Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Какво е за теб музиката?
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Какво е за теб музиката? Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Музика Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
stel4eto_kiss

Регистрирация: Apr 14, 2005
Местожителство: софия

МнениеПуснато на: 19 04 2005 12:43
 Заглавие: Какво е за теб музиката?
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Ние имаме най-разнообразни занимания,които да правим през свободното време.А винаги,когато готвиш,учиш,седиш пред компютъра,чистиш или просто седиш и убиваш времето не слушаш ли музика?Не е ли това първото нещо,за което се сещаш от влизането през вратата?За мен е така!А ти какво мислиш за това "необикновено чудо"?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Red_Hell

Регистрирация: Apr 19, 2005

МнениеПуснато на: 19 04 2005 15:14
 Заглавие:

Много се радвам че не съм единствената "откачалка", която нищо не може без музика! Ама наистина всичко - учене, чистене, работа, писнае, чатене ако щете. Много ще ми е трудно да кажа на кратко какво е музиката в моя живот но мисля че тя е основната движеща сила в него - има силата да ме мотивира когато имам нужда и да ме успокоява също когато имам нужда!
irini

Регистрирация: Aug 05, 2004
Местожителство: България/София

МнениеПуснато на: 19 04 2005 15:48
 Заглавие:

Има една друга “музика”, която не може да бъде описана.
Музика дето те понася отвъд всякое познато звучене. Тя не е музиката, която чуваш, не е “музика” в смисъла в който се влага в това понятие.
Тя не е музика от която си зависим, музика дето те вкопчва в тоновете си и обладава сетивата ти.
Когато ти самият си станал музика...и нямаш “нужда” от това “движение” щото то преминава в своята противоположност.
Тази музика е отвъд времева, тя не бива замисимост която предполага ограниченост в себе си.
Музиката свири тебе, а не ти нея.
Музиката, в която не “убиваш времето”, щото тя е отвъд него. Музиката, която няма стремеж и не пилее.
Музиката дето е отвъд мисълта и нейният тътен.

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителя
stel4eto_kiss

МнениеПуснато на: 19 04 2005 16:24
 Заглавие: :)

Irini ще ми бъде много интересно ако разкажеш малко повече за тази музика.Какво точно представлява?И кога точно ти самата я усети?
Vasko

Регистрирация: Aug 08, 2003
Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: 19 04 2005 18:30
 Заглавие:

irini написа:

Има една друга “музика”, която не може да бъде описана.

Когато ти самият си станал музика...и нямаш “нужда” от това “движение” щото то преминава в своята противоположност.

Музиката свири тебе, а не ти нея.
Музиката, в която не “убиваш времето”, щото тя е отвъд него. Музиката, която няма стремеж и не пилее.
Музиката дето е отвъд мисълта и нейният тътен.

Сонче,
Vasko

МнениеПуснато на: 19 04 2005 18:33
 Заглавие: Мелодия

Мелодия чувам сега да звучи,
мелодия тиха в миг ме обзема.
Отново в съня ми аз виждам лъчи -
няколко стиха...Не! Цяла поема.

От мелодия нежна изгрява дъга,
сияе в небето, като слънце в порой.
Във вселена безбрежна тъй тиха е тя,
тък тиха в сърцето тя носи покой.

Аз чувам в небето мелодия тиха,
мелодия тиха в съня ми звучи.
Пълнят сърцето тези няколко стиха...
Не няколко стиха, а безбройни лъчи...
irini

МнениеПуснато на: 19 04 2005 18:55
 Заглавие:

Васко,

Image

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителя
stel4eto_kiss

МнениеПуснато на: 19 04 2005 20:35

Радвам се,че вие показвате чувствата си един към друг,но точно тук ли е мястото за това?Мисля,че темата,която Васко е пуснал е достатъчна за това.Вместо това ще се радвам да видя мнението ви по от мен зададената тема,а Irini ако може да ми отоговори на въпроса.Благодаря предварително!
Vasko

МнениеПуснато на: 19 04 2005 21:51
 Заглавие: Мнението

Стелче,
остави чувствата!
Тези три куплета са мнението ми по темата
То е очевидно.

Пък и защо да не поздравя Соня за попадението й?
А защо тя да не ме поздрави?

Чуваш ли музиката?
irini

МнениеПуснато на: 20 04 2005 12:17
 Заглавие: Re: :)

stel4eto_kiss написа:
Irini ще ми бъде много интересно ако разкажеш малко повече за тази музика.Какво точно представлява?И кога точно ти самата я усети?

Кога точно ли?, Стеле ти явно не ме четеш мила. Тя е отвъд времева, как нещо отвъдвремево бива измерено?
Как бива измерено в ненужни понятия, та нали то самото ставайки понятие няма да бъде свободно в себе си и ще предполага ограниченост?! И няма Музика...а думи, които я погубват.
Как да я опиша? Та тя е неописуема!
Всяка моя мисъл и нейният блед опит да я опише, ще я умъртви...
Тътенът ще я погуби...
Тя ще премине в движение, а оттам ще замре...

Евангелие на Тома
stel4eto_kiss

МнениеПуснато на: 20 04 2005 15:43

Знаете ли,вече мисля че не съм за този сайт.Почти всичко,което прочетох в него е все за Бог,християнство,религия.Аз също вярвам в него,но вашето вече става прекалено.Аз не мога да намеря тема,в която да не засегнете Бог.И сега не ми се чете нещо от рода на:"Ами Господ е всичко и затова само за него говорим."Вие незнам дали го разбирате,но този сайт ми заприличва на някоя секта.Има страхотни хора тук,но явно единственото,за което умеят да говорят е Бог.Защо не кажете нещо за музиката,която всички познават,както направи Red_hell?Не е нужно да мислите като мен(все пак това е форум),но и постоянно да говорите за някаква музика,която е отвъд всяко познато звучене,ми изглежда глупаво.Казвам глупаво,защото дори не можете да обясните това,което харесвате.Отговора на Irini изобщо не задоволи любопитството ми.Моите искрени извинения ако съм обидила някой,но това е моето мнение.
elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 20 04 2005 16:08
 Заглавие:

В сайта има много теми, в които не се говори задължително за Бог
И както ти имаш право на лично мнение мила, така и другите имат правото да вярват или не в Бог.

Не ме изненадва мнението ти за сектата, защото съм минала по този път и аз преди година И сега ме е срам, че съм си го помислила изобщо

Дали ще останеш или не тук, не е важно. Важното е да продължиш по Пътя си с Любов Защото я има в теб - раздавай я

Поздрави !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
irini

МнениеПуснато на: 20 04 2005 16:56
 Заглавие:

Мила Стеле, няма как да обидиш някого, щото поставяйки обидата в себе си издигаме гордостта, в която нищо добро не вирее.
Темата бе за музиката и аз споделих за нея...ти самата казваш:
Цитат:
“Не е нужно да мислите като мен(все пак това е форум),”
моят отговор не задоволи любопитството ти, защото говорим за различни неща.
Ти си добре дошла сред нас и различността не бива да те плаши.
Мисленето
Цитат:
“вече мисля че не съм за този сайт.”
е съмнение породено от разбирането, което имаш. Ала добротата струи въпреки съмненията ни.
И макар това за което говорим с Васко да ти изглежда “глупаво” поради факта, че е необяснимо, не го прави глупаво.
Това дали говорим за Бог може и да има отношение към темата...
Не всичко е възможно да бъде описано и назовано, не всичко е зримо и изказнно.
Как бих могла да опиша вкусът на лепливият локум който се полепва по небцето ми?!, та той оставя различен вкус в мене от този който оставя в тебе.
Дори вкусът да е сходен, то описан с думи ще бъде притъпен откъм истиността си на вкусът, който се разстила в тебе.
Тогава опитът ми да го опиша ще бъде лъжа.
Лъжата всякога задоволява любопитството, но го поражда още по-силно и влече след себе си нова лъжа, а тя е ненужна.

Евангелие на Тома
stel4eto_kiss

МнениеПуснато на: 20 04 2005 17:08

Elan,
ти си човекът заради,който започнах да пускам теми,да участвам във форумите,да изказвам мнението си.Нямаш ни най-малка представа колко много ми даде-точно заради тебе съм пълна с любов и усмивки към всички.Много те уважавам,но наистина в сайта почти навсякъде чета за Бог.Напълно съгласна съм с факта,че всеки има право на мнение и щом някой иска да говори за религия-ще го прави.Но не трябва ли да има някаква граница?Ти също си вярваща,също се интересуваш от тези въпроси(както и аз),но не пишеш само за това,напротив чела съм прекрасни статии за любов и красота от теб.Та в този ред на мисли,не можеше ли другите да ми дадат мнението си за музиката,която чуваме всички?Защото съм сигурна,че Irini ми говори за някаква музика отвъд всяко познато звучене,но всъщност слуша така прекрасната "истинска" музика,или музиката на Веселин Маринов,Емил Димитров,Орлин Горанов,Лили Иванова,2 pac,Eminem,DMX,Гергана,Анелия,Преслава,Mariah Carey,Toni braxton,Hoobastank,C-block и т.н.Ще излъже ако каже,че не слуша някои от тези изпълнители и няма мнение за тях и тяхната музика.Поздрави Elan!
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Музика Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети