Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Буда
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Буда Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Будизъм Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 07 07 2005 19:44
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Говоря за двете части на Абсолюта, Васко.
Тяло - Вселена и Дух - Разум (Женското-Вселената и Мъжкото-Духът)

Очевидно е, че Тялото има информацията за Духа, но ако Духът няма информацията за Тялото, то той не е по-ИЗВИСЕН от Тялото, дори обратното...

Буда е постигнал състоянието на Духът от който изхожда живота, но който не познава живота.
Това е едната половина на Абсолюта.
Тя не познава себе си, а има едно единствено "знание" - "Аз Съществувам".
Тази половина няма в себе си нищо повече от едно усещане за съществуване, което всъщност стои в основата на живота, защото се намира навсякъде. Това усещане, е което дава живот и го движи.
Инстинктът за самосъхранение е всъщност опит да се удължи усещането "Аз Съществувам"
Другата половина на Абсолюта е Вселената, в която това усещане живее във формата която познаваме: временно и в борба за удължаването му.
Усещането "Аз Съществувам" е Вечно - без начало и край.
Вселената в която то се проявява е временна и служи като катализатор за издигане на това усещане до Познанието "Аз Съм".
"Аз Съм" изхожда от позицията на Себе-познание: Аз Съм Този, Който Познава Своята Същност. Моята Същност е Едно, Проявено в Две - Тяло и Разум.
"Аз Съм" е Роденото във взаимоотношенията между материята и Духа.
То е което Познава двете си половини, макар нито една от тях да не познава другата.
"Аз Съм" е будното, което дава Живот на Абсолюта.

Всичко това е написано на първа страница в "Аз Съм"

Регистрирация: Mar 28, 2005

МнениеПуснато на: 25 06 2006 13:01
 Заглавие: Re: Буда

nq666tu написа:
Що е то?

Буден

Регистрирация: May 19, 2004

МнениеПуснато на: 26 06 2006 00:28
 Заглавие:

Труден, не знам защо си мислиш, че си много навътре с Будизма с Дао и защо въобще правиш паралел с твоето разбиране относно това какъв е Буда и до какво познание е достигнал. Сега не че аз те интерпретирам, ама твоя пост казва няколко неща доста директно.
1. Буда се е заблудил и явно е тъп и доста неосъзнат за неща които ти си.
2. Буда е полупросветлен.
3. Неговото познание е несъвършенно.
За точка 2 и 3 има не малка доза истина, но въпроса е много по-сложен и нещата може да стоят по друг начин от този който си мислиш.
Ти понякога се опитваш да си опростиш нещата и така да си дадеш отговор, за да си доволен, че знаеш. Е повярвай ми понякога нещата са бекрайно сложни и изискват много информация и познание, за да може да се каже на повече от 50% сигурност кое как е.
Понякога и най-добрите плувци се дават, понякога и най-добрите войни биват победени, най-мъдрите правят детински грешки, най-добрите успяват да сътворят голямо зло. Просто приеми понякога , че е възможно да не знаеш или че може тотално да бъркаш.
Не си ли забележил , че и Дънов и Ошо и Кастанеда и още една камара не лоши учители с не малко познание имат и големи грешки в разбирането си, и те имат големи илюзии и пропуски. Опитай се да допуснеш възможността, че може да бъркаш за някои неща и то доста, че може и ти да си като тези учители горе, а може и да имаш и по големи пропуски и грешни разбирания.
Аз поне вече знам, че болшинството истини са супер относителни и в много случаи дори и за съвсем прости неща, няма абсолютно никаква истина. Това е последното ми сатори което ме трови отвътре от поне година, но аз го приех вече. Изядох тази горчива манджа вече поне наполовина.
Нямаш идея колко маски са паднали и чак тогава съм разбрал, че виждам маската на обекта, че това което съм видял е лъжливо и след това е падала следваша и следваща маска и следващите не са били по близо до истинската , защото когато стигнеш до последната и след нея може да няма нищо, зад нея Истината просто може да я няма. И когато все пак има някаква, то в някой случаи никой не може и нямаше нужното познание и право да я определя. В такива случаи е хубаво да се мълчи.
Има едно много компресирано знание в което има супер много информация и то гласи - На различните нива истините и законите са различни.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 26 06 2006 02:02
 Заглавие:

Тоше приятелю,

Ако наистина си убеден в това което ми казваш, ти самия не би трябвало да го кажеш.
Може и да греша в нещо, но може и ти да грешиш, че аз греша

По принцип Мъдростта е мълчалива, но се налага да говори заради Глупаците.
Ако си чул нещо неразбрано, сигурно си бил в тяхната компания...

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 26 06 2006 08:21
 Заглавие:

Toshe написа:
На различните нива истините и законите са различни.

Не истините и законите Тоше, а разбирането е различно.

И Тоше, радвам се да видя, че си отново на линия
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
TiGer

Регистрирация: Jan 10, 2006

МнениеПуснато на: 14 07 2006 10:44
 Заглавие:

Истината е една, но има толкова много очи през които можеш да я видиш; толкова много маски които трябва да свалиш; толкова много пазачи с които да се пребориш ... накрая може дори да забравиш на къде си тръгнал.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Будизъм Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети