Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Краят на един труден изпит, формиращ мнението ми за Труден
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Краят на един труден изпит, формиращ мнението ми за Труден Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Личността Труден Иди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
tanariil

Регистрирация: Aug 24, 2003
Местожителство: hell

МнениеПуснато на: 16 02 2005 11:52
 Заглавие: Краят на един труден изпит, формиращ мнението ми за Труден
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Пояснявам стратегията на изпита, защото го обявявам за приклю4ил, понеже забелязвам невъзможност от страна на Труден да се справи с него.

Труден се възприема като У4ител, понеже отказа на дела да обясни на едно дете, 4е не му е у4ител, с което подвежда не само това дете, но и вси4ки, които 4етат изказванията на това дете, 4е труден му е У4ител. Така 4е изпитът е ориентиран изцяло като към ТРУДЕН-УЧИТЕЛ. Ако труден не иска да бъде третиран като У4ител - нека покаже на дела това, не на ДУМИ!

То4ка първа трудния изпит целе666е да се докаже с дела, 4е труден действително е брат на исус и както сам е заявил, а също и брат на висарион, както сам е заявил, а не е самозванец.
Тя целе666е Висарион да потвърди дуните му, 4е са братя и 4е не е мошеник, пред зрителите на нова телевизия.
Отказът на Труден да извър666и действието - среща с Висарион и заставане пред камера, озна4ава само едно - ТРУДЕН ЛЪЖЕ ХОРАТА, 4Е Е БРАТ НА ИСУС, ВИСАРИОН НЕ ПОДОЗИРА И В НАЙ-СМЕЛИТЕ СИ МЕ4ТИ, 4Е ТРУДЕН МУ Е БРАТ, ВИСАРИОН Е МОШЕНИК И В ТОЗИ СМИСЪЛ И ТРУДЕН Е МОШЕНИК И САМОЗВАНЕЦ-БОГОХУЛНИК.

До тук по отношение на първата 4аст от изпита Труден полу4ава оценка СЛАБ 2.

То4ка вторацеле666е да се установи дали Труден има Любов у себе си, защото ако у Труден няма Любов, то Труден КАК ПРЕПОДАВА ЛЮБОВ БЕЗ ДА Я РАЗБИРА?
Исус демонстрира Любовта си към цялото 4ове4ество без изклю4ение, като умря за целта, а после възкръсна.
Самообявилия се за брат на Исус, нарекъл се Труден, трябваше при втората зада4е да демонстрира на дело Любов към хората, които обявиха, 4е не са съгласни с него, защото само така и по никакъв друг на4ин, може666е да ги накара да повярват в него. Труден отказа да демонстрира Любов, защото я няма у себе си. И защото не е брат на исус, както твърди.
За да прикрие, 4е не му се намира Любов към другите, Труден ме обвини, 4е целя с този изпит целя да бъда У4ител, а той изпитван у4еник, с което изказване, труден директно се провали на втория изпит. У ТРУДЕН НЯМА ЛЮБОВ И ТОВА, 4Е СЕ МЪ4И ДА Я ОБЯСНЯВА Е БОГОХУЛСТВО.

На втората 4аст от изпита труден полу4ава оценка СЛАБ 2.

Третата 4аст на изпита целе666е Труден да демонстрира как ПРИПОМНЯ на дела. За целта той трябва666е да се е справил с втората 4аст на изпита. Но труден, бидейки смотаняк, у когото няма Любов, се провали с втората 4аст на изпита.
ТРУДЕН НЕ ПРИПОМНЯ НИЩО НА НИКОГО, ЗАЩОТО Е ЕДИН СМОТАНЯК, КОЙТО СТРАДА ОТ МЕГАЛОМАНИЯ И ОТ БОЛНИ ФАНТАЗИИ.

АКО ВСЕ ПАК БЪРКАМ - ТРУДЕН ДА СЕ ЯВИ НА ПОПРАВИТЕЛЕН!

СЪГЛАСНО УСЛОВИЯТА, ПРИ КОИТО СЕ Е ПРОВЕЛ ИЗПИТА, ОБЯВЯВАМ НА ВСИ4КИ, 4Е МОЕТО ЛИ4НО МНЕНИЕ ЗА ТРУДЕН Е СЛЕДНОТО:
ЕДИН СМОТАНЯК С МЕГАЛОМАНИЯ И БОЛНИ ФАНТАЗИИ, НА КОЙТО НИКОГА ПОВЕ4Е НЯМА ДА ПРОГОВОРЯ.

АКО ЩЕ ГОВОРЯ С НЯКОЙ - ТОВА ЩЕ Е ОНЗИ ТРУДЕН, КОЙТО ПОЗНАВАХ! аКО ИЗОБЩО ОНЗИ ТРУДЕН СЕ ВЪРНЕ НЯКОГА! СЪС СМОТАНЯЦИ НЕ РАЗГОВАРЯМ. ТОВА Е ОКОН4АТЕЛНО!

МнениеПуснато на: 16 02 2005 11:57
 Заглавие: Краят на един труден изпит, формиращ мнението ми за Труден

извинявам се за допуснатите правописни и др. гре666ки.

Регистрирация: Nov 21, 2003
Местожителство: Холандия

МнениеПуснато на: 16 02 2005 12:15
 Заглавие: Re: Краят на един труден изпит, формиращ мнението ми за Труд

Абе ако кандидатстваш за в-к "Стършел", със сигурност ще те приемат Добри хумористи се търсят навсякъде
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
tanariil

МнениеПуснато на: 16 02 2005 12:32

Ivaylo написа:
Абе ако кандидатстваш за в-к "Стършел", със сигурност ще те приемат Добри хумористи се търсят навсякъде

Аз изказвам своето ли4но мнение. Ако ти е сме666но - смей се. Не пре4а. Може пък да те послу666ам и да отида до "Стър666ел" - те верно ще оценят ситуацията по-добре от теб. Ама май скоро не съм го виждала по сергиите.

МнениеПуснато на: 16 02 2005 12:40

Ivaylo написа:

СПЕЦИАЛНО ЗАРАДИ ХОРА КАТО ТЕБ, КОИТО БЪРЗАТ ДА ПИ666АТ НЕРАЗУМНИ ПОСТОВЕ, ОБЯВЯВАМ, 4Е НЕ ЗАДЪЛЖАВАМ АБСОЛЮТНО НИКОЙ ДА ПРИЕМА МНЕНИЕТО МИ ИЛИ ДА СЕ РЪКОВОДИ ОТ НЕГО!!! ОБЯВЯВАМ, 4Е ТОВА НЕ СА ОБВИНЕНЯ КЪМ ТРУДЕН, А МОЕ ЛИ4НО МНЕНИЕ, КОЕТО ТРУДЕН С ДЕЙСТВИЯТА И БЕЗДЕЙСТВИЯТА СИ Е ФОРМИРАЛ У МЕН.

ОНЕЗИ, КОИТО НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАТ С ТОВА МОЕ ОБЯВЛЕНИЕ, ЩЕ ТРЕТИРАМ, КАКТО ТРЕТИРАМ ВСИ4КИ СМОТАНЯЦИ - НЯМА ДА ИМ ОБРЪЩАМ ВНИМАНИЕ НЯМА ДА ПОЛУ4АВАТ ОТГОВОР ОТ МЕН НА БЕЗУМИЕТО СИ И НА СТРЕМЕЖА СИ КЪМ ИНТРИГИ И КАВГИ! [/u]

МнениеПуснато на: 16 02 2005 13:01

Хм, не са обвинения към Труден. А как би го написала, ако искаше да го обвиниш?
Леле, няма да ми отговаряш на постингите и няма да ми обръщаш внимание. Изобщо няма да мога да спя от притеснение
Ех, как разби стремежа ми към интриги и кавги. Аз толкова да се старая, пък ти ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
tanariil

МнениеПуснато на: 16 02 2005 14:41
 Заглавие:

Елементарно бих го написала, ако го обвинявах. Щях да запо4на така:
"Драги Труден, бих искала да ти го кажа ли4но в о4ите без публика, защото не е работа на зяпа4и да зяпат, Та - ОБВИНЯВАМ ТЕ В..."

И ти няма666е да има666 възможност да свети666- Нито ти, Нито някой друг!

Защото "ОБВИНЯВАМ" е тежка дума и аз я използвам само по предназна4ение и когато имам сериозни основания за това.

Както е написано в заглавието на тази тема, което всеки грамотен и можещ да 4ете 4овек ВИЖДА, НАСТОЯЩАТА ТЕМА ОТРАЗЯВА МОЕТО МНЕНИЕ ЗА ТРУДЕН!

Това не е мнението на някой друг! А МОЕТО МНЕНИЕ. То подлежи на евентуална промяна. То не е обвинение. То не е повод да се изказва666 остро - ирони4но, сяка666 аз съм длъжна да мисля задължително само хубави работи за Труден.

Наистина няма да ти обръщам внимание - така отговарям на арогантност всякаква, а също и на смотаняци всякакви!

----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 17 02 2005 18:32
 Заглавие: Изпитна РАБОТА :-)

В момента в света има много УЧИТЕЛИ, самообявили се, или обявени от другите за такива.
Има една прилика между тях: всички имат Интернет сайтове, и никой от УЧИТЕЛИТЕ не се включва в дискусиите на Форумите, ако има такива в сайта им.
Дийпак Чопра, отговаря във форума си само на избрани от него въпроси, получени по email.
Доналд Уолш, не си прави дори и този труд.
Рамеш Балсекар отговаряше на избрани въпроси, но не водеше дискусии.
Няма да изброявам всички останали, че УЧИТЕЛИ дал светът в тези времена...

Защо се държат така УЧИТЕЛИТЕ?
Може би защото не считат за необходимо да СЛИЗАТ на нивото на тълпата...
Или защото знаят, че всичко се свежда до личното разбиране на пишещите, което в края на всяка дискусия изкристализира в някакъв вид между-личностна интрига.

Изхождайки от това наблюдение, трябва да се приеме, че аз не считам себе си за УЧИТЕЛ.
Но до този извод бихте могли да стигнете от думите ми, че никой не може да бъде НАУЧЕН на нещо, което няма в себе си.

Какво съм казал за Учителя, е видно ТУКА

Бидейки НЕучител, аз не се притеснявам да сляза на нивото на който и да е, или да се опитам да се изкатеря до висотите на своят събеседник.

И така заставам на ученическата скамейка, за поредният ИЗПИТ.

Мила tanariil,

Ти си прочела, как в разговор съм казал, че Висарион ми е Брат.
Пропуснала си да прочетеш следващото което съм казал.
Ето го целият цитат:
Цитат:
Но вярно е, че ми е Брат. Само дето няма да можеш да разбереш защо....

Мислиш ли, че си разбрала защо аз казвам, че ми е брат?

Скоро ще пусна една тема за "Йерархията".
Съветвам те да я прочетеш.
За сега искам да кажа:
Естествено, Висарион няма да се съгласи, че ми е брат.
Той е малко смотаняче, дето се мисли за ЕДИНОРОДНИЯТ син на Бога.
В идващите от Бога има Любов, Мъдрост и Сила.
Във всеки е различно - в някой само, или повече Любов, в други - повече Мъдрост, в други повече Сила, но във всички трябва да има Любов.
Парадоксалното е, че тези които имат само Любов са най-слабите Синове на Бога. И най-глупавите, ако ми позволите да ползвам тази дума...

Висарион има САМО Любов.
Мъдростта му стига до толкова, до колкото да изяви Любовта си като Разбиране.
Сила той няма никаква.

Липсата на Разбиране, не е вредна, ако Пътникът няма намерението да УЧИ другите.
Но присъствието на Любов, извиква необходимостта да се сподели това състояние със света.
Ако интелектът е малък а ЕГОТО дебело, се получава Висарион.

Макар да сме Братя, защото идваме от Едно Място, аз за пореден път казвам:
Стойте далече от Висарион.

Всичко това вече съм казвал многократно пред своите приятели, и когато е ставало дума за Висарион.
Съжалявам, че на тебе не ти е бил известен този факт, и си го включила в своят ИЗПИТ.
Един съвет: Поразходи се из сайта, прочети всичко, което съм казал, прочети двете ми книги, помисли върху всичко, и ела с въпросите си, а не с ИЗИСКВАНИЯТА си какво трябва да направя и пред коя телевизия ...

tanariil написа:
Братът на Исус проповядва Любов, но дали братът на Исус може да събужда Любов у другите, както е задължително за У4ител!!!

Пак се връщам на горното: ако беше прочела всичко което съм написал, сигурно щеше да знаеш, че според мене, не можеш да събудиш онова, което човек няма в себе си.
Писали сме в много теми, че всеки интерпретира според своето си разбиране за ЛЮБОВ, СВОБОДА и прочие ЦЕННОСТИ.
Как да СЪБУДЯ в тебе Любов, ако ти си сатанистка вярваща в НЕНАВИСТТА!?

Аз не мога да ДАВАМ Любов.
В най-добрият случай, мога да помогна на човек да я намери в себе си, ако я има.

Баннал съм някого...
На тебе може да ти звучи много ЛЮБОВНО да търпя около себе си човеци, преклоняващи се пред злото, проповядващи нуждата от злото, и отричащи Любовта за която говоря, защото ЕГОТО им не търпи моята особа.
За тебе може да е нормално да хабиш време и енергия за да водиш излишни спорове, вместо да дискутираш със свестни хора.
За мене нещата обаче стоят по друг начин.
И ако аз направя каквото ти искаш, няма да съм Труден, а ще съм tanariil.
Аз не бих се съгласил със сатанистка, за да ми каже тя, че имам Любов, която сатанистите така и не признават за ЦЕННОСТ.

За ПРИПОМНЯНЕТО:
Мога да припомня някакво Знание, което има в тебе, но е забравено.
Аз винаги съм казвал, че не във всеки има Знанието за Бога, което да бъде припомнено.
Какво да припомня на тебе?
И как ти знаеш, че в някого има нещо, което аз да припомня, за да ми поставяш това ИЗПИТНО условие!?

tanariil, миличко,
Не виждаш ли, как изправяйки се срещу мене с намерението да покажеш, че не съм УЧИТЕЛ (а аз не съм твърдял това), ти самата взе ролята на УЧИТЕЛЯ.

Не видя ли алогичността на намерението си да ме накараш да извърша нещо, което ти смяташ за ПРАВИЛНО?
Ми ако го направя, няма ли да стана твой съмишленик-сатанист???
С кой морал и ценностна стойност ти ме изпитваш? - С тези на САТАНИСТА ли?

И на края ще ти отправя едно предупреждение:
Бъди умерена в изказванията си.
Можеш да проявиш несъгласие и без да проявяваш злоба, като в последните две теми, които си отворила.
Държанието ти е неприемливо за Трудния Сайт.
При следваща проява на злоба от твоя страна, ще ти бъде заключен потребителския профил.

Желая ти приятни минути в Трудния Сайт

Регистрирация: Feb 12, 2005

МнениеПуснато на: 18 02 2005 01:24
 Заглавие:

Здравейте уважаеми Труден, като домакин на този сайт, е удивително, че проявявате нужното търпение и уважение към мненията на посетителите. Простете ми, че се опитах да се намеся добронамерено в тази "изпитна" ситуация, честно Ви пиша, прочетох доста неща в този сайт, и не можах да се дистанцирам от това положение между Вас и Танариил, и отчасти с Ананда. Не знам с какво сте заслужили тяхното внимание, а също така и как се е стигнало дотук, но едва ли в отнемането на потребителските права е разковничето на ситуацията. Аз се учудих наистина откъде у сатанистка да има идея за добродетели, и прочие, но всичко се случва в крайна сметка, и на Вас се чудя, та още отначало е било възможно нито да се стига до конфликт, нито да се ядосвате или дразните толкова много. Опитах се и на двете страни да дам нещо като съвет, да не се нападате взаимно, та нали в това е основата на смирението. Смиреният може да се защитава, да се брани, да отклонява атаките срещу себе си, подобно на майстора по ай-ки-до, да повали противника със собствената му сила. Нормално е все пак да се ядосате, или да се вбесите, но ако моето мнение все пак има някакво нищожно значение за Вас, то моля, послушайте ме. Аз вярвам в доброто, та дори и в сатанист да е, писах в един форум от тукашните, че егото ни трябва да ни се подчинява, да ни слугува, а не да допускаме да се качва и да взема нещата в свои ръце. Не Ви обвинявам, не Ви и защитавам, явно че от сатанинската страна има отказ от разбиране, но едва ли това ще ме накара да се откажа от вярата в доброто, просто сигурно не съм намерил начина, не че не бих бил неспособен. Това се опитвам да направя, и на Вас ви пи4ша със същата молба и надежда, да вярвате в доброто на хората, и да им дадете шанс. Не мисля, че дребни заяждания могат да доведат до нещо сериозно, така че, погледнете и от тази страна. Аз съм толкова малък и незначителен човек, но все пак успявам някак си да повярвам и да намеря сили в себе си и да се опитам поне да постигна едно нещо, да развия доброто не само в себе си, но чрез себе си и върху други да подейства, та ако злото било заразно, доброто не е ли същото с такава заразност. Опитвам се да бъда пример за себе си, и бих се радвал, ако мога да послужа за пример и на някой друг.

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
Ivaylo

МнениеПуснато на: 18 02 2005 10:28
 Заглавие:

Здравей Bojanivlady,
Наистина спирането на потребителските права е единствения начин. Идеята е, че обикновено сатанстите или други подобни наводняват форума с теми и въпроси, на които е съмнително дали искат да научат отговора. Обикновените участници не им отговарят или поне много рядко го правят (не всички са смотани като мен). Така някои новодошъл като погледне началната страница на форумите и ще си помисли, че сайта е сатанистки.
Така че и аз съм съгласен, че спирането на потребителските права на такива участници е единствения начин.
baci

Регистрирация: Jan 13, 2005

МнениеПуснато на: 18 02 2005 15:11
 Заглавие: Словото като привелегия

Питам себе си и всички тук дали съществува такова понятие антислово. Едни хора пишат красиво /литературно повевествователно/, други семинариски /сякаш общуваме по църковному с цитати и библиография/, трети като няма какво да напишат се правят на сатанисти, интересни, четвърти само да покажат, че знаят азбуката пригласят на вятъра и само се ослушват откъде ще задуха, намират се и пета категория умниците дето дават акъл и критикуват /това човешко състояние е най безплодно и нежелано/. Така и на друго място писах, че само бели и само черни хора няма. Вероятността всеки от нас да се отзове в някакво от горните състояния е повече от вероятна, но за това са другите да му подадът огледалото и да му кажат ти приятел може и да се чустваш в тази роля добре, но си станал твърде голям ЕГОист. Трябва да ти се счупят рогата. Така счупиха рогата на човека и дойде време същият да осъзнае, че има сили да бъде в друго по различно състояние. Този бития със счупените рога е много по ценен от оня ласкател дето е способен да се продаде и за половин сребърник. Така вредата, която рогатия дето носи е насравнима със съзнателното или несъзнателното лицемерие на ласкателя. Трябва да се има впредвид, че ако трябва да се сее и рогатия казва, че този сорт пщеница сега трябва да се замени с друг сорт ще направи по малка поразия от оня ластател дето в стремежа си да угоди на момента, ще посее със заразено зърно.
С уважение baci
tanariil

МнениеПуснато на: 18 02 2005 17:55
 Заглавие:

Здравей Труден.
Говори666 за злоба - ако бях остра, а аз бях, това е само и единствено в резултат на провокация от тука666ни форумци.

А ти все така я кара666 на ДУМИ. ДУМИТЕ НЕ ЗНА$АТ НИЩО. ЗНА4ЕНИЕ ИМАТ САМО ДЕЛАТА.

А щом няма дела - за какво са ми ДУМИ?

Регистрирация: Aug 08, 2003
Местожителство: София, България

МнениеПуснато на: 19 02 2005 00:26
 Заглавие: Точка втора - Любовта на Труден

Веднъж, набеденият за двойкар Труден ми каза:
Цитат:
...ако кажа “Това е Истината” аз ще съм те излъгал. Затова казвам “ТЪРСИ”. Ако дам определен отговор на въпроса “Какво е Истината”, аз просто ще спра хората в тяхното търсене.

Труден,
благодаря, че не ни даваш ТВОЕТО, а ни помагаш да постигнем всеки СВОЕТО!

Тази ЛЮБОВ е неоценима...
elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 19 02 2005 01:31
 Заглавие:

Васко, ти ме подсети да отворя и аз едни писма от Труден и да покажа на изпитващи и свидетели какво на мен ми е казал ( и продължава да казва на всички )

Цитат:
Бих могъл да ти пиша толкова дълго...
Но многото думи дават много храна за заблудата.

Никога не се опитвай да откриеш АБСОЛЮТНА СТОЙНОСТ в моите думи.
Убий всички такива стойности живеещи в тебе.

И това :

Цитат:
Аз знам, че много от вас се бунтуват срещу някои от думите ми.
Може би сега ще си кажеш, че аз нямам Състраданието на Доналд Уолш, и това ме прави да говоря неприятни истини.
Докато имах Състрадание, нямах Разбиране.
Когато получих Разбиране, разбрах, че Състраданието ми е пречило Истински да Обичам тези, които Съжалявах.
Изглежда парадоксално, но Състраданието те ОТДЕЛЯ от обекта на Състрадание.
Самото чувство те поставя на едно по-високо стъпало от където изливаш Състраданието си.
Наместо Състрадание, в мене се появи Болка.
Когато някой го боли, то е моята Болка, и аз се опитвам да я взема цялата върху себе си.

Състрадателният лъже „за добро”. Но „добрата лъжа” приспива по-дълбоко.
Аз не съм ТУКА за спящите, а за Събуждащите се.

Ако някой не разбира това, защо го отхвърля ?

Благодаря на Труден, че остана този, който е и не се нагажда според ,,изискванията" на някои , само за да ги задържа като потребители .
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Личността Труден Иди на страница 1, 2  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети