Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Апатия
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Апатия Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Sheky

Регистрирация: Apr 26, 2005

МнениеПуснато на: 20 11 2005 18:24
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Когато ходя на кино си купувам пуканки.

elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 20 11 2005 19:19
 Заглавие:

Приятно кино и приятно хрускане на пуканките.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Sheky

МнениеПуснато на: 21 11 2005 15:59
 Заглавие:

Май не ме разбра.
Имах впредвид, че "този филм" не възнамерявам да го гледам.

elan

МнениеПуснато на: 21 11 2005 18:03
 Заглавие:

Много добре те разбрах.
Имах предвид, че който се хваща на хорото, го прави за да играе, а не за да бърка останалите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
ramus

Регистрирация: Nov 11, 2005
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: 22 11 2005 10:08
 Заглавие:

Приятели,
искам да "припомня" един"цитат" от статия в този сайт :

"...За да се превърне една идея в истина ще трябва да се "преживее"..."...................................................

Само живота може да докаже кои от нещата, които смятаме за правилни са наистина такива...

Мисля, че някои от вас просто не са се "сблъсквали" с тези проблеми, които дискутираме. Това разбира се не означава че не може и не трябва да се дискутира каквато и да е била тема, от който и да е било.....

Трудно се свиква с идеята, че всеки човек има "своя" вселена...И че вселената на всеки човек е еднакво стойностна и важна, както за останалите "човешки вселени" така и за "голямата"....Но много по-важно е, че човек, бидейки във своята вселена не може да "види" какво става в "чуждата" - не може да усети, не може да "преживее"... Повечето случаи дори не си дава сметка, че въобще са две напълно различни "човешки" вселени и ...като че ли е важно да си зададем "въпроса" - "хей, аз дали разбирам въобще какво се случва с "този" човек - в дълбочина..., в пълнота..."........
"Кой съм аз, та да казвам кое е "правилно за него", кой съм аз , за да го "убеждавам" коя е неговата "истина".....?"

Sheky, нека отидем по-нататък в примера на ЕЛАН.....Да си представим за момент, че отгоре на всичко тя е най-скъпото ти същество в този свят, че си с идеята, че ако я загубиш, нещо в теб "умира" и ще "пропаднеш" в самотата - онази, "голямата" самота и празнота....

Ами какво бихте направили ако сте родители на такова "дете" и както е "свойствено" за всеки родител да бъде "привързам" към детето /децата/ си.............

Sheky, какво би направил, ако това беше единствената ти дъщеря....

Разбира се , че е по-лесно така - от растояние да кажеш "няма да играя този филм".........

Но ако си "въвлечен" ЛИЧНО в него и няма "измъкване".....

КАКВО БИХТЕ НАПРАВИЛИ - ВИЕ......ПРИЯТЕЛИ..... ?????????????

10х
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото 
Vasko

Регистрирация: Aug 08, 2003
Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: 22 11 2005 11:27
 Заглавие:

Отговорът е ясен. Ще направя най-доброто, на което съм способен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Bistra

Регистрирация: May 03, 2005
Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: 22 11 2005 12:41
 Заглавие:

Их, че с негативизъм я натоварихте тази думичка) Е, тя не, че по смисъл е позитивна, но си мисля, че бихме могли да намерим и нещичко добро в нея... Та ето какво ми хрумва...
Не е ли възможно апатията / когато е само временно явление, а не перманенто състояние!!!/ да е реакция на духа и тялото, когато човек направим голям преразход на енергия, когато известно време е бил свръхактивен, когато прекалено се е старал и прекалено се е стермил? Може би, когато се почувстваме изчерпани, апатията е естествена форма на презареждане - състояния, в което да акумулираме енергия, вътрешни сили или както там го наричаме, да се обновим? Да останем малко сами със себе си, да направим анализ, разбор? Да проведем вътрешен диалог? Не виждам нищо ненормално, когато човек е сам със себе си / с най-важния човек!/ да проявява агресия, ако някой иска да смути покоя му и да се опита да го изкара от това благодатно състояние? А и ми се струва доста неприятно някой да се опитва да ти "помага", да ти "казва кое е най-доброто за теб".
Апатията може да е и нещо като капсулиране за известно време, за да се съхраним от някакво неблагоприятно събитие.
апатията не е мръсна дума

МнениеПуснато на: 22 11 2005 21:26
 Заглавие:

Макар, че не бих нарекла състоянието, което описваш Бистре, с думата апатия, и ти си права
Sheky

МнениеПуснато на: 22 11 2005 22:18
 Заглавие:

Съжелявам че не искам да си "представям" някакви странни работи.
Каквото и да кажа че съм си представил - във вашите "вселени" ще изглежда изкуствено и нелепо.
Само поради факта, че е трудно да се приеме, че чуждата "вселена" също е толкова важна, колкото и собстветната.
Аз освободих енергия под формата на мнение, а вие ме превръщате във фатазьор... някакъв.
Смятам, че лично трябва да бъде изживян един такъв период за да може да се споделя мнение за него.

elan

МнениеПуснато на: 22 11 2005 22:47
 Заглавие:

Изразявам мнение точно защото съм го изживяла лично и съм го съпреживяла с близки за мен хора. От изразените тук мнения оставам с впечатлението, че единствено ти говориш ,,наизуст" и не разбираш какво означава това, че всеки си е отделна вселена. И аз обичам понякога да провокирам някой за да си каже мнението, но след това не се измъквам с наизустени фрази...

Не знам защо твоите постинги остават у мен впечатлението, че твоята вселена е ,,настръхнала" срещу всички останали и в думите на всеки търсиш някакъв скрит смисъл, някакво заяждане, някакво противопоставяне... Защо не опиташ поне веднъж да си представиш, че другите може и да са приятелски настроени към ,,чуждите вселени" ?
Sheky

МнениеПуснато на: 22 11 2005 22:51
 Заглавие:

Е това си е твое мнение.
Нямам скрити мисли относто мнението си за теб или някой друг.
Ако имам нещо го казвам... в пост или лично съобщение.
На изуст? ами добре... няма да ти оспорвам.
Или е поредната ти провокация... Или до толкова не се разбираме, че няма смисъл да продължаваме.

elan

МнениеПуснато на: 22 11 2005 23:38
 Заглавие:

Няма как да се разбираме докато не започнеш да слушаш /в случая-да четеш/ какво казват другите. Не съм казала, че ти имаш скрити мисли, а че търсиш такива у другите. И не само това - във всичките ти постинги има изкривяване на думите ни. Изглежда някой наистина смята, че неговата вселена е най-важна....
Аз направих два опита /втория в тази тема/ да разговарям с теб безпристрастно. Безрезултатно. Уважавам мнението на отсрещната страна и щом не искаш да разговаряме - няма да се ,,натискам". Но защо изобщо взимаш отношение по някой въпрос, след като после се измъкваш и не искаш да продължаваш? ...

Желая ти успех! И Любов!
Sheky

МнениеПуснато на: 22 11 2005 23:50
 Заглавие:

Всеки има право да се "изразява". Ти също. Ти "избираш да нямаш избор" и оставяш на една автоматичня реакция да се задейства/ да се обиждаш/ на това, което ти пишат.
Сама решаваш.

elan

МнениеПуснато на: 23 11 2005 00:21
 Заглавие:

Sheky, защо проектираш своите реакции и чувства върху мен??

Прочел си някъде из сайта за ,,избираш да нямаш избор" и пак говориш наизуст без да си разбрал. ,,Нямам избор" означава /в конкретната ситуация/ , че не мога да си избера интилигентен, умен, с добро чувство за хумор, разбиращ и т.н. събеседник, нито мога да си избера какво да напише той. Но реакцията си е лично моя и аз си избирам как да реагирам. Обидена не мога да си избера да бъда по простата причина, че отдавна съм минала както възрастта на детската градина, така и пубертета, които са най-рисковите откъм обидчивост възрасти. Друга важна причина е и това, че си имам достатъчно важни за мен хора, занимания, интереси, работа ...,на които да отдавам енергията си, за да я отдавам за ,,обиждане" от думите на човек, който не познавам и на когото единствено съчувствам. Съчувствам ти , защото се изживяваш като един неразбран, лишен от любов млад мъж /мое вътрешно усещане/ , а не се питаш знаеш ли изобщо какво е любов и можеш ли да я разпознаеш... Аз ще ти кажа, че не знаеш и не можеш да я разпознаеш, защото ако можеше, щеше да знаеш, че каквото и да ти пиша тук , ти го пиша с много Любов. Трудно е във форум да разбереш какви са истинските чувства влагани в думите, но ако престанеш да обръщаш внимание на формата и се съсредоточиш върху съдържанието ...може и да успееш някой ден... Стига да не го ,,изкривяваш" и него през призмата на собствените си чувства и емоции
За финал ще ти кажа само още едно нещо - мисля, че те разбирам много добре, защото беше време, когато бях като тебе. Позволявам си да твърдя, че знам какво чувстваш и мислиш, защото съм минала по твоя път и мисля че познавам добре не само това , което съм в момента , но и онова което съм била...

Лека нощ
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети