
Въпросите ти вече имат своите отговори в нашите форуми, но що да не ги припомним...

Според мене, 99% от всичко което бихте попитали, вече има своя отговор в нашия сайт. Само трябва да потърсите, да прочетете и да мислите.

Снощи видях в един сайт, че някой си д-р Елиас Ригс бил дал ПЪЛЕН коментар на Новия Завет, и всички Българи са му много БЛАГОДАРНИ за това.
Да си губиш времето в даване на пълен коментар върху половината Библия не е много ИНТЕЛИГЕНТНО решение.
Никакъв КОМЕНТАР не е в състояние да ви даде по-добро усещане за Бог, а само би се ползвал за още един повод да се разделите на групички (църквички).

Регистрирация: Nov 21, 2003
Местожителство: Холандия

МнениеПуснато на: 18 06 2006 23:02
 Заглавие:

А аз четох, че и Евангелието на Юда е излязло официално. Едва ли Църквата ще го приеме, обаче сигурно ще е повод за създаване на някои секти. Все пак това Евангелие би обърнало представата за Исус на 180 градуса. Дано отшуми като някаква временна мода.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 18 06 2006 23:47
 Заглавие:

Ivaylo написа:
Все пак това Евангелие би обърнало представата за Исус на 180 градуса.

Що бе, Ивчо?
Какво лошо казва това Евангелие!?

МнениеПуснато на: 19 06 2006 00:03
 Заглавие:

Аз не съм го чел, ама до колкото разбрах, Юда е представен като най-любимия ученик на Исус. Юда и Исус всъщност са направили "заговор" Юда да предаде Исус, за да се сбъдне пророчеството. Така Юда се е жертвал за Исус.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 19 06 2006 00:20
 Заглавие:

Аз го прочетох на бързо до някъде, ама не видях подобни внушения в това Евангелие. Нито, че Юда е бил любим ученик, нито пък, че Исус го е накарал да го предаде.

Пак ще го прочета (по-внимателно), щото си мисля, че и тука ще се появи някаква БОМБА, като тази на Дан Браун

МнениеПуснато на: 19 06 2006 09:01
 Заглавие:

Е, може и да си прав. Просто аз така чух, може и да няма нищо лошо вътре. Ще трябва и аз да го видя.
Иначе Юда пише ли някъде нещо за свое оправдание, или съжаление, че е предал Исус?
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 19 06 2006 13:04
 Заглавие:

Това Евангелие не е писано от Юда, бе приятели.
Носи неговото име, защото в него най-често споменаваното име е "Юда", и представя няколко разговора, между Юда и Исус.

Значи, запомнете: Евангелие на Юда не е писано от Юда!!!
Поне няма такива доказателства, нито пък опити да му се препише авторството.

МнениеПуснато на: 19 06 2006 16:36
 Заглавие:

Ааа, виж, това не знаех. Добре де, а защо тогава се казва, че е на Юда?
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 19 06 2006 19:53
 Заглавие:

Ivaylo написа:

Truden написа:
Носи неговото име, защото в него най-често споменаваното име е "Юда", и представя няколко разговора, между Юда и Исус.

МнениеПуснато на: 19 06 2006 19:55
 Заглавие:

Значи, попрочетох малко от Евангелието на Юда. Горе долу ми се изясни идеята.
В Евангелието срещнах само две имена - на Исус и Юда. Другите апостоли са оставени някак си на заден план. Дадени са почти само въпроси на Юда и отговорите им от Исус.
До колкото разбрах, Юда е вярвал, че Исус е пратен от Господ. На едно място казва, че не е достоен да произнесе името на този, когото го е пратил.
Обаче накрая пише, че все пак Юда предава Исус.
Не знам кой го е писал това Евангелие, но има места, където са само Исус и Юда, затова би трябвало Юда да го е писал, или поне част от него.
Ivaylo

МнениеПуснато на: 19 06 2006 20:03
 Заглавие:

Truden написа:
Ivaylo написа:

Truden написа:

Прощавай, не съм го прочел. Кой знае къде съм гледал, ако съм гледал изобщо Направо трябва да ми издърпаш ушите
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 19 06 2006 21:46
 Заглавие:

Ivaylo написа:
Не знам кой го е писал това Евангелие, но има места, където са само Исус и Юда, затова би трябвало Юда да го е писал, или поне част от него.

Предполагам, че има неща които съм ти казал в лични разговори, но те вече се знаят и от други, Ивчо.
Човек споделя, нали
После споделеното се разказва от друг...

МнениеПуснато на: 19 06 2006 22:10
 Заглавие:

Е, да, прав си. И все пак, защо смяташ, че не е от Юда писано. Може да го е написал преди да се е самоубил. Ясно, че няма доказателства и че никой не му преписва, ама не е ли възможно?
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Християнство Иди на страница 1, 2  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети