Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - чувства
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

чувства Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
passer-by

Регистрирация: Jan 19, 2006
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: 21 01 2006 23:52
 Заглавие: чувства
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Гледах един постинг за психологията и чувствата. Мисля че ramus предлагаше да се отвори такъв топик, защото всеки ще има нещо за споделяне. Това е чудесна идея, само че постинг за чувствата е доста неясно и предполагам затова нямаше сериозно продължение.
Аз често се питам дали, ако чувствата в мен не надделяваха в такава голяма степен над разума, животът щи щеше да бъде по-пълноценен?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото 
CkuHua

Регистрирация: Jan 14, 2006
Местожителство: B npaBu|Hua nbT

МнениеПуснато на: 22 01 2006 12:47
 Заглавие:

По мое мнение, ако чувствата надделяваха над разума човек би летял сред розови облаци и би се носил на метър от земята. Може би живота му щеше да му се струва по - пълноценен, но надали... не е редно човек да влага своите чувства във всичко, по простата причина, че те са твърде съкровени и скъпи и изложени на неправилното място могат да бъдат премазани, което да си го признаем - е много болезнено.

----------
----------

Регистрирация: Aug 01, 2003
Местожителство: Johannesburg

МнениеПуснато на: 22 01 2006 13:07
 Заглавие:

CkuHua написа:
По мое мнение, ако чувствата надделяваха над разума човек би летял сред розови облаци и би се носил на метър от земята.

Тези думи свидетелстват за хубавите чувства в тебе, мила
Но не всички имат твоите чувства.
Някои хора биха били толкова тежки с чувствата си, че не биха могли да отлепят крак от земята...

Регистрирация: Jan 19, 2006
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: 22 01 2006 13:55
 Заглавие:

Чувствата ни са съществена част от нас, без тях никой няма да е такъв, какъвто е. Без разума, обаче, никой няма да е такъв, какъвто иска да бъде... Всеки от нас се стреми към нещо и в повечето случаи то трябва да бъде или за сметка на доминиращия разум, или за сметка на доминиращите чувства. Дали във всеки един етап от живота си човек би избрал едното пред другото?
Някои хора смятят че е срамно да се говори за чувствата или най-малкото го възприемат като загуба на време. На моменти светът толкова озверява, че човек може да започне да се страхува от собствените си чувства. Гледали ли сте хора, които дават милостиня. Някои дори се срамуват в процеса на даване??!! Само като си помисля, че такъв красив акт може да бъде така грозно деформиран... Защо все повече се правим на хора без чувства, защо ни е срам да говорим открито, защо те винаги остават на заден план? Дори любовта вече не е такава, каквато беше преди.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото 
Deni

Регистрирация: Aug 09, 2003
Местожителство: Sofia, Bulgaria

МнениеПуснато на: 07 03 2006 04:45
 Заглавие:

Хората не ги е Срам да говорят за чувствата си, тях ги е Страх да говорят за тях. Срамът може да бъде преодолян, но когато те е страх че ще те помислят за луд, ами тогава ще си държиш устата затворена и ще се правиш на каменно корав, човек който не чуства нищо. А е толкова красиво нещо да можеш да си отвориш душата пред някой и да можеш да кажеш всичко което искаш да кажеш. Такъв е светът в момента, можем да говорим за това и да ни е яд или можем да търсим тези няколко човека пред които можем да си отворим душите и бъдем щастливи.

Регистрирация: Jan 10, 2006

МнениеПуснато на: 07 03 2006 14:26
 Заглавие:

Одавна съм спрял да обръщам внимание на "оценките" на хората. Не е възможно да отговориш на очакванията на всички хора. Не е нужно. "...но когато те е страх че ще те помислят за луд..." ами много е възможно да те помислят за луд. Ако се страхуваш от това наистина по добре е да си "държиш устата затворена". Аз лично не си държа устата затворена ... и мога да ти споделя, че чувството е прекрасно
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение 
MCbaby

Регистрирация: Oct 25, 2005
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: 07 03 2006 21:23
 Заглавие:

Ако човешкия живот е една пирамида,по която всеки ден се изкачваме нагоре,а на върхът и е поставена идеята за ЩАСТИЕТО като най-висша цел,тогава дали във пътят ти нагоре към тази цел ще надделеят чувствата или разума зависи от представата ти за щастие!Има хора,искащи духовното щастие,онова върховно извисяване,хора искащи така мечтаната и блажена нирвана за душите си.при тях чувстава ще са водещи,защото са невидите като душите им,те са вътре в тях и всеки носи някакво уникално чувство в себе си.има други,за които щастието се изразява в матерялните неща.а най-сигурния път към тях е хладноразсъдливия креативен разум."Разни хора,разни идеали".Та мисълта ми е следната:кое ще надделее зависи от самият човек,от неговите желания,носещи му удоволствие,те обославят и неговите действия-било то емоционални или разумни.Няма идеален баланс или съвместимост.винаги едното ще надделее затова има + и - за това има север и юг...

Регистрирация: Jan 10, 2006

МнениеПуснато на: 08 03 2006 18:18
 Заглавие:

Права си миличка ,че има + и - и че всеки човек има определени възможности пред себе си ... но смяташ ли ,че това лашкане от неволя към радост, печал ,щастие вдействителност ти носи някакво удовлетворение. ЩАСТИЕТО на върха на пирамидата е това което търси всеки един човек. Всичко друго е суета. "Има хора,искащи духовното щастие,онова върховно извисяване,хора искащи така мечтаната и блажена нирвана за душите си." .. а има и такива които не знаят ,че търсят точно това.
Така ,че пожелавам ти щастие
vall

Регистрирация: Aug 03, 2004
Местожителство: София

МнениеПуснато на: 08 03 2006 23:42
 Заглавие:

Да, а има хора, който просто не знаят какво искат наближавайки върха на пирамидата и в следващия момент вече са страшно далеч от нея, защото са се загубили някъде по пътя. Много лошо е, ако не намерят отново верния пътя. Признавам си, че доста често се чувствам така набелязвам си някаква цел и действам, за да я достигна и когато съм вече много близо и като чели нещо ми се изплъзва, и не съм сигурна, че това точно искам. След което ми е страшно трудно да продължа да следвам целта си . Толкова сме несъвършени хората.
MCbaby

МнениеПуснато на: 09 03 2006 16:05
 Заглавие:

щастието е строго индивидуално и точно поради тази причина всеки има собствен път към него,а този път той ще извърви до край или не(зависи от човека)благодарение на чувствата или на разума.кой какво иска си е негова работа,как ще го постигне също,но дали ще мисли или ще чувства изцяло зависи от целта и от целеустремеността на човека!въпрос на дисциплина,самоконтрол и аз незнам как да го нарека,но всеки сам си оправя живота както му се отдава повече!аз залагам на сигурното и първо мисля,после действам...за сега успявам!защото когато мислиш можеш да предположиш,можеш да се надяваш...а когато се поддадеш на пулса на емоцията нямаш време да отреагираш,а грешката става бързо.това не значи,че съм безчувствена,просто при всеки човек едното надделява над другото.а колкото до тези,незнаещите какво искат...е няма такива:)всеки си иска своето парченце шастие и всеки си се бори за него дори и околните да не го разбират!

Регистрирация: Aug 05, 2004
Местожителство: България/София

МнениеПуснато на: 10 03 2006 01:12
 Заглавие:

MCbaby написа:
Ако човешкия живот е една пирамида,по която всеки ден се изкачваме нагоре,а на върхът и е поставена идеята за ЩАСТИЕТО като най-висша цел,тогава дали във пътят ти нагоре към тази цел ще надделеят чувствата или разума зависи от представата ти за щастие!Има хора,искащи духовното щастие,онова върховно извисяване,хора искащи така мечтаната и блажена нирвана за душите си.при тях чувстава ще са водещи,защото са невидите като душите им,те са вътре в тях и всеки носи някакво уникално чувство в себе си.има други,за които щастието се изразява в матерялните неща.а най-сигурния път към тях е хладноразсъдливия креативен разум."

Цитат:
щастието е строго индивидуално и точно поради тази причина всеки има собствен път към него,а този път той ще извърви до край или не(зависи от човека)благодарение на чувствата или на разума

Ето как щастието бива оковано в рамка. Ето как щастие за човека е нещо индивидуално.
Има ли духовно щастие?
Има ли индивидуално щастие?
Щастието не принадлежи единствено тебе! Признаването му за нещо строго индивидуално го ЛИШАВА от ЩАСТИЕ!
Ако представата за щастие се намира в зависимост от чувствата или от разума, то ние признаваме щастието като чувство и щастието като разум.
Кое от двете е вярното?
Какво е щастие?
Какво е нещастие?
Къде да търсим щастието? В материалното или в духовното?
Ако при тези "искащи духовно щастие", "чувствата са водещи" не бъркаме ли чувствата със Духа?
Какво е разум?
Прочети добре написаното от тебе MCbaby, защото то изцяло е основано на противоречия , а оттам идва и неговата несъстоятелност.

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителя
elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 10 03 2006 08:27
 Заглавие:

За мене щастието не е чувство или мисъл, а състояние. И като състояние го имам в отделни мигове от живота си. Стремежа е тези мигове да се удължават и да са по начесто, докато то се превърне в постоянно мое състояние. Което никак не е леснопостижимо. Струва ми се, че много хора го бъркат с удовлетвореност. Изобщо не мога да си представя как определена материална придобивка би ме направила щастлива. Може би би ме направила доволна, но не и щастлива. Прост пример за това, кое ме прави щастлива са децата ми. И това няма връзка с материалното ми благополучие или духовното ми израстване.

Но... разни хора, разни представи за щастие....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
irini

Регистрирация: Aug 05, 2004
Местожителство: България/София

МнениеПуснато на: 10 03 2006 13:23
 Заглавие:

А-а-а, Гале не сме се разбирали да се обаждаш първа ,

нека дадем правото на MСbaby да защити своята позиция

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителя
MCbaby

МнениеПуснато на: 10 03 2006 16:20
 Заглавие:

казвам,че щастието е строго индивидуално,защото всек има свой собствени представи и идеали за щастие и моето щастие си е мое,защото то може да е щастие само за мен!щастието е винаги различно!това дали ще съм щастлива за един миг или за цял живот зависи изцяло от мен.аз сама определям живота си -какво,как и защо да го правя,а след като съм наясно със това,което искам не ми остава нищо друго освен да го постигна и да му се радвам.щастието може да бъде и постоянно състояние(незнам за другите,но за мен е!) защото щастието може да бъде намерено навсякъде.Това,че някой не го разбира или,че за него щастието е моментно или непознато състояние не означава,че няма други житали на тази планета,които го изпитват постоянно!

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети