Затвори Премести
Truden Web Site: Forums

Truden Web Site :: Преглед на тема - чувства
Въпроси/Отговори  •  Профил  •  Лични Съобщения  •  ТЪРСЕНЕ

чувства Следващата тема
Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
elan

Регистрирация: Apr 30, 2004
Местожителство: България, Златица

МнениеПуснато на: 10 03 2006 16:49
 Заглавие:
Отговорете с цитатВърнете се в началото

Mного се радвам за тебе мила На 40 години съм и до сега не познавах човек, който да е в постоянно състояние на щастие. Пожелавам ти да го запазиш през целия си живот
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителяICQ Номер
MCbaby

Регистрирация: Oct 25, 2005
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: 10 03 2006 17:26
 Заглавие:

благодаря elan,аз наистина съм едно щастливо момиче!пожелавам щастие и на теб

Регистрирация: Aug 05, 2004
Местожителство: България/София

МнениеПуснато на: 10 03 2006 20:16
 Заглавие:

MCbaby написа:
казвам,че щастието е строго индивидуално,защото всек има свой собствени представи и идеали за щастие и моето щастие си е мое,защото то може да е щастие само за мен!щастието е винаги различно!това дали ще съм щастлива за един миг или за цял живот зависи изцяло от мен.аз сама определям живота си -какво,как и защо да го правя,а след като съм наясно със това,което искам не ми остава нищо друго освен да го постигна и да му се радвам.щастието може да бъде и постоянно състояние(незнам за другите,но за мен е!)

Значи ти отричаш, че животът се крепи на взаимоотношения!
Твърдението, че сама определяш живота си е доста повърхностно и лишено от логика на която да се закрепи. Ти си движена от сили и закони на чиито си подвластна. Животът ти е низ от взаимоотношения, на които се крепи и представата ти за щастие. Така щастието е следствие, резултат на това движение в което се намираш!
Това движение е в материалното, следователно е преходно!
И как преходното бива непреходно?

Защото как това, което е нещастие се измива пред лицето на щастието!
И как желание - θέληση, каквото е щастието, което е преходно бива духовно?
Мислимо ли е щастие, вън от самото щастие?
Мислимо ли е чувство вън от самото чувство?
Там където има щастие има ли и нещастие?
Така нещастието принадлежи към щастието: а то се твори посредством човека!
Може ли щастието да бъде желано?
А нещастието?
Нашето желание - θέλημα, е което ни води, и то е предопределено като движение. Ние сме движени от чувства – желания и те са проявления на нашият живот.
Ние сме изтъкани от чувства.
Къде е Духа в тези желания на ЧОВЕКА?

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителя
passer-by

Регистрирация: Jan 19, 2006
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: 10 03 2006 21:19
 Заглавие:

За всяко време си има въпроси, както за всеки въпрос си има и време за отговор, нали? Я питай MCbaby на колко е години?

МнениеПуснато на: 10 03 2006 22:00
 Заглавие:

passer-by написа:
За всяко време си има въпроси, както за всеки въпрос си има и време за отговор, нали? Я питай MCbaby на колко е години?

Що мислиш, че не предполагам на колко е

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати писмото Посетете сайта на потребителя
MCbaby

Регистрирация: Oct 25, 2005
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: 11 03 2006 10:22
 Заглавие:

irini това,че не разбираш нещо не значи,че то не може да съществува.това,че явно не можеш да проумееш,че има щастливи и доволни от живота хора,не значи че няма.това,че ти имаш други представи за живота,не значи,че вижданията на другите са невъзможни.а и смятам,че всеки има право да живее както иска и както му харесва,заедно с останалите привърженици на неговият начин на живот.спри да се задълбочаваш в изтъркани философски теории,а се огледай и започни да се радваш на живота.
Желая ти щастие!

МнениеПуснато на: 11 03 2006 13:26
 Заглавие:

MCbaby написа:
irini това,че не разбираш нещо не значи,че то не може да съществува.това,че явно не можеш да проумееш,че има щастливи и доволни от живота хора,не значи че няма.това,че ти имаш други представи за живота,не значи,че вижданията на другите са невъзможни.а и смятам,че всеки има право да живее както иска и както му харесва,заедно с останалите привърженици на неговият начин на живот.спри да се задълбочаваш в изтъркани философски теории,а се огледай и започни да се радваш на живота.
Желая ти щастие!

Защо смяташ миличко, че не разбирам какво си написала?

Между другото MCbaby, разбра ли написаното от мене?
Къде прочете да казвам, че няма щастливи хора , та това е абсурдно!
Нали ти си едно щастливо момиче

И не поставяй щастието, като нещо, което не познавам.

А, специално заради тебе ще се разровя в едни тетрадки и ще ти цитирам какво съм записала за щастието, когато бях на твоите години

Евангелие на Тома
irini

МнениеПуснато на: 11 03 2006 22:15
 Заглавие:

Пак се връщам в темата, както бях обещала на MCbaby

Цитат:
"Щастието не принадлежи единствено мене, то е в мен, но то идва от заобикалящото ме. Идва от слънцето, от звездите, от небето, от земята. Носи се из въздуха, който вдишвам, тече по-лазурната синева на водата. Щастието не е в мен, но то ме изпълва и достига, когато отворя сетивата си за него.
Тогава то блясва с цялата си мощ и величие, и доказва, че аз не съм сам, че моето щастие е щастие и за другите".

Соня
1995 г.

Евангелие на Тома
kykygirl1

Регистрирация: May 14, 2007

МнениеПуснато на: 14 05 2007 23:17
 Заглавие:

MCbaby - аз отлично разбирам за какво говориш ... Наясно съм, че в такъв тип сайт има само разни абстрактни философи, но тук малко преливате от паничката с тези свръх обобщителни изказвания. щастие, аз съм сигурна, че всеки един може да изброй 5 неща, които са го правили щастлив някога през живота му, но съм сигурна, че не знае именно тази връзка на взаимоотношения, която споменаваш ти ирини ... не е важното това, аз за себе си знам кога и как сам щастлива и моето щастие си го дефинирам аз САМА ! ! ! ... за някои моето чувство на щастие ще е свръх сетивен екстаз, за други ще е най-обикновенно погъделичкване ... ЗА ВСЕКИ е РАЗЛИчНО ... не може да се сложат всички риби в един тиган, макар, че до някъде тва е идеята на философията ...
Като цяло според МЕН, щастието е усещане, чувство, моментно ...
Сега не е нужно да почваме да даваме дефиниции и за момент, нали ...
може да са секунди, или двугодишни последователни моменти, или поредица която трае цял живот ...
Life = happiness = desire
or
desire = happiness = Life

заради едното следва другото ! ! ! !

just be happy бе хора, не е толкова трудно ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение ICQ Номер
irini

МнениеПуснато на: 15 05 2007 01:54
 Заглавие:

Здравейте, kykygirl1!

В човек се таят чувства, като болка, тъга, щастие, нещастие, завист, омраза, себелюбие, лицемерие, лукавство, егоизъм и пр. Тези чувства имат емоционална природа, а тя твори илюзиите ни.

Осъзнаването им от Аз е основа на всяко самопознание. Колкото повече Аз се потапя в проекциите, толкова по трудно става да се освободи от тях и да ги прозре. Всяка илюзия забулва ЦЕЛОСТНОСТТА НА ЛИЧНОСТТА, а тя може да бъде разкрита чрез анализиране на самата й природа.

Всички отрицателни чувства живеят в човешкото съзнание и тяхното проявление може да бъде осъзнато и превъзмогнато.
Не бъркайте ефимерността и мимолетността с безначалното и безкрайното. Никое чувство не е вечно, то е преходното, което изтича като пясък между пръстите Ви. То е онова, от което не можете да се откажете, но не можете и да задържите. С една дума Вие сте подвластна на желанията си и не подозирате, че съществува нещо вън от тях.

kykygirl1 написа:
Като цяло според МЕН, щастието е усещане, чувство, моментно ...

Абсолютно точно казано... Така че, не апелирайте към щастие или нещастие, което така или иначе е моментно.

Евангелие на Тома
kykygirl1

МнениеПуснато на: 15 05 2007 10:10
 Заглавие:

Ние се раждаме с 5 органа на усезание. чрез тях ние получаваме в себе си, както в черна кутия някаква информация отвън. Влизайки в мозъка ни тя се обработва и ни представя като обобщена картина обграждация ни свят. Тези усещания се наричат "този свят" или "моя свят" ако говорим точно, то аз не знам какво съществува извън мен. Аз само определям своята реакция на някакво външно въздействие. А според учението КАББАЛАХ ... органите са 6 ... зрение, слух, мириз, осезание, вкус + СЪРЦЕ ! ! ! и понеже според горепосоченото аз не мога да се доверя 100 % на 5те си сетива, АЗ ВИНАГИ се допитвам до шестото ... така, че шшшшшшшшшшшшшт, тихо, нека не спорим с щастливото ми сърце !

HUGS to all от този сайт, страхотен е !!!!
passer-by

Регистрирация: Jan 19, 2006
Местожителство: Bulgaria

МнениеПуснато на: 15 05 2007 19:36
 Заглавие:

kykygirl1, едно умно момиче като теб не може да си позволява да пише "усезание" и "мириз", защото колкото и умни неща да говориш, никой няма да ти повярва

МнениеПуснато на: 15 05 2007 20:30
 Заглавие:

passer-by написа:
kykygirl1, едно умно момиче като теб не може да си позволява да пише "усезание" и "мириз", защото колкото и умни нещада говориш, никой няма да ти повярва

Приемам забележката ти, и веднага обяснявам ... Просто МРАЗЯ да пиша на кирилица и заради това пиша на латиница, и след това чрез една програма прехвърлям написаното на китилица ... и поради тази причина има правописни грешки, но да ти кажа чесно, не смятам да обръщам на това някакво МНОГО голямо внимание, не защото сам неграмотна (знам, че ти нямаше това предвид) а защото това си е чисто и просто машинално писане ... не знам, мое мнение ...
Olia_N

Регистрирация: Nov 30, 2005
Местожителство: в буркан пълен с любов

МнениеПуснато на: 16 05 2007 01:11
 Заглавие:

kykygirl1 написа:
Просто МРАЗЯ да пиша на кирилица...
Кое провокира омраза към родния ти език?
/офф:Омразата спада към чувствата,смятам,че не се отклонявам от темата.

Създайте нова темаНапишете отговор Truden Web Site Форуми » Психология Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Идете на:   

Следващата тема
Предишната тема
Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети