Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Кое в исляма мотивира хората да стават унищожители
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Кое в исляма мотивира хората да стават унищожители Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
lotos

Регистрирация: Jan 25, 2005

МнениеПуснато на: 14 07 2005 10:53
 Заглавие: Кое в исляма мотивира хората да стават унищожители
Отговорете с цитатВърнете се в началото

В основата си ислямската религия е човеколюбива. Но защо в съвремнния свят е толкова агресивна и води до унищожение на хора, както от другите религии така и от собствената. Какво мотивира млади хора родени, възпитани в западните страни да бъдат толкова агресивни? Как бихме могли с помошта на хуманни средства да прекъснем този толкова порочен кръг? Как да мотивираме тези млади хора да разберат, че това е нередно?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
stranger

Регистрирация: May 20, 2005

МнениеПуснато на: 05 08 2005 22:50
 Заглавие:

Lotos,здравей,

Цитат:
otos

New postPosted: Thu Jul 14, 2005 6:53 pm
Post subject: Кое в исляма мотивира хората да стават унищожители Reply with quoteBack to top
В основата си ислямската религия е човеколюбива. Но защо в съвремнния свят е толкова агресивна и води до унищожение на хора, както от другите религии така и от собствената. Какво мотивира млади хора родени, възпитани в западните страни да бъдат толкова агресивни? Как бихме могли с помошта на хуманни средства да прекъснем този толкова порочен кръг? Как да мотивираме тези млади хора да разберат, че това е нередно?

КАКВО И КОИ ТЕКСТОВЕ В БИБЛИЯТА МОТИВИРА КРЪСТОНОСНИТЕ ПОХОДИ?

КАКВО В ТОРАТА МОТИВИРА АГРЕСИВНОСТТА НА ЕВРЕИТЕ?

КОЕ В БУДИСКАТА РЕЛИГИЯ МОТИВИРА ЯПОНСКАТА АГРЕСИЯ?

И Т.Н.

НЕ ВИ ЛИ СЕ СТРУВА, ЧЕ РЕЛИГИИТЕ СА СРЕДСТВО ,А НЕ МОТИВ?

Всички всещени книги проповядват идеята за всемирна любов!!!
Закона на Любовта - на всемирната любов повсевместно се нарушава.
Когато хората започнат да живеят според закона на Любовта и осъзн аят необходимостта от такъв закон - тогава подобен род дискусии ще бъдат архаична история.

LOVE&LIGHT
Image
Stranger
Akashia
Светлина
Светлина

Регистрирация: Sep 10, 2003

МнениеПуснато на: 07 08 2005 00:13
 Заглавие:

Съгласна съм с теб,Stranger
Всичко е въпрос на РАЗБИРАНЕ.
Мюсюлманите не са движени от исляма,а от разбирането и интерпретацията си за него.
Джихат(свещената война) е употребена в смисъл за войната вътре в теб,но така го възприемам аз.
Хората от мюсюлманския свят смятат,че туй е заповед да НАЛОЖИШ исляма на другия.
Но ислям(мир) никога не може да бъде наложен.

Цитат:
Книгата е като огледало. И ако в него гледа маймуна, от там не може да се види лик на апостол. Лихтенберг

http://oceansoul.truden.com/
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
Botzo

Регистрирация: Feb 03, 2006
Местожителство: Нова Франция

МнениеПуснато на: 15 02 2006 08:04
 Заглавие:

Akashia написа:
...Хората от мюсюлманския свят смятат,че туй е заповед да НАЛОЖИШ исляма на другия...

Освен това според корана не е грях да се убие в името на Алах. Това го няма в христянството както и в доста други религии.
Според мен смаото убийство независимо от мотива си е грях, а ако е посволено в името на даден Бог то това само би позволило на убиеца да си измие ръцете от деянието. Освен това може да бъде използвано за манилупация и подтикване към това деяние.

Естествено сега ще има примери за кръстоносци и Светата инквизиция, но това го няма заложено в Библията. Просто е лошо прилагане на нейните закони, което от своя страна е съвсем друга тема.

----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 17 02 2006 19:38
 Заглавие:

Чел съм Корана, и в думите на Мохамед личи Любов и стремеж да накара хората да повярват в Бога и да се движат в живота си от Любовта.

Това е Мъдрост.

Веднага изниква въпроса: всички ли, които твърдят, че има Бог, и че Любовта е Правилния Път за човека, са Мъдри?

За съжаление отговорът е НЕ.
Мъдростта се изявава не в "идеята" а в подробностите, които стават Път към нея.

В същността си, призивът за Любов и Мир е израз на извисен Морал.
Но в изпълнението на този призив всекидневно сме свидетели на низки страсти, невежество и злоба (парадоксално, но вярно...)
Най-пресен пример е окупацията на Ирак след 11.09

Но думата е за Исляма и Мохамед.

Всяко Учение или Религия идват, за да запълнят определена празнота.
Бихме могли да кажем, че и Исляма идва като такъв.
Уви, това не е съвсем вярно.

Мохамед идва около 500 години след Исус, и поставя своето Учение върху пророците на Израел, в чието число е включен и Исус.

Когато Исус дойде, той срина всички стари разбирания на евреите, опроверга фарисеите, благовести Царството Небесно и Възкресението от мъртвите, и на края го доказа с разпъването и Възкресението си.

В Учението на Мохамед не виждаме нищо ново като обяснение на Бог и Пътя към Него.
Дори напротив - Разпятието е опровергано, а заедно с него и Възкресението.

Стремежът да бъдат накарани хората да са добри се изгубва в АЛОГИЧНИ изявления като това, че който се откаже от Исляма трябва да бъде убит където се хване, а тези които са приятели с евреите и християните са като тях и автоматически стават врагове на Исляма.

Двусмислеността (или недвусмислието) на Джихата дава правото да се решава с нож съдбата на цели народи, и то в името на Бог.

От Библията сме свидетели на избиването на фалшивите пророци, което Илия е направил след изпита с кладата, но Илия никога не е давал правото това да се извършва по лично осмотрение на останалите.
Това е било Негово Лично Дело, и не е останало като пример за подражание, а като урок за почит към Пророците и Бога.

Но думата е за Исляма и Мохамед...

Мъдър ли е Мохамед?

Ако приема Исус за Мъдър, Мохамед ще трябва да му връзва обувките... Йоан не беше достоен за това, но Мохамед заслужава тази чест.

И как да се отнасяме към тази "мъдрост"?

Като Християни имащи Любовта на Исус Христос.

Регистрирация: Aug 20, 2004
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: 12 09 2006 15:03
 Заглавие:

Какво мотивира хората да прибягват към агресия ли? Ами радикализма. А от къде се поражда този радикализъм ли? Ами много просто, от невежеството. Невежеството позволява на радикализма да намери нови поддръжници, въпреки че представлява едно вредно и унищожително движение. Погрешно информираните или едностранчиво информирани хора са уязвими за екстремистките движения, като усвояват техните идеи, без да размислят внимателно над тях.
Днес можем да открием радикализъм както сред Християните и Евреите, така и сред Мюсюлманите. С тази ситуация се злоупотребява и от нея се възползват защитниците на изложената от Самуел Хънтингтън теория за сблъсъка на цивилизациите.
Фактът, че много хора смятат терористичните нападения през последните години за извършени от името на Исляма, е резултат до голяма степен от предубеждението срещу Мюсюлманите и погрешното разбиране на Исляма. Същото се отнася и за Християнството и Юдейството, а именно нито една от Божествените религии не повелява на хората да унищожават един другиму, и най-вече невинните жени, деца и възрастни. Всяка една от трите религии повелява разбирателство, толерантност и обич между хората.

Има една интересна страничка в интернет, където е разгледан именно този въпрос. Давам ви линка ако искате да прочетете: http://obedinenienareligiite.com/page13.html
nak
Гост

МнениеПуснато на: 16 09 2006 19:20
 Заглавие: Mnenie

Корана е свещен.
Никой няма право да прави разсъждения за това какво повелява Корана без да е чел, и да е разбрал за какво става въпрос.
Терористичните действия на някои хора са несъвместими с Корана
и ако някой прави връзка между Исляма и тероризма то това това е свързано с техните интереси.
Всеки вярващ трябва да уважава другите религии.
А автора Truden , който твърди ,че е чел Корана, явно е чел само заглавито за да говори за мъдростта на Мохаммед.

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 16 09 2006 19:27
 Заглавие:

nak написа:
А автора Truden , който твърди ,че е чел Корана, явно е чел само заглавито за да говори за мъдростта на Мохаммед.

Коранът бе една от книгите, които с радост си купих.
Прочетох го и по някога препрочитам отделни сури или места в тях.

Аз прекрасно разбирам Мохамед.
Едва ли има някой мюсулманин, който да го разбира така добре.
Мъдростта на Мохамед сравних с Мъдростта на Исус.
Ако това сравнение не ти харесва, то ти приемаш нещата много лично.
Самият Мохамед е поставил Иса много по-високо от себе си.
Би било неуважение и към двамата да им разменям местата.

Гост

МнениеПуснато на: 18 09 2006 21:32
 Заглавие:

Значи на всеки , който е по-мъдър от теб трябва да му връзваш обувките. или няма по-мъдри от теб Truden?

Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 18 09 2006 22:03
 Заглавие:

nak написа:
Значи на всеки , който е по-мъдър от теб трябва да му връзваш обувките. или няма по-мъдри от теб Truden?

Това вече няма нищо общо с Мохамед и Корана, приятелю, а само с тебе.
Съжалявам...

Регистрирация: Jan 27, 2007
Местожителство: Нейде по чужбините

МнениеПуснато на: 28 01 2007 20:08
 Заглавие:

Верен е Цитата:
Книгата е като огледало. И ако в него гледа маймуна, от там не може да се види лик на апостол. Лихтенберг

Тъжното е ... че дори и в този чудесен "труден сайт" още не съм видял отговор на въпросите като:
- Защо НИКОЙ не анализира Талмуда... или Зохар? (щото май изобщо не са превеждани на "нееврейски" езици"...)???

- Защо НИКОЙ не коментира факта, че най-издаваните "антирелигиозни" коментари са срещу ..Библията ( НЕ на стария завет) ...и мъничко срещу Корана??? ( и са издадени от...евреи???)

- Защо "само на запад" се знае, че Маркс, написвайки прословутото..."Религията е опиум за народите"...е продължавал да си плаща десятъка в синагогата?

И още въпроси имам....но не искам да се навирам в черни агрегори... Пък и съм си дал сметка вече колко е прав покойния Мирон Иванов с неговото: -"Поради липса на отговор...Въпросът се закрива!!!"
Весел-Тъжен

МнениеПуснато на: 28 01 2007 20:17
 Заглавие:

Всъщност, получих тук доста информации по въпроса ... но ми е обидно...факта, че хората са парализирани от страх ... да не ги подгонят за "антисемитизъм"... и дори не виждат огромната разлика между .... семитите и... ционизма, като раково заболяване на планетата!!!
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 28 01 2007 20:59
 Заглавие:

Църковниците нямат религия, Весел-Тъжен.
Те имат църкви, джамии, синагоги, храмове, писания, които четат, но не разбират и своите идоли, които те наричат БОГ...

Защо ти е някакъв превод на някаква книга.
Ако не ти е достатъчно това, което го има, и планини от писания да ти стоваря, ще ти служат за разпалване на невежеството.

Не ти ли стига неразбирането, с което живееш!?

МнениеПуснато на: 29 01 2007 11:34
 Заглавие:

Здрасти, Труден!
Поздравявам те за чудесните писания тук и... изобщо! Само дето ... този път...не разбрах мисълта ти. Защото..(говореики за религиозните институции).. ти ме връщаш там откъдето отдавна съм минал.Трудно ми е да пиша подробни тиради, и затова... често ме хващат само на първо ниво.... Въпросите ми са свързани, ако щеш и с теми като тези за матрицата.... интервюто с африканския шаман.... Въпросът всъщност е и за.... менталните манипулации и "междурелигиозни войни"
- Мен от това ми е обидно..( като че ли това има значение)

... С две думи, исках да видя ..... доколко е трудно на човечеството да се измъкне от теми-табу, като тази за ролята на ционизма и еврейския религиозен фанатизъм...( оставащи странно извън всякакви официални теми за разговор и особено... публикации в казионните медии)
И последно. .. не мисля, че ислямските фундаменталисти са по-страшно зло за цивилизацията, отколкото ционистките манипулации....( щото ако тук някъде имаше "програмата за изтребване на българските гои.... за същото се говори и в Африка, нали?).... пък и във Франция ( където живея)

Иначе си прав за всички...пелигиозни институции като част от една манипулационна машинка....
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Ислям Иди на страница 1, 2  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети