Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - Practice Love :: Практикувайте Любов
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

Practice Love :: Практикувайте Любов Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Трудно Знание
Автор Съобщение
Truden
----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 12 12 2003 18:35
 Заглавие: Practice Love :: Практикувайте Любов
Отговорете с цитатВърнете се в началото

In one of my articles on the first page of Truden Web Site I was talking about the Love.
Here in the Forum I would like to discus this subject in details.

In us (in All of us) there is one and the same Thing through which we live.
That thing is the Love.
It is present in man, but very often it is oppressed by the understanding which man has about the life.
But even oppressed that Love is alive in every single man and can feel the presence of It Self in the other people.
When you deal with somebody that you don like very much, in your relation with the person you do not use your Love, and even not showing hate, and pretending to speak of love, the Love in the other person can feel that there is nothing of Itself on the other side(you), and of course does not respond. Then you meat the same attitude in return…

Let’s take for example your boss which you do not like because he/she doesn’t like you.
But have you ever question yourself, who made the first step of dislike.

When you are alone and you think about him/her, you subconsciously start inner monolog with him/her bringing accusations of unfair attitude about you.
In that inner monolog you deal with the bad side of your boss and you create negative power in you, which power stays between you and the boss.

If you try to do the same monolog, but talking to your boss about the good side of him/her, you will definitely subconsciously change your attitude about your boss.
That change will be seen from the Love in your boss, and very soon the change in him/her will take place.

Thing of people as for GOOD people. And you will give them more of your Love, which will awake their Love, and you will receive It in return.
Do not give up if you do not receive what you expected. For some people it needs time to awake their Love.
Be patient.
Remember that at some stage of your Understanding you were also not that good.

Practice Love.

Truden

P.S. My wife gave me the example with the boss from a book, which I don’t have at home now, and therefore I cannot tell you the author.
But when I get it back, you will have the name.

В една от статиите на първата страница на сайта говорех за Любовта.
Сега ми се иска да си поговорим малко по-подробно за Любовта.

В нас (във всички нас) има Едно Нещо чрез Което ние живеем.
Това нещо е Любовта.
Тя присъства във всеки човек, но много често е подтисната от разбирането и отношението което човек има към живота.
Но дори подтисната, тази Любов е жива във всеки от нас и може да почувства Своето присъствие в другите хора.

Когато общувате с някого, който не ви харесва, вие не използвате Любовта си.
И макар че не показвате омраза, и се стараете да бъдете вежливи, и дори да имитирате Любов, Любовта в другия човек усеща, че насреща си няма нищо от нея.
И естествено е да не отговори, а да получите в отговор същото отношение.
(Каквото повикало, това се и обадило)

Нека вземем за пример отношенията ви с вашия началник (това е само пример), когото вие не харесвате.
Вие не го харесвате, защото той вас не харесва, но запитвали ли сте се някога, кой е направил първата стъпка на нехаресване?

Когато сте сам/а и си помислите за шефа си, несъзнателно започвате един вътрешен спор/монолог с него... с неговите лоши качества, и така създавате една отрицателна енергия в себе си, която стои помежду ви във вашите взаимоотношения.

Опитайте да направите същият вътрешен разговор, но вече с добрите страни на вашия шеф.
Вижте шефът си като добър (може би малко объркан) човек, който се нуждае (както и вие) от Любов, а намира само отношение като вашето.
Сигурен съм че ще усетите оня другият човек, който седи скрит и чака да бъде освободен.
Несъзнателно вашето отношение към шефът ви ще се промени, и естествено Любовта в него ще види Себе Си във вас. Тогава Тя ще ви отговори. И колкото по-често влизате в разговор с Любовта на шефа си, толкова повече Тя ще се освобождава от тъмното в което седи, и ще се стреми към Себе Си във вас.
И макар да си мислите, че имате ГОЛЯМА Любов, ще видите, че Любовта ви може още да расте... с Любовта на другите.

Правете това не само с началника си.
Правете го с всеки човек, и животът ви ще стане пълен с Любов и Радост.

Практикувайте Любов.
Труден

П.П. Примерът с началникът ми даде съпругата ми от една книга, която в момента не е у нас, и не мога да ви кажа кой е авторът. Ще имате името му при първият възможен случай.

Регистрирация: Sep 28, 2003

МнениеПуснато на: 13 12 2003 00:37
 Заглавие:

Подобна "техника" бях прочела в "Диагностика на кармата" от Лазарев.

Гарантирам за нея, защото я използвах точно с един от шефовете си.
После се чудех, аз ли направих това :o

Сега вече го правя почти несъзнателно, винаги, когато срещна "отблъскване" от някой човек.

П.П. Ако мога да си позволя един съвет : не го използвайте за постигане на някаква интимна любов. На мен лично, използването му с такава цел, винаги ми е изглеждало, като намеса във Висшите планове.....Дано да греша....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото ICQ Номер
Wanderer

Регистрирация: May 01, 2004
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: 24 05 2004 23:25
 Заглавие: Фонтан от Любов

Няма нищо по-ценно от съветите, които прочетох току-що. Аз също съм ги практикувала и знам, че работят. Правя и нещо друго. Сутрин, тръгвайки за работа изпращам един лъч любов към небето с пожеланието да достигне до всеки, който в този момент има нужда от частица любов.
За съжаление малко хора вярват в тях. Иначе Земята наистина би се изпълнила с любов.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
violeta

Регистрирация: Aug 04, 2004

МнениеПуснато на: 08 02 2006 20:53
 Заглавие: Интервю с господ

Не знам дали ще се получи?
http://realhelp.hit.bg/iwg/InterviewWithGodBG1.html
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
planinara

Регистрирация: Dec 03, 2004
Местожителство: Мадрид

МнениеПуснато на: 08 02 2006 22:18
 Заглавие:

Получава се да. Хубаво е, мерси!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Yahoo Messenger
elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 08 02 2006 22:58
 Заглавие:

Благодаря ти за линка До сега го бях виждала само на руски и се радвам, че някой се е потрудил да го направи на български език:)

А за получаването - да, получава се
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
passer-by

Регистрирация: Jan 19, 2006
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: 09 02 2006 10:02
 Заглавие:

Хубав линк, много хубава музика, прекрасни снимки. Иска ми се да си смъкна подобна приятна музика, просто за релакс, нищо по-задълбочено. Ако някой може да ме насочи, би било чудесно

----------
----------

МнениеПуснато на: 09 02 2006 11:14
 Заглавие:

MP3 изпълнителят на нашия сайт е ПЪЛЕН с такава музика, но ти трябва добра скорост на Интернет връзката.

Регистрирация: Aug 11, 2007
Местожителство: BG

МнениеПуснато на: 27 09 2007 09:00
 Заглавие:

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото 
Truden
----------
----------

МнениеПуснато на: 28 09 2007 22:11
 Заглавие:

Сайтът за хора с увреждания не е дело на Truden Web Site.
Ние само го представяме (рекламираме безплатно)

МнениеПуснато на: 29 09 2007 07:37
 Заглавие:

Отваряте душите и сърцата ни.Благодарим!

човекът

Регистрирация: Mar 26, 2008
Местожителство: България Пловдив

МнениеПуснато на: 28 01 2010 20:39
 Заглавие:

Да напиша и аз две три думи за да се поддържа огъня жив. Редно е да се обръща голямо внимание на това чувство Любов защото там е истината. Както съм споменавал и преди , всички Просветлени казват - Бог е любов. Обаче Любов е само дума , истинското значение на думата Любов не може да бъде обяснено с думи защото е чувство , там думи няма. Въпроса е това чувство да бъде съхранено постоянно в нас и да го имаме винаги - непрекъснато. Голямият проблем е че много хора забравят за това чувство и тръгват да търсят истината в сложни расъждения и много мислене а истината не е там , защото е проста.
Е успях най накрая да поддържам това чувство постоянно в себе си жево и да съм едно със Създателя , това е простата елементарна истина. Човек който притежава това чувство не може да причини зло. Такъв се оказа пътя за спасение - повече хора с това чувство.
И не забравяйте че Любовта не е само към партнйор , тя е ВСЕОБХВАТНО чувство.
Потребител

Регистрирация: Mar 26, 2007

МнениеПуснато на: 16 02 2010 02:10
 Заглавие:

човекът написа:
Да напиша и аз две три думи за да се поддържа огъня жив. Редно е да се обръща голямо внимание на това чувство Любов защото там е истината. Както съм споменавал и преди , всички Просветлени казват - Бог е любов. Обаче Любов е само дума , истинското значение на думата Любов не може да бъде обяснено с думи защото е чувство , там думи няма. Въпроса е това чувство да бъде съхранено постоянно в нас и да го имаме винаги - непрекъснато. Голямият проблем е че много хора забравят за това чувство и тръгват да търсят истината в сложни расъждения и много мислене а истината не е там , защото е проста.
Е успях най накрая да поддържам това чувство постоянно в себе си жево и да съм едно със Създателя , това е простата елементарна истина. Човек който притежава това чувство не може да причини зло. Такъв се оказа пътя за спасение - повече хора с това чувство.
И не забравяйте че Любовта не е само към партнйор , тя е ВСЕОБХВАТНО чувство.

всеобхватно чувство казваш....не е ли състояние?))))

човекът

Регистрирация: Mar 26, 2008
Местожителство: България Пловдив

МнениеПуснато на: 17 02 2010 17:50
 Заглавие:

Може да се каже че е и двете.
Покажи мнения от преди:      
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Трудно Знание

Идете на:   

Следващата тема