Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Опит за дистанция от "рожбите ехиднени"
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Опит за дистанция от "рожбите ехиднени" Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Личността Труден
Автор Съобщение
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 23 01 2005 15:29
 Заглавие: Опит за дистанция от "рожбите ехиднени"
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Опитвайки се да седя далече от тези, които Исус нарече "рожби ехиднени", аз нямам друга възможност в този Интернет сайт, освен да държа тях на страни от себе си.

Първите, които не бих искал да имам в моята компания са Albedo_Rubedo, още известен като Chrissun и съпругата му ssd.
Техните потребителски права са отнети, и те ще могат да посещават Truden Web Site само като анонимни посетители.

Всеки несъгласен с моето решение, би могъл да изрази своята солидарност с тях, отказвайки се от потребителските си права.

Поздрави
Труден

Регистрирация: Jan 10, 2005

МнениеПуснато на: 23 01 2005 16:18
 Заглавие: Re: Опит за дистанция от "рожбите ехиднени"

Браааво
Имам само едно уточнение да внеса - ехидната е едно много сладинко, торбесто животинче, със сладък нос и е многу симпатично - та нейните чада - едва ли биха могли да пишат в сайта на ТРУДЕН поради липсата на подходящи за целта крайници

----------
----------

МнениеПуснато на: 23 01 2005 16:23
 Заглавие:

И аз това се чудя... как без ръце са успели да забият пироните в ръцете на Исус...

МнениеПуснато на: 23 01 2005 16:35
 Заглавие:

Ахахахахахахах!!!!
Тези дето ти пишат в сайта ли??
Са забили пирони в Иисус??
Той не ми е споделял дори че има преки отношения с тях и съответно със сайта но виж пием си кафенцето когато ходим заедно да си теглим светочиповете със заплата от Центавър

Регистрирация: Aug 14, 2003
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: 25 01 2005 13:53
 Заглавие: Справедливост

Здравейте, приятели!

Тъй като не намирам за хубаво това, че беше отнето правото на Albedo_Rubedo да пише във Трудния форум ще помоля Труден да заключи потребителското ми име! Аз се солидаризирам с Albedo_Rubedo!!!

Truden написа:
Всеки несъгласен с моето решение, би могъл да изрази своята солидарност с тях, отказвайки се от потребителските си права.

Ники благодаря ти, че оставяш вратата отворена за мен, както казваш ти в случай, че променя решението си, но аз няма да го променя, докато ти не пуснеш отново Albedo_Rubedo да пише в Трудния сайт!
Благодаря на всички Трудни приятели, с които се запознах тук, и които са ми помагали и ще го правят и за напред! Съжалявам, ако напускането ми ви разочарова по някакъв начин, но счетох за необходимо да изразя позицията си по този въпрос, към който не мога да остана безучастен!

Не ми изпращайте повече лични бележки, ако все пак много държите да ми кажете нещо лично - това е адресът ми [email protected]

Целувка (Kiss) Целувка (Kiss) Целувка (Kiss) Целувка (Kiss) Целувка (Kiss)

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 25 01 2005 14:09
 Заглавие: На Добър Път

На Добър Път, Марто

Регистрирация: Jan 03, 2005

МнениеПуснато на: 25 01 2005 14:19
 Заглавие:

Искам да задам няколко въпроса.

С какво са нарушили правилата в този форум гореспоменатите Albedo_Rubedo? Има ли някакви правила, които неминуемо трябва да се спазват в този форум? В много от форумите, например, използването на нецензурни думи и изрази са забранени. Според мен изказване на някакво мнение е полезно. Може да се случи това мнение да не се приеме от много хора, но все пак нали това е форум в който е важно кой какво говори и на какво учи. Ако аз кажа нещо, то неминуемо ще трябва да се обуснова, което не е лошо, а даже препоръчително. За това питам какво са направили Albedo_Rubedo.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение ICQ Номер
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 25 01 2005 14:33
 Заглавие:

Изказванията на споменатите потребители, в основната си част са насочени да покажат лична неприязън към мене (Николай Сисоев - Труден), което превръща този форум в панаирджийска бирария.

Трудният Сайт е създаден, за да дискутира Знания (Учения) за Онова, което наричаме Бог.

В няколко мои изказвания помолих за толерантно отношение между дискутиращите, и изказвания лишени от личностни нападки и злобно изразена неприязън.
(Надявам се познавате разликата между НЕПРИЯЗЪН и НЕСЪГЛАСИЕ)

Всеки прекрачил тези ПРАВИЛА, не е Добре Дошъл в Трудния Сайт.

МнениеПуснато на: 25 01 2005 16:13
 Заглавие:

Изказванията на Албедо не показват с нищо, ама с нищо неприязън - те са пълни с истина, и в тях няма нищо "ехидно". Да не говорим, че изказването че например Албедо е забил пирони в Иисус е меко казано параноично, безотговорно и смехотворно. Ако човек, който застава на страната на свободата на изказването и на свободата на всеки да намери пътя към смисъла на живота си САМ - а не да следва ТРУДНИ учители или да следва КАНОНа на създателя на сайто то той не е Добре дошъл тук и се превръща в САТАНА... ужас !!! Особено като почне да казва верни неща, особено когато започне да пише интересно, особено когато е прав... Интересното е че неудобните постове се трият без дори да съдържат и една качествена обида, като се трият само заради това, че авторът е достатъчно умел за да покаже, че тук или там ТРУДНОТО знание не отговаря или на действителността или пък на поведението на АВтора. Който автор упорито е решил да бъде БОГ в сайта си - но Бог различен от онзи който познава християнството. По принцип самата теза на ТРУДЕН се различава от авторитарното му поведение, което цели да си набере отбор промити мозъци, за неизвестна на повечето от тях цел, но очевидна за странични наблюдатели като МЕН, Едно, ССД, НЯЩуу и други. Милозливото четкане на онези, които са СЪГЛАСНИ и боя о несъгласните показва, че ТРУДЕН - НИКОлай Сисоев не само не желае мнения в своя сайт, но и отказва да ги коментира - дистанцира се от тях, тъй като навлизането в дискусия ще отмени АВТОРИТАРНАТА му позиция към естеството на Знанието изобщо. На мен той каза, че просто споделял - аз обаче виждам ясно, че ТРУден проповядв ново религиозно учение ... Но някак си за разлика от проповедниците, които само препредават заннието на своето учение той СПОДЕЛЯ - което означава че се мисли за месия... Може би той е Второто Пришествие на Христос - така де - така си мисли вероятно и с поведението си на Месия на БОга той поругава християнския завет, заветът на Иисус - Иисус е простил на римляните които се го разпнали физически - тия дето са забили пироните в него...Докато Трудния ако приемем, че Албедо му е забил пирончета - то той пък го уби виртуално, което ме навява на мисълта че Божеството, което е навлязло в Труден е доста по-непрощаващо А и едно от залепените за Труден същества сподели с мен в личните съобщения, че според нея - явно и според Труден - ем има един Бог хем много богове - общо взето тука намирисва на зараждане на нов култ към нещо, което не е ясно какво е- дали е Християнския Всеопрощаващ Бог, дали е личността на Някого, дали е култ към Духа на Природата влязъл в Труден и банващ всеки който оспорва този факт.... Аз съм убедена че този пост ще бъде ако не изтрит то редактиран за това си го записвам и ще го поствам и поствам... Всъщност Труден би трябвало да се радва на критика и на противопоставяне - това би трябвало да го направи по-силен ... Ако той наистина притежаваше някакво сакрално, важно знание... Но очевидно не е така... Фактът че най-невъзпитаният не беше баннат - деемек АЗ - показва, че срещу Албедо Труден има съвсем лична, субективна причина - каква е тя не знам..но не е свързана с постовете му... В това съм убедена... Може би е страхът, че Албедо е силен човек, и не е ехиднен - доколкото знам е всеки ден той спасява много повече животи отколкото може да си представи ТРУДЕН... И ако Труден само си приказва то Абледо действа... Не се знае дали общуването с Труден ще опорочи или спаси нечия душа - не че има души, но ако така ви харесва.. Но тоняма да спаси нечий живот.... и ако живота е най-ценното в човешкия свят за него Албедо се бори всеки ден... Труден се бори за своето Его и за своята цел да си събере овце в Стадото - или овчарски кучета, които да пазят бъдещите овце...
Но за мен той не е искрен първо - за липсата на комерсиалност, второ за това че следва откровенно правилата на своето ТРУДНО ЗНАние и трето, че е срещнал БОГ - в каквато и да е форма..
Аз мисля, че под Милозливата и Лицемерна изпълнена с авторитарна СВЯТОСТ и неискрена ЗАГРИЖЕНОСТ към Трудните последователи усмивка на Слънцето се крие един амбициозен, но не толкова Добър човек... толкова обикновен, че да каже "заеби" в чата за него е нормално
Ананда не държи да има тука потребителски права, аз не само съм СОЛДАРНА с ехиднените рожби но мисля, че те трябва свободно да се размножават и делата им - убедена съм - ще дадат своя плод...
Както и делото, ТВОЕТО ДЕЛО ТРУДЕН - дали то ще доведе до спасение от страданието, дали е толкова свято ЗНАНИЕТО КОето даваш на хората тука и което защитаваш от опоненти... И ако съществува БОГ такъв какъвто си го представяш ТИ - дали е от Съгласните или от Несъгласните с ТРУДЕН??? Питал ли си се??? Аз ще ти кажа - 17те видими Вселени, 15те небета и 20те асоциации на Съществата са Несъгласни, несъгласни са нечовеците, несъгласни са Буда, Иисус Христос и Мохамед - несъгласни са с факта, че ти проповядващия и говорещия за БОГ се саморазправяш с истината - може да е в рамките на сайта ти - но тъй като го считаш за свой - значи не си Просветлен и освободен от Аз и мое и моето си е мое - ти си хищник защитаващ територията си и понеже си слаб да я защитиш словесно - по човешки, ти го правиш така както и вълците не правят - изтриваш от лицето на сайта си опонента - ти си СТРАХЛИВЕЦ, мисля че си недостоен да защитаваш който и да БОГ, камо ли Християнския... Изтрий поста ми и следите ми, но фактите няма да се променят...
Не само съм Несъгласна с ТРУДЕН . - аз виждам, че вълните на Просветлените обикалящи Вселената не са се докоснали до него..
Нека този дълъг пост бъде всъщност изразяване на СЪГЛАСИЕ с позициите на всички несъгласни, баннати или не.
Но нека бъде послание от НЕхората към Хората - Винаги мислете като действате какво причинявате...
Ако има БОг то той не си търси последователи - нито иска защитници - а съществата да оцеляват и не само да оцеляват но и да се сливат, не само да се сливат но и да общуват по между си, не само да общуват но и да действат заедно, не само да действат заедно но и да мислят правилно, не само да мислят правилно но и да действат правилно - особено за човеците - и никоя Молитва, Ритуал, Медитация, Теория или Видение не могат да отменят следствието от погрешното дело...
Настъпихте ли червейчето при локвата???
Еми хубаво - къде сте тръгнали да се срещате с БОГ, като сте го настъпили най -брутално сте премазали живото - как си мислите че можете да се изправите БОГОраВНО пред своите атоми, част от които са унижожили атомите на червейчето и да кажете - О, Вселени аз Ви ОБИЧАМ І Бога де - като не обичате дори атомите си...и объркано ги водите с ограниченото си и незнаещо съзнание към погрешни дела, страдани, старост и смърт...

----------
----------

МнениеПуснато на: 25 01 2005 19:16
 Заглавие: С това приключвам...

Признавам си - не прочетох всичко написано по-горе от Ananda.

Ще приключа моето участие в тази тема със следното:

Това което съм направил е вече направено.
Казал съм толкова, колкото е полезно за двете страни.
Не е в стилът ми да се впускам в подробности, кое, как, кога и прочие е направено от някого.
Ако покажа низостта на някого, това не би ме издигнало повече в очите на другите, затова и не искам да давам обяснения за делата на потърпевшите.

Преценил съм - направил съм го.
Както и всеки от вас прави не по-различно от преценката и знанието си...

С това, както казах по-горе, приключвам участието си в тази тема.

Регистрирация: Aug 05, 2004
Местожителство: България/София

МнениеПуснато на: 25 01 2005 21:10
 Заглавие: re: Ananda

“Ако човек, който застава на страната на свободата на изказването и на свободата на всеки да намери пътя към смисъла на живота си САМ”
Човек не познава страната на свободата, той е слуга на греха си.
Пътят към Смисъла идва оттам, и не Сам познаваш пътя, а чрез Ония които Бог е пратил, а го познаваш ако Отец ти те възлюби, щото всичко е по Волята Му.
“Особено като почне да казва верни неща, особено когато започне да пише интересно, особено когато е прав..”
Ми то трудно може да се отсъди кое е верното и кой е прав.
Римляни 3:10 Както е писано: -
"Няма праведен ни един;

“той СПОДЕЛЯ - което означава че се мисли за месия...”

Йоан 7: 24 Не съдете по изглед, но съдете справедливо.
Йоан 7: 27Обаче Този знаем от къде е; а когато дойде Христос, никой няма да знае от къде е.

“Но тоняма да спаси нечий живот.... и ако живота е най-ценното в човешкия свят за него Албедо се бори всеки ден...”
Марко 8:37 Защото какво би дал човек в замяна на живота си?
То живота е най-ценното в “човешкия свят”, ала кой е тоя дето дарява Вечен Живот?!

Йоан 6:44 Никой не може да дойде при Мене, ако не го привлече Отец, Който Ме е пратил и Аз ще го възкреся в последния ден.
Йоан 6:47 Истина, истина ви казвам, Който вярва [в Мене] има вечен живот.
Йоан 6: 48 Аз съм хлябът на живота.
Йоан 6:50 Тоя е хлябът, който слиза от небето, за да яде някой от него и да не умре.

“Труден се бори за своето Его и за своята цел да си събере овце в Стадото - или овчарски кучета, които да пазят бъдещите овце...”

Йоан 10:1 Истина, истина ви казвам, който не влиза през вратата на кошарата на овцете, но прескача от другаде, той е крадец и разбойник.

Йоан 10:4 Когато е изкарал всичките свои, върви пред тях; и овцете го следват, защото познават гласа му.

Йоан 10:5 А подир чужд човек няма да следват, но ще побягнат от него; защото не познават гласа на чуждите.

Йоан 10:11 Аз съм добрият пастир; добрият пастир живота си дава за овцете.

Йоан 10:14 Аз съм добрият пастир, и познавам Моите, и Моите Мене познават,

Йоан 10:26 Но вие не вярвате, защото не сте от Моите овце.

“Както и делото, ТВОЕТО ДЕЛО ТРУДЕН - дали то ще доведе до спасение от страданието, дали е толкова свято ЗНАНИЕТО”

Ако допуснем, че това Знание не идва от Николай, а чрез Труден и е от Онзи когото ние не познаваме, как би могла Ананда да отсъдиш за него свято ли е?!

Йоан 8:50 Но Аз не търся слава за Себе Си; има Един, Който търси и съди.

“КОето даваш на хората тука и което защитаваш от опоненти... И ако съществува БОГ такъв какъвто си го представяш ТИ - дали е от Съгласните или от Несъгласните с ТРУДЕН???”

Твоето съмнение Ананда убива Бога. Този който позна Бога, не го
позна като “представа”, а всяка представа го убива.

Йоан 6:46 Не, че е видял някой Отца, освен Онзи, Който е от Бога. Той е видял Отца.

Ако има БОг то той не си търси последователи - нито иска защитници - а съществата да оцеляват и не само да оцеляват но и да се сливат, не само да се сливат но и да общуват по между си, не само да общуват но и да действат заедно, не само да действат заедно но и да мислят правилно, не само да мислят правилно но и да действат правилно - особено за човеците - и никоя Молитва, Ритуал, Медитация, Теория или Видение не могат да отменят следствието от погрешното дело"

Никой, който не е дошел от Бога, не се връща при Бога.

Йоан 17:6 Изявих името Ти на човеците, които Ми даде от света. Те бяха Твои, и Ти ги даде на Мене, и те опазиха Твоето слово.
Йоан 17:7 Сега знаят, че всичко, което си Ми дал е от Тебе;
Йоан 17:8 защото думите, които Ми даде Ти, Аз ги предадох на тях, и те ги приеха; и наистина знаят че, от Тебе излязох, и вярват, че Ти си Ме пратил.
Йоан 17:9 Аз за тях се моля; не се моля за света, а за тия, които си Ми дал, защото са Твои.

Йоан 17:16 Те не са от света както и Аз не съм от света.

А човеците, верно че не са способни да отменят грешните си дела, ала могат да се покаят за тях. И тяхната молитва ще ги спаси, защото както е казано в библията:
Лука 5:32 Не съм дошъл да призова праведните, но грешните на покаяние.

Да не забравяме, че Бог заради греховете ни бе разпнат, и бе от грешниците разпнат.

“Еми хубаво - къде сте тръгнали да се срещате с БОГ”
Бог не се среща, Бог се ражда!
Ала слагайки осъдителност в думите си не престъпяме ли заповедите му.

И тъй Анандче, всичко е предопределено, тоест по Волята Му.

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителя
nq666tu

Регистрирация: May 24, 2004
Местожителство: някаде из тъмното

МнениеПуснато на: 31 01 2005 15:55
 Заглавие: Re: Опит за дистанция от "рожбите ехиднени"

Truden написа:
Опитвайки се да седя далече от тези, които Исус нарече "рожби ехиднени", аз нямам друга възможност в този Интернет сайт, освен да държа тях на страни от себе си.

Първите, които не бих искал да имам в моята компания са Albedo_Rubedo, още известен като Chrissun и съпругата му ssd.
Техните потребителски права са отнети, и те ще могат да посещават Truden Web Site само като анонимни посетители.

Поздрави
Труден

В библията е написано ясно и еднозна4но: Eris sacerdos in aeternum (ще бъдеш свещеник навеки).
Специално за теб Труден, понеже дори и сатанист аз хи4 не мога да спра да бъда свещеник на БОГ, аз ще бъда ясен и кратък (да не се озорва666 да 4ете666, не за друго) - моля се за теб на БОГ, дано прости на грешната ти душа. Амин.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
nq666tu

Регистрирация: May 24, 2004
Местожителство: някаде из тъмното

МнениеПуснато на: 31 01 2005 16:03
 Заглавие: ...

Цитат:
Ако допуснем, че това Знание не идва от Николай, а чрез Труден и е от Онзи когото ние не познаваме, как би могла Ананда да отсъдиш за него свято ли е?!

Цитат:
Накратко какво казва библията:
А като видя множествата, Иисус се изкачи на планината; и когато седна, учениците Му дойдоха при Него. И като отвори устата Си, ги поучаваше, като казваше:
-Блажени кротките, защото те ще наследят земята.
Блажени милостивите, защото на тях ще се покаже милост.
Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.
Блажени миротворците, защото те ще се нарекат Божии синове.
Блажени сте, когато ви хулят и ви гонят, и говорят против вас лъжливо всякакво зло заради Мен.

Чули сте, че е било казано: "Око за око, зъб за зъб." А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия; но ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата.
На този, който би поискал да се съди с теб и да ти вземе ризата, остави му и горната дреха.
Който те принуди да вървиш с него една миля, иди с него две.

Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си."
Но Аз ви казвам: обичайте неприятелите си и се молете за онези, които ви гонят,за да бъдете синове на вашия Отец, който е на небесата;

Защото, ако любите онези, които любят вас, каква награда имате? Не правят ли това и бирниците?
И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците?

Ей това поу4авал Исус. Според БИБЛИЯТА. Както го 4етете, така е. Видяхте ли насилие да проповядва? Аз не видях! Дори напротив - видях призив ДА НЕ СЕ ОТГОВАРЯ НА НАСИЛИЕТО С НАСИЛИЕ! ВИДЯХ ПРИЗИВ ДА СЕ ВЪРВИ ДВЕ МИЛИ ВМЕСТО ЕДНА, С ОНЕЗИ, КОИТО НЕ РАЗБИРАТ, т.е. истинският знаещ трябва да е в състояние да мине минимум ДВА ПЪТИ ДЪЛЖИНАТА по пътя на Незнаещия, а не да спира или да бяга от пътя на Незнаещия преди още Знаещия да е стъпил на този тъй описан Път.

ОТ тогава минаха хилядолетия. О, Исусе, теб те няма, та пак да повториш този свой безценен урок на нуждаещите се от него. А нима тук 4етат библията? Няма те да покажеш как си готов да извървиш две мили, вместо исканата една с всеки, който те принуди да го сториш!

И подире му вървяха големи множества. Без да се изка4и на планината, без да е претендира да е вода4, самопровъзгласилите се за негови у4еници, дойдоха при него без да 4етат библията, но да слушат тълкуванията наготово. И като отвори устата си, припомняше им, казвайки:
- Моята ли4на оценка на знанието не ме прави по голям от другите в моите собствени о4и, затова Смотаняците в Левия Ъгъл, Приятелите в десния ъгъл! На свинете бисери не се дават! Затова би било редно, да не отправяте критиките си като личностна оценка, а единствено като оценка на Знанието, което представям. Знанието идва с ПРИПОМНЯНЕТО. Аз пожелавам на всички ви да си Припомните. Вие се хващате за буквата (принасяте десятък от гьозума), а забравяте за Закона на Исус: Любов.

И докато вси4ки си мислят за закона на Исус, а именно Любовта, някаде от Долния Ляв Ъгъл, където се спомещават вси4ки СМОТАНЯЦИ, демек онези, дето не са съгласни със Знанието, се появи Нящу. И по4на да задава Въпроси. И всеки отговор, който Нящуто полу4аваше водеше главно и основно до ОЩЕ ВЪПРОСИ. И въпросите ставаха все по- и по-бодливи. Пътят може би трябваше да бъде МИЛЯ. Може би пове4е. И бе съвсем в на4алото. Но на казващия, слу4и се, му писна да върви по Пътя, в който бе по принуда и ОТГОВОРИ:
- Един Мъдър лидер не се занимава със СМОТАНЯЦИ. Нямам повече отговори за тебе.

А Исус У4ЕШЕ - "Който те принуди да вървиш с него една миля, иди с него две."

ИДИ С НЕГО ДВЕ... Но за да идеш с който и да било две мили, трябва да си СМИРЕН. Защото пътят е двоен на този, който се предлага да бъде извървян и шамарите по едната и по другата буза ще са най-лесното от изпитанията, които следват. Нали така. Все пак да не забравяме, 4е е уто4нен елементът на принудителното вървене с 4овек, поискал сам да се върви по този Път.

Междувременно Едно нахендри як десен прав. Явно заболя. Видяхте ли как се вървят ДВЕ МИЛИ, вместо исканата ЕДНА МИЛЯ? Аз не. Едно беше баннат, мненията му - изтрити (къде ви е базата за сравнение - как сега да преценим дали у Едно е имало Истина или у Труден е имало Истина, като няма как да съпоставим визиите им), защото СМИРЕНИЕТО и ВЪРВЕНЕТО ПО ПЪТЯ С ДРУГИЯ, СПОРЕД КАКТО У4ЕШЕ ИСУС, БЯХА ДЕФИЦИТНА СТОКА И ТОЗИ ДЕФИЦИТ СЕ УСЕТИ ОСТРО. И като го удариха по едната буза, та Труден отговори с бан и изтрити мнения - съвсем не според както у4еше Исус!

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Личността Труден

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети